Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

dziwne zachowanie centralnego zamka

Brave
 Share

Recommended Posts

problem sie pojawił w czwartek kiedy pojawiły sie mrozy i aku mi padl ze starosci no wiec obiawia sie to w ten sposob ze jak zamykam auto pilotem to zazwyczaj (bo nie zawsze) nie zamykaja mi sie drzwi kierowcy (dodam ze pilot nie jest oryginalny) ale jak sie zamkną z pilota to na pewno sie juz z pilota nie otworzą. A jak zamykam kluczykiem to działa wszystko, wszystkie drzwi sie zamykają i otwierają tak samo jak siedzę w środku i zamykam od środka. Aku juz mam nowe a problem jest dalej, myslalem ze to spowodowane jest słabym prądem. Moze ktoś mi podpowiedzieć gdzie zajrzeć bo podejrzewam ze cos nie łączy tak jak powinno

a wiec tak. skoro pilot jest nie oryginalny wiec pewnie centralka tez kombinowana? teraz pytanie czy dokladana taka uniwersalna? jezeli tak to nie da sie otworzyc z pilota bo sie kabel odlaczyl. zawsze idzie jeden na zamykanie a jeden na otwieranie. co do zamka od kierowcy to polecam sprawdzic silownik i podlaczenie. chociaz z kluczyka wszystko niby smiga wiec... ?

a ja mysle ze zamek w drzwiach kierowcy jest padniety a jest to zamek master, wiec jezeli z niego sygnalu nie dostanie centralka to nie da tez otworzyc bo mysli ze jest otwarte, a z kluczyka dziala bo zamek zamkniesz mechanicznie

ale najdziwniejsze jest to ze wczoraj wieczorem dzialalo mi wszystko z pilota a dzisiaj juz probowalem i nie dziala z pilota tzn te drzwi kierowcy nie dzialaja z pilota

tez tak kidys mialem , ze z l;uczyka dzialalo zawsze wszystko a z pilota tylko zamykanie albo otwieranie juz nie pamietam .

Wymienilem styczniki w zamku kierowcy i bylo to samo :/ , wszsytko zlozylem a ze bylo poźno to poszedlem juz do domu a ran owszsytko dzialalo dobrze az do dzisiaj czyli 2 lata :).

tez tak kidys mialem , ze z kluczyka dzialalo zawsze wszystko a z pilota tylko zamykanie albo otwieranie juz nie pamietam .

Wymienilem styczniki w zamku kierowcy i bylo to samo :/ , wszsytko zlozylem a ze bylo poźno to poszedlem juz do domu a ran owszsytko dzialalo dobrze az do dzisiaj czyli 2 lata :).

dobrze zrobiles. po operacji wymiany mikro mogles odlaczyc aku na chwile i podpiac spowrotem, zaprogramowac pilota i szyby :)

Koledze Brave z kluczyka dziala poniewaz widocznie padl 1 mikroprzelacznik od otw/zam z pilota [w zamku kierowcy sa 2].

drugi jest jeszcze sprawny dlatego otw/zam z kluczyka.

niewazne czy centralka oryginalna czy uniwersalna... jedna i druga steruje zamkami na tych samych przewodach tj. CZARNO-CZERWONY [OTW], CZARNO-ZOLTY [ZAM]

a ja mysle ze zamek w drzwiach kierowcy jest padniety a jest to zamek master, wiec jezeli z niego sygnalu nie dostanie centralka to nie da tez otworzyc bo mysli ze jest otwarte, a z kluczyka dziala bo zamek zamkniesz mechanicznie

ciekawa teoria ale nie spojna :)

z kluczyka zamykajac mikrostyk podaje mase na odpowiedni przewod w centralce [pin 1 X61 -zam/rygl lub pin 2 X61 - otw] wiec to napewno dziala bo z kluczyka zamyka drzwi.

otwierajac z pilota, pilot wysyla sygnal do centralki a ona zalacza + i - na odpowiednich przewodach w zaleznosci czy otw/zam/rygl.

zamek kierowcy wysyla sygnaly tylko przy otw/zam/rygl z kluczyka :)

jezeli padniety jest mikro w zamku kierowcy to bywa tak ze:

- otwieraja sie wszystkie drzwi poza kierowcy

- zamykaja sie wszystkie drzwi [rowniez kierowcy] i od razu otwieraja [wszystkie] :)

- otwieraja sie wszystkie drzwi poza kierowcy

- zamykaja sie wszystkie drzwi [rowniez kierowcy] i od razu otwieraja [wszystkie] :)

no ja widzialem ze zamykaja sie 3 sztuki drzwi poza drzwiami kierowcy, wtedy centrala nie dostaje sygnalu z zamka master i otwiera reszte, wskazuje na podniety silniczek w zamku :)

• 3 weeks later...

czyli co cały zamek z centralnym do wymiany tak?? bo juz mnie to zaczyna wkur... raz działa a raz nie.

mógłby mi ktoś podrzucić jakiegoś linka do takiej części?

gdzie takie cos dostać i jak to wymienić??

i jak to wogole wygląda kolego??

