Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Dziwny objaw na zimno

Golin
 Share

Recommended Posts

witam, mam taki maly problem wydaje mi sie ze nie ma nic konkretnie mowiacego na ten temat na forum sa pochodne tematy i bardzo podobne ale jednak nie opisuja mojego przypadku,a a mianowicie mam cos takiego gdyz odpalam moja viktorie silnik jest zimny to zaraz po odpaleniu czuc delikatne dragania, na silniku tez to slychac ze jak by cos tam nie halo, ale chcialbym zaznaczyc ze nie zawsze sie z tym spotykam czasami jak odpale jest wszystko ok a czasami wystepuje wlasnie takie zjawisko moglibyscie mi opisac o co moze chodzic. Przy tym nie ma innych obajwow tylko to drzenie delikatne puzniej jak ssanie sie wylaczy i chwile silnik popracuje zjawisko to ustepuje. Bardzo prosze o odp.

kolego,naj prawdopodobnie mogą to być świece lub przewody WN. kiedy je mieniałeś?-mogą mieć przebicie lub wilgoć łapać. błedów nie masz?

powiem szczerze ze nie sprawdzalem komp, ale swiece byly wymieniane jakies 3 lata temu, wiec moze to byc to nie?

powiem szczerze ze nie sprawdzalem komp, ale swiece byly wymieniane jakies 3 lata temu, wiec moze to byc to nie?

3 lata to troche dużo. normalnie świece sie wymienia co jakieś15-20tyś. a na gazie 10-12tyś. koszt świec NGK ok.70zł. a przwodów 90zł.

Mój temat mam tak samo .. czasmai jak odpalę to tak właśnie telepie silnikiem. Dziś za ok godzinę będę zmieniał świece na nowe NGK i zobaczy się przez parę dni czy się poprawi.

Narazie mam BERU i na gazie najechane ok 40tys na nich więc sporo.

świece, przewody, moduł zapłonowy. Od tego bym zaczął.

U mnie przy kończącej się listwie zapłonowej jest identyczny objaw.

kolego dexter23pl napisz jak tam po wymianie swiec, ja tez w tym tyg badz na nastepny wymienie swiece zobaczymy czy to cos da, moze przewodow nie bede musial zmieniac, moja viktoria ma 127000 km to chyba jescze nie pora na kable nie? czy to nie zalezy od km?

W czoraj po odpalniu po zamianie swiec to samo. Lecz tylko pierwszy raz przez 20sek tak się zachowywał. Przy wciśnieciu gazu silnik lekko dławił się do ok 1tys.obr po czym momentalnie wkręcał się na ok 4tys. Dziś rano bez problemu. Ale to trzeba sprawdzić przez parę dni bo ta usterka nie występowała nonstop. Zauważyłem coś ciekawego w czoraj. Podczas jak silnik przez ten czas tak źle pracował to dałem mu na gaz i było tak samo. więc listawa wtryskowa i pompa paliwa odpadają. Ale jak wciślem mocno do końca pedał gazu to coś jakby pstrykło lekko zawibrował silnik i momentalnie mu się poprawiło. Wyskoczył błąd od TPS-a. Lecz nie wiem czy to miało coś wspólnego z tym pstryknięciem i normalną pracą silnika. Coś jakby się odetkało i już było dobrze. Potestuje zobaczymy.

wydaje mi sie ze to raczej nie ma nic do tego, raczej nie ma co sie tam odetkac, ale... zobaczymy, u mnie narazie spokój chodzi jak pszczolka, odpukac zobaczymy