Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

ESP VECTRA C GTS

Eryk0109
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów. Mam taki problem,czytałem wczesniej ze wszystkie GTSy niby powinny miec wylacznik ESP a moj nie ma:( MOze wie ktos dlaczego?? Vectra 2.2 disel, z holandii. Pomocy

Ja tez mam takie pytanko.

Mianowiscie odkad spadl snieg i mozna troche poszalec cos mnie zaciekawilo.

Podczas ruszania z jedynki kiedy kola zaczynaja na lodzie krecic sie w miejscu zapala mi sie kontrolka pomiedzy zegarami(predkosciomierz,obrotomierz) i mruga dopoki poslizg nie zniknie.Czy to jes EPS czy tylko informacja ze kola sa w poslizgu.Nic mi nie wiadomo zebym mial ESp a napewno nie mam przycisku od wl/wyl.Posiadam bogato wyposazona wersje)climatronic,nawi,fotele podgrzewane,[parktronic tyl,przod itp) i teraz mnie zastanawia czy mam kontrole trakcji czy tylko informacje o poslizgu.Vectra C 2006

Ja tez mam takie pytanko.

Mianowiscie odkad spadl snieg i mozna troche poszalec cos mnie zaciekawilo.

Podczas ruszania z jedynki kiedy kola zaczynaja na lodzie krecic sie w miejscu zapala mi sie kontrolka pomiedzy zegarami(predkosciomierz,obrotomierz) i mruga dopoki poslizg nie zniknie.Czy to jes EPS czy tylko informacja ze kola sa w poslizgu.Nic mi nie wiadomo zebym mial ESp a napewno nie mam przycisku od wl/wyl.Posiadam bogato wyposazona wersje)climatronic,nawi,fotele podgrzewane,[parktronic tyl,przod itp) i teraz mnie zastanawia czy mam kontrole trakcji czy tylko informacje o poslizgu.Vectra C 2006

to o czym muwisz to jest  TC  kontrola trakcji a  ESP to czy masz czy nie to zapodaj VIN w  TYM   temacie i CI chłopaki pomogą  

Vectra jest z 2003 roku. Na pewno GTS :)Czytalem na forum ze podobno wszystkie GTSy maja ESP a jest mozliwosc zeby jednak nie miala??

Edited by Eryk0109

Ja dekodowałem swoją Signume w jakim polu jest oznaczenie czy jest esp czy go nie ma?

Tu jest mój opis

http://forum.vectraklub.pl/index.php/topic/105140-sprawdz-wyposazenie-auta-wg-numeru-nadwozia-vin/page__view__findpost__p__1446551

I jeszcze jedno pytanie?

Czy ktoś dostawiał ten magiczny guzik ESP OFF??

Edited by GreG

Hmm a kiedyś przy dekodowaniu innego siga było coś takiego

NW7 = STEROWANIE TRAKCJI

Co prawda tam też był IDS+

Dzięki wszystkim za odpowiedz,w takim razie po prostu ktos blednie napisal ze wszystkie GTSy maja ESP. Bo wynika z tego ze moja nie ma. Mam tez jedno pytanie odnosnie temperatury silnika,poniewaz wskazówka w czasie normalnej jezdzie po miescie sie nie podnosi,gdy pojade w trase podniesie sie ale gdy np ustane na swiatlach lub przejezdzam przez miasto znow sie opuszcza do minimum:( Czy ktos wie jaka moze byc tego przyczyna?? moze termostat?? prosze o odpowiedz.

NW7 = STEROWANIE TRAKCJI

to jest TC

moze termostat??

najprawdopodobniej ale tu piszemy o ESP w GTS. Poczytaj tematy o wahaniach temperatury i termostatach - jest tego sporo.

Dzięki wszystkim za odpowiedz,w takim razie po prostu ktos blednie napisal ze wszystkie GTSy maja ESP.

A może chodziło o to, że wszystkie GTSy mają wyłącznik TC/ESP?

Masz go u siebie?

• 3 years later...

Witam, mam po zdekodowaniu VINu coś takiego:

FX3

PRZEJAZD I OBSŁUGA

AUTOMATYCZNO-ELEKTRONICZNIE

KONTROLOWANE

Co to znaczy? Czy mam ESP czy nie?

Dzięki z góry za info :)

Czy ktoś dostawiał ten magiczny guzik ESP OFF?

Ja montowałem u siebie w GTSie i miałem wszystko gotowe wystarczyło wsadzić przycisk ESP i wszystko działa.

O przycisk popytaj u kolegów w dziale Handelek raz po raz mają 70 pln a i w serwisie też dostaniesz ok 100 pln.

witam mam u siebie w VIN-ie takie cuśśś :mysli: NW9 = STEROWANIE TRAKCJI OAT ODN czy może mi ktoś powiedzieć że mam możliwość założenia przycisku bez przeróbek ESP on/ off ?

Edited by haina1

witam mam u siebie w VIN-ie takie cuśśś :mysli: NW9 = STEROWANIE TRAKCJI OAT ODN czy może mi ktoś powiedzieć że mam możliwość założenia przycisku bez przeróbek ESP on/ off ?

przy samym NW9 przycisk nie działa bo to tylko trakcja bez esp a przycisk jak sama nazwa mówi jest do wyłączania esp

a jeżeli jest jeszcze FX3 = PROGRAM STATECZNOŚCI ELEKTRONICZNEJ i JL9 = ABS+NW9 , rozumiem że mogę dołożyć przycisk ESP on/ off to powinno działać?

a jeżeli jest jeszcze FX3 = PROGRAM STATECZNOŚCI ELEKTRONICZNEJ i JL9 = ABS+NW9 , rozumiem że mogę dołożyć przycisk ESP on/ off to powinno działać?

Jak jest FX3 to tak nawet zalecam dokładkę :)

a czy FZ3 = PROGRAM ZWIĘKSZONEJ STABILNOŚCI ELEKTRONIKI ma coś wspólnego z "trakcją" ?

FZ3 mówi tylko o tym, że pojazd jest przystosowany do podłączenia modułu haka holowniczego, przy zastosowaniu tego modułu i podłączeniu przyczepy systemy ESP z TC uwzględniają w swoim działaniu również zachowania ciągnionej przyczepy

co w tym prawdy to kto wie

trzeba zrobić listę bo przy tym kodzie każdy powinien mieć hak to by zaraz wyszło czy to to oznacza