Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Instalacja Koltec/Necam EGI

Recommended Posts

• Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Po wyminanie sondy jakieś 3 tygodnie pojeździłem i było wszystko w porządku ale jak to z moim szczęściem nie na długo teraz, a dokładniej w środę 27.04 pojechałem do dziewczyny i do tej pory było dobr

Usterka prosta do zdiagnozowania. Po pierwsze sprawdź, czy bieg wodny jest OK i czy parownik się nagrzewa. Jeżeli parownik jest gorący a mimo to nie przełącza się na LPG masz prawdopodobnie uszkodzony

Masz jeszcze do regeneracji rozdzielacz gazu. Porządnie go wyczyść.

Posted Images

20 godzin temu, jas26 napisał:

Witam,

Mam następujący objaw : instalacja przełącza się na gaz ale samochód nie chce jechać, nie przyspiesza. Obroty spadają aż samochód zgaśnie. Jednak potem normalnie zapala na benzynie. Nie wiem co może powodować taki objaw.

Pozdrawiam,

zacznij od butli, sprawdź, czy gaz dochodzi do reduktora. Zluzuj lekko nakrętke na króćcu wlotowym gazu do reduktora, jak poleci gaz to zawór w butli OK. Identycznie sprawdź zawór na reduktorze (zluzuj opaskę na przewodzie gumowym wychodzącym z reduktora. Jest gaz to OK. Podłącz czujnik ciśnienia w otwór pomiarowy na reduktorze. Ciśnienia na biegu jałowym 1,5 Bara. Jeżeli przy przygazówce ciśneinie leci w dół, ta zatkany filtr  fazy ciekłej lub zablokowany zawór I-go stopnia w reduktorze = konieczność regeneracji reduktora. Masz jeszcze pytania pisz na prv.

12 godzin temu, jas26 napisał:

A zawór DFCO odpowiada za dopływ gazu ?

Też.

W skrócie, otwiera kanalik, którym gaz podnosi sobie tą membranę w rozdzielaczu, nie otworzy, gaz nie dojdzie do "wtryskiwaczy" i silnika.

De facto tylko malutkim otworem dopuszcza ciśnienie gazu do rozdzielacza, ciśnienie podnosi membranę, gaz dopływa głównym szerokim kanałem w rozdzielacz, i krokowy z tłoczkiem mają co regulować, bo na tym gazie z samego DFCO nie pojedziesz. Za mało go będzie...

Jakoś tak to było... więc i opcja zapchanego kanalika też jest, jak padł ostatni filtr, siateczka.

Przyjmij że:

1. Elektrozawór na zbiorniku otwiera/zamyka wypływ gazu ze zbiornika.

2. Elektrozawór przy reduktorze otwiera/zamyka dopływ gazu do reduktora.

3. DFCO podobnie "uruchamia" rozdzielacz. To trzeci elektrozawór gazu, pełniący rolę odcięcia gazu podczas pracy silnika., np przy hamowaniu silnikiem, gdzie w zależności od obrotów i polityki sterowania silnikiem, paliwo nie jest podawane.

Dozowanie gazu insza inszość, i ją bym pierwszą sprawdził innym krokowym.

U mnie głównie on był zwykle winny, jak doczytasz - się zawieszał będąc za dużo otwartym, w efekcie nie regulował, tylko "podawał" zbyt dużo gazu i zalewało mi silnik.

Na pedał gazu zwykle już nie reagował, silnik gasł...

W drugą stronę było, nie brak, ale za dużo gazu.

Te tanie krokowe to straszny badziew, na 3, jeden może być dobry...

Edited by rgre
17 godzin temu, kubiec1 napisał:

zdejmij wąż gumowy z rozdzielacza i zobacz w jakim stanie jest siltko w króćcu wlotowym do rozdzielacza gazu

A to sitko daje się jakoś wymontować żeby go wyczyścić ?

krócieć wraz z sitkiem można wykręcić- podejście pod klucz M22. Sitko najlepiej wymyć w myjce ultradźwiękowej, z braku myjki wymyć acetonem i przedmuchać kompresorerm.

Edited by kubiec1
błędna pisownia
  • 3 months later...

Czy znacie kogoś kto ogarnia Kolteca w Łodzi? Kupiłem Vectrę z holenderską instalacją i mam problem z wymianą butli. Nie wiem czy legalizować czy wymieniać. Wymieniać w Łodzi nikt nie chce.

Legalizować, ale chyba można tylko dwa razy, jeśli jej stan na to pozwala.

Wymienić na taką samą, Grodków produkuje?

O ile w sumie ta obecna jeszcze działa, bo jedyny jej bajer wg mnie, to precyzyjny wskaźnik poziomu gazu... Wada, brak możliwości zakręcenia gazu, tylko elektrozawór go trzyma.

O ile jakaś pasuje, bo u mnie były dwa cylindryczne zbiorniki zespawane razem, zamiast jednego takiego "normalnego" toroidalnego,w miejsce koła zapasowego, np https://gzwm.com.pl/41/zbiorniki-toroidalne-z-plyta-ztp-p.html

Pytasz o zbiornik o podobnych "dziurach"?

41 minut temu, slawdab napisał:

Czy znacie kogoś kto ogarnia Kolteca w Łodzi? Kupiłem Vectrę z holenderską instalacją i mam problem z wymianą butli. Nie wiem czy legalizować czy wymieniać. Wymieniać w Łodzi nikt nie chce.

Z Holenderskimi jest problem... Zapytaj w Nagaz Stefanowski, tylko oni nie są tani i zawsze namawiają na wymianę... Ale jak coś to potrafią wiele zrobić...

Edited by oriencik

Z Nagazem mam liche doświadczenia. Nie potrafili wymienić filtrów gazu " bo to panie Landi Renzo". Sam musiałem wymieniać, trochę dłubania bo jeden słabo dostępny i praktycznie całą operację robi się jedną ręką. Oczywiście namawiali na wymianę całej instalacji , która już piąty rok u mnie działa bez zarzutu. Mam  wrażenie że gazmajstrom się w d*pach poprzewracało.

• 2 weeks later...

To dziwię się, bo oni landi montowali w samochodach. A jeżeli tak jest, to znaczy, że strasznie zeszli na psy...

Edited by oriencik