Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Wujek Abdi

Instalacja Koltec/Necam EGI

Polecane posty

Czy zawór DFCO można przeczyścić WD-40 czy czymś innym ?

Napisano (edytowany)

zawór DEFCO nie ma potrzeby czyścić. Albo jest sprawny, albo jest uszkodzona cewka i wtedy do wymiany.

Edytowano przez kubiec1

Wykręć dziada, to się przekonasz czy działa. Pod akumulator bym go nie podłączał, nie wiem czy nie ma diody w sobie, coś mi się kojarzy żeby go tak nie sprawdzać, ale ten wątek czytałem lata temu. Na którejś stronie był opis jego działania...

Ogólnie to można, tylko tak jak z krokowym, jak go nie uruchomisz, to umyć możesz jedynie z zewnątrz, a to jego środek jest ważny.

Czy cewka zaworu jest sprawna szybko sprawdzisz podłączając zawór DFCO pod akumulator- na obudowie zaworu DFCO masz oznaczoną polaryzację (+) i minus.

Czy instalacja gazowa np. Koltec Necam EGI ma wpływ na żywotność pompy paliwa ?

W każdej instalacji LPG, aby nie dopuścić do przegrzania wtryskiwaczy benzynowych pompa paliwa powinna pracować. Zatem należy sobie uświadomić, że czy jeździmy na LPG, czy na PB to pompa paliwa pracuje i się zużywa. Trwałość pompy powinna być porównywalna niezależnie od tego, czy jeździmy na LPG, czy też na PB (o ile oczywiście nie zatrzemy pompy paliwa jeżdżąc z pustym bakiem benzyny. 

W przypadku " naszych instalacji " raczej nie może być mowy o pustym baku ( zawsze samochód jest najpierw uruchamiany na benzynie ).

Nie ma wpływu, jak wyżej, choć to o wtryskiwaczach to nadinterpretacja. Paliwo chłodzi wtryskiwacze tylko wtedy gdy przepływa przez nie paliwo. Na gazie są odłączane, nie pracują - nie grzeją się, na rozgrzewanie od silnika nie mamy już niestety wpływu...

Pompa pompą, chodzi cały czas i się zużywa,  ale możesz sprawdzić stan zanieczyszczenia końcówek wtryskiwaczy. Pierwsze moje walki z koltekiem pokazały że samo odpalanie może nie wystarczać do utrzymania ich w czystości. Gdy więcej jeździłem na benzynie niż "powinienem" mając gaz, wtryski były czyste. Gdy koltec zaczął już normalnie funkcjonować, na benzynie tylko odpalałem, wtryski po 3 mies były brudne... Choć nie miało to w moim wypadku wpływu na jazdę czy odpalanie.

Witam wszystkich.

Posiadam auto Zafira 1,6 16V z 1999r z instalacją Koltec VG392. Niestety jak poprzednicy mam problem na niskich obrotach (tak ok. do 2tyś).
Wymieniłem membranę i oringi w rozdzielaczu, oraz porządnie go wymyłem. Wymieniłem silniczek krokowy na nowy... niestety ulatniał się gaz z okolicy gniazda i zamontowałem z powrotem ten stary. Wymieniłem także świece na nowe.
Niestety objaw jest taki sam. Na benzynie auto pracuje normalnie. Teraz myślę o wymianie cewki zapłonowej ewentualnie "wtrysków gazu". Ale to wszystko na ślepo i koszt duży względem tego auta.

Jak sprawdzić te wtryski czy działają. Gdy w nie dmuchnę od strony rozdzielacza to powietrze swobodnie przepływa. Gdy zasysam powietrze od strony rozdzielacza... wtryskiwacze zachowują się jak zawór zwrotny i zamykają się.

Jeszcze jedno co zauważyłem. Zaciskając pojedynczo wężyki prowadzące do wtrysków przy jednym nie zauważyłem zmiany pracy silnika. Kolejne trzy po zaciśnięciu dławią silnik i zaczyna nim bardziej telepotać.

Czy można sczytać kody błędów masując siwy kabelek od przełącznika gazu?

Z góry dziękuję o jakąkolwiek pomoc i sugestię.

Problem ewidentnie jest po stronie rozdzielacza gazu lub instalacji elektrycznej pojazdu: cewka lub świece

Czy w przypadku gdy gaz się skończy w butli podczas jazdy powinno nastąpić automatyczne przełączenie na benzynę ?

Tak, na ogół po chwili oznak braku gazu, instalacja wyłączała zasilanie gazem, sygnalizując to na przełączniku gazu. Oczywiście ostrożnie operując pedałem gazu, chwilę można było wydłużyć - celem bardziej toczenia niż przyśpieszania.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.