Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

problemy z 1,7 isuzu - kopci i dziwnie pali

Guest burittos
 Share

Recommended Posts

Guest burittos

Witam,

Czytałem sporo podobnych wątków, ale nie znalazłem tego co konkretnie mnie interesuje. Mam Vectrę B 1,7 isuzu z 96 roku od dwóch lat. Do tej pory oprócz wymiany termostatu i szczotkotrzymaczy była bezawaryjna. Zaczęły się mrozy i samochód zaczął pokazywać, że ma problemy. W ostatnią zimę przy -15 stopniach dwa razy nagrzałem świece i palił pięknie. Teraz już tak pięknie nie jest. Dziś przy temperaturze -1 jak ją zapalałem kręcił kilka razy przy czym zapaliły się kontrolki od poduszki, ABS i trzęsie strasznie przez kilka sekund. Te dwie kontrolki dawały już od jakiegoś czasu o sobie znać przy zapalaniu ale palił normalnie. Nawet przy dodatniej temperaturze jaka była w październiku +15 jedna bądź druga zapalały się przy zapłonie po czym gasły. Wcześniej tego nie było nawet w mróz. Tydzień temu mechanik powiedział, że to stary samochód i takie rzeczy są normalne i że mam się tym nie przejmować. Nie jest to demon prędkości. Na światłach zawsze jestem ostatni, nawet seicento szybciej rusza. Około rok temu pojechał niecałe 170 i dalej nic. Teraz lekko przekroczy 150 i nie da rady więcej. Przy czym kopci wtedy na biało. Właściwie biały dym jest już jak przekroczę 120 km/h. Kiedy na biegu jałowym dostanie wyższych obrotów jest dym czarny. W lutym tego roku miałem stłuczkę. Po odebraniu samochodu od mechanika przy prędkości ok 120 km/h widziałem, że z wydechu wylatują iskierki. Dziwna sprawa, ale było to jednorazowe i więcej tergo nie zaobserwowałem. Nie jestem zamożnym człowiekiem więc dbam os swoją Vectrę. Wszystkie płyny, filtry i paski wymieniam regularnie i nie tankuję lewej ropy. Nie znam się też jakoś szczególnie na mechanice więc jeśli ktoś wie w czym tkwi problem to niech pomoże. Oby to były świece żarowe lub akumulator a nie coś poważnego. Jeżeli to świece to jakiej formy są najlepsze?

Z góry dziękuję za pomoc.

Sprawdż stan akumulatora -możliwe że nadszedł kres jego sprawności .

Nie zaszkodzi również sprawdzić alternator -napięcie ładowania.

Swiece żarowe -muszą być sprawne ,więc też do sprawdzenia.

No i na koniec -Turbosprężarka - objawy o których piszesz moga wskazywać ,że cos jej dolega.

Biały dym i słabe osiągi -powiązane moga być z uszkodzeniem Turbo .

Edited by drano

Zapalanie się kontrolek przy rozruchu to na 100% wina słabego akumulatora, jeśli robisz krótkie odcinki to musisz co jakiś czas go podładować, bo w tym silniku świece grzeją bardzo długo i to nie ważne czy lato czy zima. I sprawdź jeszcze luz na zaworach, jeśli nie był do tej pory sprawdzany to na 100% są już do regulacji.

najpierw musisz posprawdzac elementy elektryczne czyli akumulator, ladowanie, swiece wymienic jak nie wiesz ze byly wymieniane, jezeli to nie pomoze to niestety ale silnik pewnie swoje przejechal i coraz ciezej odpala.

Ja mam astre f 1.7dtl, rowniez mialem probelmy z odpalaniem, kupilem akumulator, wymienilem swiece, lekko poprawilo sie ale nie do konca. Teraz po remoncie silnika, odpala elegancko :)

Guest burittos

Jeżeli chodzi o dym to bałem się, że to może być turbo. Regeneracja turbiny to spory wydatek.

O ładowanie alternatora raczej się nie martwię. W lato miałem problem z ładowaniem i wymieniłem szczotki i szczotkotrzymacz. Pasek też jest właściwie nowy. Dzięki za podpowiedź z regulacją zaworów i akumulatorem. Na dworze coraz zimniej więc muszę pospieszyć się z naprawą.