Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Podświetlenie klamek od środka

SIG_MAN
 Share

Recommended Posts

Ta kostka z ktorej bierzesz zasilanie to znajduje sie w tylnych drzwiach?

Aktywowales wczesniej modul w drzwiach kierowcy aby pojawilo sie napiecie w chwili otwarcia drzwi, czy to napiecie juz tam jest?

Czy w przedlifcie ta sie zrobic taki patent we wszystkich drzwiach?

Ta kostka z ktorej bierzesz zasilanie to znajduje sie w tylnych drzwiach?

Aktywowales wczesniej modul w drzwiach kierowcy aby pojawilo sie napiecie w chwili otwarcia drzwi, czy to napiecie juz tam jest?

Czy w przedlifcie ta sie zrobic taki patent we wszystkich drzwiach?

Słuchaj, ja mam z tyłu wiązkę od elektryki... i tam na podanych PINach pojawia się 12V do podświetlenia przełącznika.

Ukradłem zatem 12V i podałem na diodę.

Jeśli nie masz na tyle wiązki, to trzeba ją doprowadzić z przednich drzwi (12V do podświetlenia przycisków).

Da się to zrobić... kilka chwil.

Polift jak przedlift w tym przypadku nie ma różnicy.

PAMIĘTAJ, ŻE ZAWSZE TRZEBA SIĘ UPEWNIĆ MIERNIKIEM !!!!!

Edited by SIG_MAN

Słuchaj, ja mam z tyłu wiązkę od elektryki... i tam na podanych PINach pojawia się 12V do podświetlenia przełącznika.

Ukradłem zatem 12V i podałem na diodę.

Jeśli nie masz na tyle wiązki, to trzeba ją doprowadzić z przednich drzwi (12V do podświetlenia przycisków).

Da się to zrobić... kilka chwil.

Polift jak przedlift w tym przypadku nie ma różnicy.

PAMIĘTAJ, ŻE ZAWSZE TRZEBA SIĘ UPEWNIĆ MIERNIKIEM !!!!!

A Ty spryciarzu.. :lol:

Jeszcze jedno pytanie - jak wlacze swiatla to przciski sa podswietlone wiec dioda pali sie caly czas az nie zgasze swiatel?

A Ty spryciarzu.. :lol:

Jeszcze jedno pytanie - jak wlacze swiatla to przciski sa podswietlone wiec dioda pali sie caly czas az nie zgasze swiatel?

TAK, ale.... ja mam ustawioną wersję świateł na dzień... świecą się cały czas, a jak przychodzi zmrok to CID zaczyna mnie oślepiać, robię KLIK przełącznikiem i za chwile CID przechodzi w tryb nocny a klameczki są podświetlone (coś na wzór Astry H).

To ja teraz rozumiec.

Jak dla mnie to pewna inspiracja, ze sie tak wyraze, teraz jak sie dostane do garazu (niestety nie mam swojego)to trzeba bedzie poszperac troche miernikiem po tych kabelkach.....

To ja teraz rozumiec.

Jak dla mnie to pewna inspiracja, ze sie tak wyraze, teraz jak sie dostane do garazu (niestety nie mam swojego)to trzeba bedzie poszperac troche miernikiem po tych kabelkach.....

Piny 3 i 6 na tyle... resztę sobie poradzisz, kolorystycznie będą trak samo :)

szarożółty - 12 po załączeniu świateł

brązowy - masa

Edited by SIG_MAN

szkoda, że świecą się cały czas ;)

mogły by się zapalać po zatrzymaniu autka dopiero :) :) :)

mogły by się zapalać po zatrzymaniu autka dopiero :):):)

Jestem w trakcie projektowania kilku modułów CANowskich, które będą spełniać podobne funkcje.

Obecnie na tapecie załączanie follow me home, po wyjęciu klucza ze stacyjki oraz po otworzeniu auta z pilota :)

Tylko skąd ten czas....

Jestem w trakcie projektowania kilku modułów CANowskich, które będą spełniać podobne funkcje.

Obecnie na tapecie załączanie follow me home, po wyjęciu klucza ze stacyjki oraz po otworzeniu auta z pilota :)

Tylko skąd ten czas....

to akurat można chyba we wszystkich VC uaktywnić techem - u mnie się dało B)

Finalny efekt można poprawić nalepiając na diodę maciupeńki kawałek przezroczystego papieru.... rozpyli to światło.

zamiast bawić się z papierkami proponuję zmatowić diodę drobnym papierem ściernym :)

Edited by kamil_p

mogły by się zapalać po zatrzymaniu autka dopiero :) :) :)

Ano szkoda, ale musiałbym prowadzić nowe okablowanie po całym aucie a tak mamy niemal gotowca.

