Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Zaslepienie EGR wyskoczył błąd 0505?

nanek84
 Share

Recommended Posts

Witam.Koledzy dziś zaślepiłem u siebie w Viki zawór EGR,wymieniłem również gumę która łączy kolektor ssący z przepustnicą bo była pęknięta i łapało mi lewe powietrze!!!po skręceniu wszystkiego do kupy,odpaliłem silnik i auto weszło mi na 3tys.obrotów i tak się trzyma na tych obrotach po czym opada do 1tys.i faluje sobie tak!wtedy zapala się CHECK,sprawdziłem błąd na zware i pokazuje mi błąd 0505-usterka w układzie regulacji obrotów biegu jałowego.Co myślicie może to być przez to zaślepienie EGR?Dodam ze wcześniej nie miałem takiego problemu,auto ładnie chodziło na obrotach nie świrowało jak teraz!!

Witaj ja też mam problemy z moja Viki też skaczą obroty i mam błąd 0505. Próbowałem zaślepić zawór EGR ale po zaślepieniu zapalił mi się CHECK więc to nie to. Może odślep zawór EGR bo może to jest przyczyna również u Ciebie zapaleniem sie CHECK-a. Ja już czyściłem nawet silnik krokowy oraz całą przepustnice i nadal to mam ( falujące obroty) :( Pozdrawiam

Guest pietrak

a czy ten "Check" pali Ci się cały czas? spróbuj się przejechać parę-naście kilometrow lecz sadze ze po 2-3km na wyższych obrotach (oczywiście na rozgrzanym silniku :rolleyes:;p ) i powinna zgasnąć - bynajmniej ja tak miałem po czyszczeniu przepustnicy i zabawy z egr. Natomiast co do wysokich obrotów to czy masz tak , ze podczas wrzucania luzu podczas jazdy ( wysprzęglaniu ,bądź zmiany biegu -nie redukcji ) masz tak ze wskazówka obrotów na sekundę-dwie podskoczy o jakieś 300-500rpm ? Jeżeli tak to wnioskuje ze przepustnica musi się zaadoptować a to trwa....u mnie po jakiś 50 km wszystko wróciło do normy.

w moim przypadku to juz nie wiem jezdze tak bo już brak mi pomysłów :( coś mi chyba mechanik nie tak podłączył jak zmienial mi uszczelke pod głowicą :(

a czy ten "Check" pali Ci się cały czas? spróbuj się przejechać parę-naście kilometrow lecz sadze ze po 2-3km na wyższych obrotach (oczywiście na rozgrzanym silniku :rolleyes:;p ) i powinna zgasnąć - bynajmniej ja tak miałem po czyszczeniu przepustnicy i zabawy z egr. Natomiast co do wysokich obrotów to czy masz tak , ze podczas wrzucania luzu podczas jazdy ( wysprzęglaniu ,bądź zmiany biegu -nie redukcji ) masz tak ze wskazówka obrotów na sekundę-dwie podskoczy o jakieś 300-500rpm ? Jeżeli tak to wnioskuje ze przepustnica musi się zaadoptować a to trwa....u mnie po jakiś 50 km wszystko wróciło do normy.

jak odpalę silnik i jadę to jest spoko,gdy stanę na światłach wtedy silnik wchodzi po paru sekundach na 3tys.obrotów i zapala się check ,po czym jak już ruszę i jadę to gaśnie lampka.ale za każdym razem gdy zatrzymam się to tak się dzieje,dziś mało km.przejechałem jutro pojeżdżę i zobaczę co się będzie dziać,jak dalej tak będzie to wyje....tą uszczelkę z pod EGRA ,bo wcześniej chodził silnik ja pszczółka ;) a teraz tak fisiuje...myślę ze to przez tą uszczelkę zaślepiająca,ale jeszcze pojeżdżę zobaczymy co z tego wyniknie!

Miał może jeszcze ktoś podobny problem z takim błędem?

nanek84 - zdemontuj EGR i wyczyść go dokładnie - tzn. WD-40 i czyszczenie.

Ja miałem zaślepiony bo głupiał mi silnik ale ostatnio wymontowałem, rozłożyłem tyle ile można, zalałem go WD-40 i leżał tak przez 1 godz. - rezultat - zamontowałem i chodzi elegancko.