Proszę bardzo, tu jest porada jak to zrobić

http://www.vectraklub.pl/index.php/advices/pokaz/58

U mnie też padł mikroprzełącznik i po wymianie śmiga aż miło

odświeze kotleta zamowilem 2 mikroprzekazniki i czekam na przesyłke. mam jeszcze jedno pytanko troche z innej beczki jak sprawdzić czy moj centralny zamek (na pilota) jest oryginalny czy nie bo sam pilot napewno nie jest oryginalny bo ma tylko jeden przycisk od otwierania i zamykania i jest na nim logo fiata. ale moze być tak ze od fiata pasuje i jest poprostu zaprogramowany ten w oryginalna centralke jak to sprawdzć czy centralny jest oryginalny czy to jakies dokladane dziadostwo

Brave-daj znać jak sobie poradziłeś z tym problemem ponieważ u mnie od dwóch miesięcy jest to samo...tylko że z drzwiami pasażera. Już trace cierpliwośc bo to jak ruletka - raz otwiera i zamyka bez problemu a raz trzeba od środka otwierać. Czyli tak na marginesie od czego to zależy że sa dni że centralny otwiera wszystko a za następnym razem już nie...i tak na zmianę

Pozdrawiam :dash:

ok bede tutaj wszystko opisywał co i jak z moimi drzwiami sie dzieje bo tez jest ruletka raz działają raz nie właśnie sprawdziłem i centralny mam oryginał jest GM 90464713 ale do pilota jest coś modzone jest jakby centralka fiata wpięta w przewody o taka o

http://zapodaj.net/370864dcfb43.jpg.html

i teraz pytanie czy moge to odłaczyc i podpiac cos innego np jakis inny sterownik do centralnego zeby miec dwa piloty np cos takiego (podaje dla przykladu) http://allegro.pl/ster-scyzoryk-opel-corsa-tigra-astra-vectra-omega-i1360815559.html

Edited by Brave

Brave-daj znać jak sobie poradziłeś z tym problemem ponieważ u mnie od dwóch miesięcy jest to samo...tylko że z drzwiami pasażera.

glowka mikroprzelacznika jest na wykonczeniu... czasem zalapie a czasem nie... problem w mikroprzelaczniku lezy w glowce ktora ma okreslona liczbe cykli ktore wytrzyma ok. 100 000 cykli.

zalezy od stanu technicznego ;)

ok bede tutaj wszystko opisywał co i jak z moimi drzwiami sie dzieje bo tez jest ruletka raz działają raz nie właśnie sprawdziłem i centralny mam oryginał jest GM 90464713 ale do pilota jest coś modzone jest jakby centralka fiata wpięta w przewody o taka o

http://zapodaj.net/370864dcfb43.jpg.html

centralka GM :)

widocznie byla w slabej kondycji ze ktos dopial jakis uniwersalny sterownik...

i teraz pytanie czy moge to odłaczyc i podpiac cos innego np jakis inny sterownik do centralnego zeby miec dwa piloty np cos takiego (podaje dla przykladu) http://allegro.pl/ster-scyzoryk-opel-corsa-tigra-astra-vectra-omega-i1360815559.html

mozesz odlaczyc ten dodatkowyc sterownik... zostawiasz centralke GM [aby dzialala] i podlaczasz pod to ten uniwersalny sterownik.... moze byc ten co podales w linku :)))

no i ja juz po zabiegu wymieniłem te dwa mikroprzekaźniki i teraz działa jak dawniej wszystko się otwiera z pilota jak i kluczyka było troche problemow z wyjęciem zamka bo tam jest ciasno no i robiłem to pierwszy raz nie chciałem nic popsuć ale w sumie zajęło mi to 3 godzinki roboty z czego godzinkę straciłem na wylutowanie i wlutowanie nowych przekaźników.

Tak wiec Mały bierz się zamawiaj przekaźniki i do dzieła mi pomogło.

wymieniłem te dwa mikroprzekaźniki i teraz działa.Tak wiec Mały bierz się zamawiaj przekaźniki i do dzieła mi pomogło.

Tak dla ścisłości, to nie są mikro przekaźniki tylko mikro przełączniki.

Mikro przekaźniki też istnieją, ale służą do czego innego

Witam forumowiczów.

Ja mam troszkę inny problem z centralnym zamkiem.

Zamykać zamyka idealnie czy to z kluczyka czy z pilota.

Problem pojawia się jak jest mróz jak otworze z pilota centralny zamek jest ok drzwi się otworzą ale jak

już otworzę same drzwi to wtedy zaczyna się centralny zamykać i otwierać tak kilkanaście razy do puki nie zamknę drzwi albo nie nacisnę krańcówki w słupku.

Tak się dzieje tylko z drzwiami od kierowcy. Wiem tylko tyle że elektryka ale gdzie i co mam sprawdzić?

Jeżeli prubuje cały czas zamykać to znaczy że któryś zamek się blokuje nie otwiera do końca.

Jak otworzysz drzwi kierowcy to na pewno wszystkie inne zamki się otwierają? drzwi klapa bagażnika, wlew paliwa?

Dobrze by było przesmarować wszystkie zamki, rygle w drzwiach.

Jak otworzysz drzwi kierowcy to na pewno wszystkie inne zamki się otwierają? drzwi klapa bagażnika, wlew paliwa?

Po otworzeniu drzwi pilotem obojętnie które drzwi otworzę to wszystkie zamki się otwierają ale jak otwieram te od kierowcy co wszystkie zamki wariują

czyli cały centralny zamyka się i otwiera i tak kilkanaście razy. Nie zauważyłem aby któryś z zamków miał opór przy otwieraniu lub zamykaniu.

Otwierają się bardzo szybko i tak samo zamykają w ciągi 1 sek centralny potrafi wykonać cały cykl czyli zamknie się i otworzy.

Czyli jeżeli ta przypadłość jest w drzwiach kierowcy to prawdopodobnie tam trzeba szukać?

Czy to jest tak że obojętnie w których drzwiach jest blokowany centralny to zawsze wyłapują to drzwi kierowcy bo są tak jakby główne?

Jeżeli występuje tylko w drzwiach kierowcy to raczej tam szukaj problemu. może być tak że zapadka wewnątrz zamka ta idąca od kluczyka do silniczka nie do końca odbija.

Zdejmij boczek wyciągnij zamek, przesmaruj wszystkie cięgna, łączenia i sprawdź powinno pomóc.