Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Wymiana silnika X20DTL

Guest viki007
 Share

Recommended Posts

Guest viki007

Otóż takie pytanie jest taka możliwość wymiany silnika X20DTL na X20DTH? Albo jak zwiększyć moc tego silnika, nie oczekuje osiągów jakiś niesamowitych ale jakieś większej dynamiki choćby do wyprzedzania... 82KM to nie dużo i czuć różnice jak się przesiadam do 101konnej vectry. Zaznaczam że nie zależy mi na osiągach wyścigowych. Możecie coś poradzić co by tu najlepiej zrobić i ile by kosztowało? Vectra jest z 97r a nie chce wymieniać gdyż jest w bardzo dobrym stanie ogólnym i blacharskim... Licze na pomoc i dziękuje za rady;)

Otóż takie pytanie jest taka możliwość wymiany silnika X20DTL na X20DTH? Albo jak zwiększyć moc tego silnika, nie oczekuje osiągów jakiś niesamowitych ale jakieś większej dynamiki choćby do wyprzedzania... 82KM to nie dużo i czuć różnice jak się przesiadam do 101konnej vectry. Zaznaczam że nie zależy mi na osiągach wyścigowych. Możecie coś poradzić co by tu najlepiej zrobić i ile by kosztowało? Vectra jest z 97r a nie chce wymieniać gdyż jest w bardzo dobrym stanie ogólnym i blacharskim... Licze na pomoc i dziękuje za rady;)

powinno byc w vb-diesel

tu masz lekture

Guest viki007

powinno byc w vb-diesel

tu masz lekture

Wielkie Dzieki;) Błąd tez już poprawiony ;) Szkoda że przez te 4 lata tak ceny wzrosły... teraz jak patrzyłem po stronach chipowanie ok 1200zł

Kolego chip w twoim przypadku bedzie i tak najtanszym rozwiązaniem:) a jesli bedziesz mial mało mocy zawsze mozesz zdecydowac sie na swap silnika:) ale wydaje mi sie ze powinieneś byc zadowolony po wgraniu wirusa hehe:)

Przechodzenie z DTL na DTH wiąże się ze zmian silnika, skrzyni, mocowań tych dwóch elementów, sprzęgła, lewarka zmiany biegów (w dth jest linkowe) wymianą instalacji elektrycznej, komputera, pompy paliwa,przepływki, reszta osprzętu pozostaje ta sama.

Guest viki007

Przechodzenie z DTL na DTH wiąże się ze zmian silnika, skrzyni, mocowań tych dwóch elementów, sprzęgła, lewarka zmiany biegów (w dth jest linkowe) wymianą instalacji elektrycznej, komputera, pompy paliwa,przepływki, reszta osprzętu pozostaje ta sama.

Dziękuje za cenne informacje wiec wymianę wybiłem sobie z głowy. A może orientujecie się gdzie w stolicy lub okolicach jest jakiś dobry i pewny zakład w którym Chipa mogę zrobić? Teraz co prawda śniegi się zaczęły ale chciałbym się na wiosnę przygotować i zrobić to bo z ta mocą trochę się męczę...