Podpinanie się pod sygnały magistrali CAN wywali zaraz milion błędów... albo i nie.

Przypomnę, że zaczerpnąłem światełko z podświetlenia przycisków, a te świecą się cały czas.

Długi czas naświetlania zdjęcia sprawił, że wygląda jak halogen, a tak nie jest.

Ja jesli sie zdecyduje na podswietlane klamki zrobie tak zeby sie zapalalo dopiero po wyjeciu kluczyka bo caly czas swiecace to mi sie nie podobaja.

POWODZENIA, jest to wykonalne, ale trzeba ciągnąć sporo kabelków :)

Fajnie, życzę udanego projektowania.

Ja mam gotowe rozwiązanie, które po wyjęciu kluczyka z auta daje na określony czas napięcie....ale nie chce mi się ciągnąć przewodów po całym aucie, zwłaszcza teraz.

Na wiosnę będę coś udoskonalał, ale to dopiero na wiosnę.

Swoją drogą, czy zawsze wyjmujesz kluczyk ze stacyjki by wypuścić pasażera?

Nie ma idealnego rozwiązania, ja zrobiłem tak i jest mi z tym dobrze :)

Mamy wiercić dziury pod KONTEM OSZCZĘDNOŚCIOWYM, czy pod KĄTEM !!!!

Taka mała poprawka :D:P

HA HA, wiem, poprawiłem, dzięki.

Edited by SIG_MAN

A ja chętnie bym zmajstrował podświetlenie klamek zewnętrznych, np. zaraz po otwarciu zamków.

Ale ten pomysł świetny. Rzeczywiście większość pyta "gdzie tu klamka" ;)

Ja jesli sie zdecyduje na podswietlane klamki zrobie tak zeby sie zapalalo dopiero po wyjeciu kluczyka bo caly czas swiecace to mi sie nie podobaja.

U mnie świecą się razem ze światłami, to znaczy po przekręceniu na pozycję.

Program świateł dziennych czyli 4 nie uruchamia podświetlenia klamek wewnętrznych po uruchomieniu silnika.

Jak wiesz mam to w czerwonym kolorze, nie jest męczące, nie powoduje, że wzrok się rozbiega a człowiek rozkojarza...

Tak chciałem, tak zrobiłem i tak mam...:rolleyes:

U mnie świecą się razem ze światłami, to znaczy po przekręceniu na pozycję.

Program świateł dziennych czyli 4 nie uruchamia podświetlenia klamek wewnętrznych po uruchomieniu silnika.

Jak wiesz mam to w czerwonym kolorze, nie jest męczące, nie powoduje, że wzrok się rozbiega a człowiek rozkojarza...

Tak chciałem, tak zrobiłem i tak mam...:rolleyes:

wrzuc jakąś fotke jak to wygląda 

• 3 weeks later...

Chyba tez sie skusze, oświetlenie pod drzwiami tak jak u sig_man juz mam i polecam innym wink.gif

A widziałeś na żywo jak wyszlo u ADIPLUS?

niestety nie widziałem :( ale chętnie bym kiedyś zobaczył ta i inne modyfikacje, bo ciekaw jestem co jeszcze przy nieduzym nakładzie finansowym i odrobinie checi i czasu módgłbym w swoim signum zmienić :37:

• 1 month later...

Dla klamek są orginalne lampki lecz kosz to ok.80zł/szt :

LAMP, ASSY, drzwi wewnątrz uchwyt (prawa strona) 22 38 753

LAMP, ASSY, drzwi wewnątrz uchwytu (po lewej stronie) 22 38 752

Numer producenta: 2238753

Numer GM: 13157439

ŚWIATŁO, ZESP., DRZWI, WEWNĘTRZNA KLAMKA, PRAWA

ASTRA H

http://www.astra-h.ru/images/electronics/door_light/lamp.gif

Dla klamek są orginalne lampki lecz kosz to ok.80zł/szt :

LAMP, ASSY, drzwi wewnątrz uchwyt (prawa strona) 22 38 753

LAMP, ASSY, drzwi wewnątrz uchwytu (po lewej stronie) 22 38 752

Numer producenta: 2238753

Numer GM: 13157439

ŚWIATŁO, ZESP., DRZWI, WEWNĘTRZNA KLAMKA, PRAWA

ASTRA H

http://www.astra-h.ru/images/electronics/door_light/lamp.gif

To nie nadaje się do VC ;) A i cena oporowa za gówniane światełka :P Ja to samo zrobiłem za 3 zł w AH tylko na diodach a nie lampeczki .Czyli 160-3=157 zł do przodu :yahoo: a i efekt lepszy niż w orginale