Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

szarpanie, skakanie na wolnych obrotach silnik x18xe1

Guest patryczek vb
 Share

Recommended Posts

Guest patryczek vb

Witam! Mam problem z moja viki poniewaz skacze mi na obrotach a w czasie jazdy na rownomiernym trzymaniu gazu odczuwalne jest szarpanie. przeczyscilem przepustnice, egr, i krokowca i dalej to samo... :angry2: jeden z mechanikow mi mowil ze podczas wymiany uszczelki pod glowica zauwazyl ze moj czujnik walu korbowego jest spruchnialy czy jakos tam ze kable byly prawie z soba polaczone i on wpuscil miedzy nich sylikon czy cos ale powiedzial ze musze pomalu poszukac nowego czujnika. spadku mocy nie mam ale takze dlawi mi sie na zimnym silniku i przyznam ze gdy jest zla pogoda chodzi mi o wilgoc to zaczyna coraz gorzej sie dziac a latem jest bardzo dobrze. mialem juz ten problem rok temu wymienialem sonde, i to listwe WN i nic nie pomagalo ale latem ustopilo samo a teraz znowu sie powtarza ten sam problem. jesli ktos moze to prosze o pomoc i najlepiej opis gdzie ten czujnik sie znajduje i czy to moze byc przyczyna tego?

dzieki

Wymień ten czujnik i będziesz miał spokój. Tu masz przykładową aukcję http://allegro.pl/cz...1314002437.html

A czujnik znajduje się przy wale korbowym :rolleyes:

Edited by adi_lud

Witam! Mam problem z moja viki poniewaz skacze mi na obrotach a w czasie jazdy na rownomiernym trzymaniu gazu odczuwalne jest szarpanie. przeczyscilem przepustnice, egr, i krokowca i dalej to samo... :angry2: jeden z mechanikow mi mowil ze podczas wymiany uszczelki pod glowica zauwazyl ze moj czujnik walu korbowego jest spruchnialy czy jakos tam ze kable byly prawie z soba polaczone i on wpuscil miedzy nich sylikon czy cos ale powiedzial ze musze pomalu poszukac nowego czujnika. spadku mocy nie mam ale takze dlawi mi sie na zimnym silniku i przyznam ze gdy jest zla pogoda chodzi mi o wilgoc to zaczyna coraz gorzej sie dziac a latem jest bardzo dobrze. mialem juz ten problem rok temu wymienialem sonde, i to listwe WN i nic nie pomagalo ale latem ustopilo samo a teraz znowu sie powtarza ten sam problem. jesli ktos moze to prosze o pomoc i najlepiej opis gdzie ten czujnik sie znajduje i czy to moze byc przyczyna tego?

dzieki

Nie pisz bzdur że czyściłeś krokowca bo w tym silniku jest on zintegrowany z przepustnicą , i sprawdz błędy ale na 99% mogę powiedzieć że to czujnik położenia przepustnicy i chyba przepustnica do wymiany.

Guest patryczek vb

Nie pisz bzdur że czyściłeś krokowca bo w tym silniku jest on zintegrowany z przepustnicą , i sprawdz błędy ale na 99% mogę powiedzieć że to czujnik położenia przepustnicy i chyba przepustnica do wymiany.

moze i masz racje ale ja go sam nie czyscilem tylko to zlecilem jednemu z mechanikow i powiedzial ze to wyczyscil wszystko. a mam pytanie czy ta przepustnica ta klapka w niej to powinna byc domknieta czy lekko nie? bo u mnie dylikatnie sie nie domyka. po czytaniu postow to raczej bym stawial na czujnik walu.

• 8 months later...

dzieki

Witam koledzy,

w moim aucie problem jest dokładnie identyczny (Vectra B '99 FL X18XE1) czy ktoś ma jakiś sensowny pomysł co może być tego przyczyną??

Pragnę zaznaczyć że wymieniłem listwę zapłonową, przepustnicę, nowe świece, czujnik położenia wałka rozrządu oraz sondę lambda. Wyczyściłem również EGR - w sumie popsikałem preparatem WD40 bo więcej za bardzo nie ma możliwości ingerencji do tego zaworu.

Witam koledzy,

w moim aucie problem jest dokładnie identyczny (Vectra B '99 FL X18XE1) czy ktoś ma jakiś sensowny pomysł co może być tego przyczyną??

Pragnę zaznaczyć że wymieniłem listwę zapłonową, przepustnicę, nowe świece, czujnik położenia wałka rozrządu oraz sondę lambda. Wyczyściłem również EGR - w sumie popsikałem preparatem WD40 bo więcej za bardzo nie ma możliwości ingerencji do tego zaworu.

Przepływomierz lub nieszczelność dolotu (radzę to sprawdzić przepływkę najlepiej podmienić bo szkoda odrazu kasę walić)

Przepływka była podmieniana - nic to nie dało.

Wczoraj wymieniłem uszczelkę pod deklem (olej wyciekał do gniazda świecy) oraz świece na BOSCHA - jest mała poprawa ale dalej słychać strzelanie z tłumika. Błędów nie ma żadnych na kompie.

Edited by maly919

• 6 years later...