Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Dziwny wyciek

Guest Waldex
 Share

Recommended Posts

Witam szanownych kolegów.Mam dziwny problem na który to nie znalazłem odpowiedzi za pomoca opcji "szukaj".Mianowicie jakiś czas temu wystapił w moim silniku X16XEL 16V wyciek oleju spod uszczelki pokrywy zaworów (tuz w okolicy korka wlewu ale poniżej) w serwisie wymienili ale powiedzieli ze to dziwne bo uszczelka ta stara była dobra wiec dla pewności sprawdzili jeszcze przewodu odmy , które były drożne.Po naprawie tydzien było ok i dzisiaj znowu wyciek w tym samym miejscu dokładnie!Co u licha może być???Czyżby korek wlewu?lekko sie zamyka chyba az za lekko czy może walić olej wlewem gdy nieszczelny korek?wyglada na dobry , uszczelka na nim jest.Korek jest taki wpuszczany do środka

to ten korek:

http://www.opel-shop...roducts_id=1076

Sorry jeśli to banał ale szlag mnie trafia:angry: bo co tydzień wymieniać dobrą uszczelkę to chyba przesada.Ktoś pomoże???:(

Koleg w takim razie to bedzie napewno korek od wlewu. Spróbuj podjechac gdzieś do sklepu mooryzacyjnego i kupic narazie oring uszczelniajacy - koszt jakas złotówke. Przerabiałem to samo u siebie i wymiana tego oringu pomogła

Witam szanownych kolegów.Mam dziwny problem na który to nie znalazłem odpowiedzi za pomoca opcji "szukaj".Mianowicie jakiś czas temu wystapił w moim silniku X16XEL 16V wyciek oleju spod uszczelki pokrywy zaworów (tuz w okolicy korka wlewu ale poniżej) w serwisie wymienili ale powiedzieli ze to dziwne bo uszczelka ta stara była dobra wiec dla pewności sprawdzili jeszcze przewodu odmy , które były drożne.Po naprawie tydzien było ok i dzisiaj znowu wyciek w tym samym miejscu dokładnie!Co u licha może być???Czyżby korek wlewu?lekko sie zamyka chyba az za lekko czy może walić olej wlewem gdy nieszczelny korek?wyglada na dobry , uszczelka na nim jest.Korek jest taki wpuszczany do środka

to ten korek:

http://www.opel-shop...roducts_id=1076

Sorry jeśli to banał ale szlag mnie trafia:angry: bo co tydzień wymieniać dobrą uszczelkę to chyba przesada.Ktoś pomoże???:(

normalne w X16XEL, oring na korku oleju, ale ciezko kupic taki sam bo jest gruby, koledze zakladalem 2 standardowe o pomoglo

Witam kolega widzę z niedalekich stron:rolleyes:.Problem rozwiązany!!!Okazało się , że pękł...korek wlewu oleju tuż u nasady więc nie było widać trzeba było poruszać ta częścia korka gdzie jest ten oring.Nowy korek i po sprawie.:D

Guest JCK-PAJAK

Witam

Podłącze się do tematu.

Mam że tak powiem niewielki wyciek w okolicy korka wlewu paliwa.

Po zakręceniu jest niewielki luz tzn. można korkiem trochę poruszać.

Moje pytanie brzmi czy kupić nowy korek, czy może też bawić się z wymianą tej uszczelki.

Koszty obu rzeczy niewielki, minusem nowego korka jest fakt że to zamiennik i może on dokładnie nie dolegać a problem pozostanie.

W służbowym oplu combo c po zakręceniu korka on nawet nie drgnie, ściśle przylega do pokrywy.

Znalazłem cosik takiego na Allegro

http://moto.allegro.pl/korek-wlewu-oleju-opel-silniki-benzynowe-diesel-i1346419034.html - Korek

http://moto.allegro.pl/uszczelka-korek-korka-wlewu-oleju-opel-benz-diesel-i1355942740.html - Uszczelka

Dodam że mam Viki z serduszkiem 1.8 16v X18XE 1997r

Co doradzicie???