Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

X18XE1 kod błędów 0505 i 0100 SOLVED

dadas_gda
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich tej zimy :)

Jak by nie miało się kiedy popsuć :(

Autko to Vectra B 99 rok kombi sport silnik X18XE1

Mam następujący problem z moim autkiem i szukam sugestji, podpowiedzi. 3 dni temu moja Vectra B zwariowała zgasł jej silnik w momencie dojeżdżania do skrzyżowania, bez jakiegokolwiek sygnalizowania wcześniej „checka” . Okazało się, że straciłem obroty tzw biegu jałowego. Zjechałem jakoś dzięki przegazówkom i ręcznemu.

Odczytałem kody błędów i pojawiły się 0505 Usterka w układzie regulacji obrotów biegu jałowego oraz 0100 Nieprawidłowy sygnał z przepływomierza powietrza. Po czym żeby móc dojechać do domu podwiązałem linkę gazu tak aby mieć około 1000 obrotów. Na zimno było 1000 jak się auto zagrzało było z 1600. Znalazłem artykuł o czyszczeniu przepustnicy „ http://www.instalacjebudowlane.pl/obrazki/auto/przepustnica_x18xe1.pdf ” więc postanowiłem to zrobić, co prawda nie osobiście, ale zaufany kolega to robił, powiedział, że ta mniejsza dysza była zatkana. Po tej operacji czyszczenia autko zaczęło pracować normalnie ale na krótko. Teraz zapala się „check” auto szarpie, bywa tak ze denerwująca lampka „check” zgaśnie i wtedy jest wszystko ok ale niestety znowu się zapala,kody błędów takie same 0505 i 0100.

Poproszę o podpowiedź czy myć jeszcze raz przepustnicę, bo kupowanie nowej w ciemno to trochę za duży wydatek, czy przyczepić się przepływomierza.

Może ktoś z Gdańska zna dobrego mechanika albo ktoś ma na podstawienie i sprawdzenie taką przepustnicę. A może da się to jakoś sprawdzić podczas jazdy komputerem ale kto by to robił w Gdańsku?

Pozdrawiam wszystkich

Dzisiaj przy - 14 stopniach przy odpaleniu nie miałem niskich obrotów dopiero jak 2 razy przegazowałem i potrzymałem z 5 sekund na 1200 obrotów to auto chodziło.

Po chwili obroty wróciły do normy "check" zgasł odskrobałem szyby i jak wsiadałem do auta to znowu pomarańczowy dręczyciel się odezwał. Może jeszcze czujnik temperatury cieczy chłodzącej co o tym myślicie?

Pożyczyłem też kabel OBD II, zdjęcie jak by co pod adresem " http://neksus.pl/interface.jpg", i soft do tego jest tam ELM327 USB i w opisie jest program SCANTOOL.NET PL czy może ktoś ma doświadczenia jakieś z takim softem czy się nada i będzie pomocny ?

Jak by ktoś miał jakiś opis było by fajnie

Pozdrawiam

Problem rozwiązany winny sterownik silnika, ulega uszkodzeniu przy problemach z przepustnicą trzeba ją koniecznie okresowo czyścić z racji braku filtru odmy.

Naprawa dokonana w firmie z Redy rok gwarancji namiary " ELEKTRO-BIP elektronika samochodowa

Reda ul. Gdańska 48g, 84-240 Reda 505 190 713 (Tel. kom.) "

Edited by dadas_gda

Niestety to może być padnięty przepływomierz. Może znajdziesz kogoś z klubu w swojej okolicy i podmienisz na chwilkę. Spróbuj jeszcze przeczyścić wtyczkę od przepływomierza.

Edited by vici b

Spróbuj odłączyć wtyczkę od przepływomierza i sprawdzić czy będzie poprawa. Nie wiem jak z krokowcem w tym silniku ale może czas na jego wymianę. Popytaj w dziale poswięconym oddziałowi pomorskiemu

http://forum.vectraklub.pl/index.php/forum/63-pomorski/

może ktoś znajdzie czas na podmianę krokowca i przepływki.