Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

sportowy odgłos v vectra 2,0

Share

Recommended Posts

Witam. Mam taką sprawe a właściwie pytanie. Wie ktoś może jak uzyskać sportowy odgłos silnika?? Założyłem sportowy tłumik buzzera. jest lekki pomruk ale to nie to czego oczekiwałem. Wie ktoś może jak uzyskać lepszy pomruk??? Może wyżucić całkowicie tłumik środkowy???

czekam na jakieś podpowiedzi.

pozdrawiam

stożek zmieni napewno dźwięk. Miałem u siebie przez 2 dni tak na próbe, ale nie był dobrze zamontowany, łapał ciepłe powietrze. Dźwięk fajny ale co z tego jak osiągi gorsze. Jak sie zdecydujesz na założenie to zrób to dobrze :)

Ja mam zalozonego remusa dedykowanego koncowego, srowkowy od vw diesla i jest katalizator i jest bardzo ladny dzwiek z wydechu. W zasadzie cala robote robi koncowy :D

u mnie tak samo. dolot seria, a wydech to:brak kata , srodkowy tlumik seria i koncowy to dedykowany remus. Mruczy milo dla ucha a sam dzwiek jest rasowy :)

• 2 weeks later...

Ja mam ciekawy pomruk silnika ;) Zamiast kata strumienica i seryjny tłumik tylko przed zagięciem nad tylnią belką 3 dziurki ;) Fajny efekt jest jak nim strzelam, bo ogień idzie z końcowego i spod spodu auta :D

Dzizys, ludzie troche teorii i logiki, 3 dziurki, powiem ze profesjonalnie, to musisz dokupic gasnice taka jak sklepy maja zeby szybko ugasic, sory ale takie odpowiedzi powinny byc karane.

Kata owszem mozesz wywalic i wstawic strumienice jak pisali koledzy, ja bym poszedl dalej, zalozysz kolektor 4-2-1, potem zamiast kata wlasnie strumienice, albo wogole zrobil przelot, zostawil wtedy tylko srodkowy i dał jakas puche na tył, osobiście przeszly mi już czasy na ryk z tłumika itp, niemam ani kata ani strumienicy, srodkowy tak jak z fabryki do tego puszka z wycietym srodkiem i jakas tam koncowka, ale i tak pojdzie lezec do piwnicy bo 1500 km z takim dzwiekeiem nie idzie wytrzymac.

a powiedzcie mi jak uzyskać taki metaliczny dźwięk? nie wiem jak to fachowo opisać, ale kumpel w 2litrowej omedze przy przyspieszaniu ma taki fajny dźwięk z tłumika. Spotkałem się z takim dźwiękiem w kilku oplach.. wie ktoś o co mi chodzi?

usuniety katalizator zapewne

zapytaj kumpla ;)

z niego taki sam "mechanik" jak i ze mnie :blush:. Jak kupił to już tak miał, wygląda to na serię.

W mojej Vectrze tez nie ma kata i nie brzmi tak jak jego.

do VC szczerze mowiac nie mam zadnego pomyslu co do koncowego, moze oryginalny tlumik koncowy wybebeszyc i tyle? powinno byc glosniej i to calkiem glosniej, ewentualnie jak nie chcesz takich "ostrych" manewrow, nie wiem jak w VC czy jest taka mozliwosc bo np lambda nie blokuje, ale srodkowy tlumik seryjny zamienic na jakas przelotowke, juz powinno byc ciut glosniej, w dieslach nie mam pomyslow bo trudno mi sobie wyobrazic diesla na sportowym tlumiku, tutaj wydech jakis mruczacy z tylu, a z przodu "kle kle kle kle kle" :P w dziale VC jak spytasz chlopaki na pewno Ci pomoga bo nie jeden ma ;)

Edited by PtaQ90

co do dieselkow. moj znajomy ma paska b5 1.9tdi po modzie w silniku na 230kuca zalozyl przelot oczywiscie kat poszedl w odstawke i nie pamietam jaki koncowy. ale efekt naprawde przyjemny bo dopiero gdy wyzej kreci to zaczyna sie piekny pomruk a przy spokojnej jezdzie w srodku bardzo przyjemnie i cicho :)