Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

rozrusznik ?

Guest czakuVB
 Share

Recommended Posts

Guest czakuVB

Mam do Was pytanie chciałbym się dowiedzieć co możne być przyczyną tego że jak chce odpalić samochód standardowo przekręcam kluczyk i rozrusznik zaczyna kręcić lecz kreci się on tak jakbym miał rozładowany akumulator, lecz akumulator jest dobry na bank. Wykręciłem ten rozrusznik dałem elektrykowi, on go sprawdził i wymienił cewkę, sprawdzał go na sucho i wszystko działało. Założyłem go po regeneracji niby samochód odpalił pochodził trochę i go później kilka razy jeszcze po odpalałem i wszystko było ok za jakiś czas chce znów odpalić a on znowu swoje kreci wolno wszystkie kontrolki w kokpicie przygasają... samochód postoi z godzinę i znów odpali już nie mam siły co to możne być?

Wymienił cewkę elektromagnesu i styk pradowy -trzeba jeszcze sprawdzić szczotki oraz tulejki i w razie potrzeby wymienić na nowe.

Edited by drano

najprawdopodobniej moze przycierac sie na tulejkach najlepiej to go rozebrac wymienic tulejki szczotkotrzymacz i wyczyscic sprawdzic i przesmarowac smarem grafitowym kosz satelit.

Guest czakuVB

najprawdopodobniej moze przycierac sie na tulejkach najlepiej to go rozebrac wymienic tulejki szczotkotrzymacz i wyczyscic sprawdzic i przesmarowac smarem grafitowym kosz satelit.

tylko że dałem elektrykowi do regeneracji i on mówi ze tulejki i szczotki są ok.

Jest jeszcze jeden element w rozruszniku .który z czasem wymaga wymiany lub regeneracji -to bendix.

Jego zuzycie powoduje charakterystyczne przepuszczanie i haczenie podczas prób rozruchu.