Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

ogrzewanie tylnej szyby

pawel-pb1
 Share

Recommended Posts

Możesz użyć kleju elektroprzewodzącego techniccol - na allegro za jakieś 15-20zł. Wurth pewnie jest lepszy ale kosztuje 120 ;)

Podepnę sie pod temat ,

W aucie VC 2.0 dti 2003 r, mojego kumpla nie działa ogrzewanie tylnej szyby. Nie działa włącznik na panelu (podmienialismy panel i tez nic), sprawdziliśmy bezpiecznik i jest ok. Przestało to działać po wymianie Cimu przez serwis ale oni twierdzą że nic nie sknocili, serwis zalecił wymianie panelu i tylnej szyby . Do tego nie działają przyciski na kierownicy do sterowania radiem i klimatyzacja sie niezałącza ale jest na 100 nabita. Najlepszym wyjsciem byłby powrót do serwisu ale to walka z wiatrakami i brakiem wiedzy mechaników bo auto z serwisu Vauxhalla było wysłane do 2 innych. Czy możliwe jest że te funkcje nie zostały zaprogramowane??

Jakieś pomyłsy ??

Podepnę sie pod temat ,

W aucie VC 2.0 dti 2003 r, mojego kumpla nie działa ogrzewanie tylnej szyby. Nie działa włącznik na panelu (podmienialismy panel i tez nic), sprawdziliśmy bezpiecznik i jest ok. Przestało to działać po wymianie Cimu przez serwis ale oni twierdzą że nic nie sknocili, serwis zalecił wymianie panelu i tylnej szyby . Do tego nie działają przyciski na kierownicy do sterowania radiem i klimatyzacja sie niezałącza ale jest na 100 nabita. Najlepszym wyjsciem byłby powrót do serwisu ale to walka z wiatrakami i brakiem wiedzy mechaników bo auto z serwisu Vauxhalla było wysłane do 2 innych. Czy możliwe jest że te funkcje nie zostały zaprogramowane??

Jakieś pomyłsy ??

jeśli CIM po wymianie został prawidłowo zaprogramowany to nie powinno to mieć wpływu na działanie reszty elementów, widzę związek tylko ze sterowaniem w kierownicy - niezaprogramowane przyciski

ale jeśli przed wymianą wszystko działało, to można by podejrzewać, że mimo wszystko coś spartolili

• 1 year later...

kiedyś można było w sklepach motoryzacyjnych kupić takie specjalne taśmy z tymi śieżkami naklejało sie na przerwane ścieżki i było git nie wiem czy teraz też to jest dostępne proponuje zapytać a kto wie może są jeszcze te taśmy

Robiłem tym http://letnie.pl/dyn...p?towkod=368208 ale prawda jest taka, że tylko małe ubytki ścieżki można naprawić. A po kilku miesiącach wykrusza się i trzeba ponowić czynność uzupełniania.

też robiłem tym klejem ale nie działa być może dlatego ze klej miał ważność do 2010 roku..

• 2 years later...

wymieniłem panel na poliftowy bo wymieniałem wyświetlacz i radio na cd 70 navi teraz gdy wł ogrzewanie tylniej syby to sama sie wył po 5 sek ,błędów brak

wymieniłem panel na poliftowy bo wymieniałem wyświetlacz i radio na cd 70 navi teraz gdy wł ogrzewanie tylniej syby to sama sie wył po 5 sek ,błędów brak

BCM do wymiany

parę osób to przerabiało i tylko wymiana BCM-a pomogła , a po drugie pisz po Polsku bo nie da się tego czytać

Edited by dare40

parę osób to przerabiało i tylko wymiana BCM-a pomogła , a po drugie pisz po Polsku bo nie da się tego czytać

niekoniecznie miałem podobny przypadek z modułem nf przeprogramowanie techem pomogło

• 1 year later...

Odkopuję trochę temat. Jakieś nowe rozwiązania się pojawiły? Czytałem o stosowaniu lakieru albo tego kleju.

Nie palą mi 2 nitki. Nie mierzyłem ich jeszcze i nie ślęczałem z lupą w poszukiwaniu przerw. Zima idzie i trzeba to jak najszybciej ogarnąć bo dzisiaj rano był problem.

• 1 year later...

Witam mam problem, nie działa przycisk ogrzewania tylnej szyby jest podświetlony ale nie da się załączyć czyli dioda kontrolna nie świeci, prze lutować przycisk czy szukać problemu gdzie indziej (klima działa oraz pozostałe jej funkcje) 

• 2 weeks later...

Witam wracam do tematu, jestem prawie pewien że padło coś na panelu klimatornika 2stref, nie chcę go wymieniać bo dopiero to zrobiłem, zima za pasem wdałem na pomysł wyciągnięcia nowego przycisku na zewnątrz, czy jest możliwość by wlutować się w wiązkę od panelu i wyciągnąć przycisk np. na dwóch przewodach. Sprawdziłem bezpieczniki przylutowałem przycisk na panelu i kończą mi się pomysły. Proszę o pomoc.

nie da się sterowanie jest po CAN-ie , info o włączeniu idzie do BCM i on włącza ogrzewanie szyby , masz alarm fabryczny ? tu masz schemat , po prawej jest ogrzewanie szyby 

596b15e366cec_ZRZUTLINIAOGZREWANIAMONITUROWANIEALARM.thumb.jpg.dd2f7242c1b5e75645fc712f9e12151a.jpg