Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

wymiana pompy wody

Recommended Posts

Panowie muszę wymienić pompę wody w vb 2.0 dtl (di 16v) z 1998r, jak się za to zabrać bo dostęp jest kiepski? da się bez podnoszenia silnika? Jak tak to niech ktoś mądry opisze tak po w skrócie w jaki sposób?

Edited by Czulak

Panowie muszę wymienić pompę wody w vb 2.0 dtl (di 16v) z 1998r, jak się za to zabrać bo dostęp jest kiepski? da się bez podnoszenia silnika? Jak tak to niech ktoś mądry opisze tak po w skrócie w jaki sposób?

Witam!

Na wstępie dodam, że dostęp jest kiepski ale da radę - tylko zastanów się czy to nie przerasta Twoich możliwości. Ja sam we wtorek wymieniałem pompę wody w moim DTH. Powiem Ci dokładnie jak ja to zrobiłem krok po kroku:

Maska w górę, odkręcasz opaskę przepływomierza, odkręcasz obudowę filtra powietrza, wyjmujesz filtr, lewarek po silnik - podnosisz troszkę do góry - odkręcasz łapę silnika (mocowana na 4 śruby - jedna do poduszki, 3 do kolejnej łapy), podnosisz teraz silnik trochę do góry, luzujesz śruby od kółka pasowego, luzujesz napinacz paska wieloklinowego, zdejmujesz pasek, odkręcasz 3 śruby od kółka pasowego, zdejmujesz koło pasowe, odkręcasz 3 śruby od pompy wody, wyjmujesz pompę iiiii reszta w odwrotnej kolejności.

Ale powiem Ci, że teraz to łatwo napisać, ja napotkałem masę problemów - więc Cię ostrzegę co mnie zmęczyło:

śruba od napinacza była wyrobiona - zdejmowałem pasek śrubokrętem,

kółko pasowe na pompie nie chciało zejść - mocowałem się ponad godzinę - musiałem je opukać, podważać, psikać odrdzewiaczem...

no i najgorsze - 4,5h wyjmowanie pompy - a właściwie rozbijanie jej na kawałki - nie dało rady w żaden sposób jej wyjąć - mesel i młotek i walenie... nie wiem jak ją wyjmują mechanicy - ja musiałem ją rozbić na małe kawałeczki bo tak jakby przyklejona była - aluminium z aluminium się zespawało?hmm

POWODZENIA

sam tego robił nie będę, tylko kolega (mechanik) mówił że chyba nie obędzie się bez podniesienia silnika stąd temat. dzięki za szczegółowy opis. Mam nadzieje że u mnie obejdzie się bez rozbijania pompy.

• 1 year later...
Guest Mati18cc

Witam. Mam Vectre A, 1.8 w benzynie i musze wymienić pompę wody. tylko mam problem z odkręceniem śrub. Może mi ktoś pomódz. jak mam je odkręcić skoro już obrobiłem śruby.

kolego spróbuj ruskim kluczem(młoteczek, przecinaczek w dłoń) lub morsem. a jak nie to naspawć nakrętke można.

nic to nie pomaga. rozbiłem pompe w drobny mak a śruby nadal nie poszły

to chyba grzanie palnikiem zostało, lub rozwiercanie i gwintowanie na nowo. a wykretakami próbowałeś?