Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Przełącza na LPG po 13 km

HarryBDG
 Share

Recommended Posts

Witajcie.

Standardowo na LPG przełącza mi się po ok. 3 km jazdy. Dzisiaj pojawił się problem. Po osiągnięciu odpowiedniej temperatury instalacja zaczęła 'piszczeć' (taki sam sygnał jak by np. zabrakło gazu). Kontrolka migała bardzo szybko - co wg. instrukcji sygnalizuje albo brak gazu albo awarię. Zbiornik mam napełniony do połowy.

Na na gaz Vectra przełączyła się dopiero po ok. 13 km

Czy winna jest tutaj temperatura? (ok. - 15 stopni)

Z drugiej strony, przecież po tych 3 km parownik był już dobrze nagrzany, bo sterownik sam chciał przełączyć na gaz, ale instalacja zaczęła 'piszczeć'.

Czy ktoś miał podobny problem?

Z góry dzięki za odp.

P.S. Dodam, że temperatura płynu chłodzącego w porządku 86-88 stopni.

Edited by HarryBDG

Harry nie zapomnij że przy takiej temperaturze gaz się skrapla ja dziś miałem to samo też mi pokazuje kontrolka że brak gazu a ja wczoraj tankowałem .Najlepiej jak autko ma gaźniczek to lpg śmiga śmiał a tu już większa filozofia może trochę mu się przymarzło.

Taki mały Offtopic

Kolego Harry poczytaj tu KLIK

Co prawda na inny temat ale powinno Cię to zainteresować.

blink.gif a co to ma wspolnego z probleme kolegi,bo ja nie widze zwiazku

wlasnie koledzy sorki ze taki maly OT. Jak to jest z tym gazem. Tankowalem ostatnio gaz do pelna. Dzis mam przejechane 70km zawsze przy tylu km swiecily mi sie 3kontrolki napelnienia butli. A dzisiaj juz 2. Czy to wina temperatur ze pokazuje mniej niz jest faktycznie w butli???

te czujniki od gazu sa bardzo orientacyjne i najlepiej ufac licznikowi.

Ja zauwazylem ze wystarczy zatankowac inny gaz i kontrolki juz gasna po innym kilometrazu choc ogolnie na butli robie bardzo podobne odleglosci : )

Rozumiem, że masz sekwencję i po przełączeniu na gaz zaczęło piszczeć i mrugać szybko? Strzelałbym że po przełączeniu na gaz dodałeś może gazu czy coś w tym stylu, a że parownik był jeszcze w sumie zimny to spadło ciśnienie na czujniku i automatycznie wrócił na benzynę... Szybkie mruganie oznacza automatyczny powrót z gazu na benzynę, na wskutek np spadku ciśnienia gazu... W takim przypadku ręcznie przełączasz na benzynę, a następnie z powrotem na gaz i jeśli sytuacja się nie powtarza to niema się czym martwić, w przypadku częstych takich zachowań warto odwiedzić dobrego gazownika w celu sprawdzenia co i jak.

PS: Zabrudzony filtr gazu również może powodować spadki ciśnienia...

DamianDlugi, ja w pierwszej kolejności sprawdził czy Stag nie zapisał sobie jakichś błędów po tej awarii. Nie wiem czy w Stagu coś takiego jest, w KME na pewno. Ja mam przełączanie przy 10*C reduktora, ale nie muszę się bać, że nacisne za mocno gaz i zmrozi mi reduktor. Można podnieść temp przełączania i wtedy sprawdzić czy przełączy się poprawnie, ale nie wiem czy to tu leży problem.

Więc temp przełączenia nie jest problemem raczej. Podepnij się do Staga i sprawdź co tam się dzieje. U mnie kiedyś czujniki temp były nie polutowane tylko poskręcane i czasami potrafił się wyłączyć z gazu, albo w ogóle nie przełączyć. Po polutowaniu jak ręką odjął, nigdy więcej się tak nie zdarzyło.

Instalacja jest nowa - na gwarancji. Mam ją dopiero od końca maja, i przejechałem 9700 km. Za 300 km jadę na regulację to zwrócę uwagę gazownikowi. Sam na razie nie chcę grzebać żeby nie stracić gwarancji.

Harry a ty jak byłeś montować LPG to później byłeś jeszcze u gazownika sprawdzić mapy.

Oczywiście byłem po 1000 km na serwisie.

Teraz za 200 km pyknie mi 10 tys. na gazie i też jadę na regulację i wymianę filtrów :)