Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

abs dziwny dzwięk

waldus
 Share

Recommended Posts

Witam mam pytanie do szanownych kolegów, dzisiaj jadąc z prędkością ok 70 zacząłem hamować i przy końcu hamowania zaczął załączać się abs wydając dziwny dzwięk przy lewym kole podobny do otwierania drzwi przez domfon(takie bzyczenie) auto przestawalo hamować.Przy delikatnym hamowaniu tego nie ma. Dodam że jezdnia była mokra ale ale taki dzwięk pojawil się pierwszy raz choć robie sporo kilometrów . Może to normalne i tak słychać pompe? Z góry dziękuje za podpowiedzi

Witam mam pytanie do szanownych kolegów, dzisiaj jadąc z prędkością ok 70 zacząłem hamować i przy końcu hamowania zaczął załączać się abs wydając dziwny dzwięk przy lewym kole podobny do otwierania drzwi przez domfon(takie bzyczenie) auto przestawalo hamować.Przy delikatnym hamowaniu tego nie ma. Dodam że jezdnia była mokra ale ale taki dzwięk pojawil się pierwszy raz choć robie sporo kilometrów . Może to normalne i tak słychać pompe? Z góry dziękuje za podpowiedzi

Po dwóch godzinach odpalilem auto dla sprawdzenia hamulce i abs działają normalnie bez żadnych dzwięków tylko że proba na malej prędkości?

Edited by waldus

Tak właśnie działa ABS

Więc wszystko jest OKI.

Jeździłeś już kiedyś autem z ABSem?

Wiem jak działa abs, tylko nie rozumiem skąd to bzyczenie (bardzo głośne) ktore nagle znikło i którego nigdy wcześniej nie było? oraz brak hamowania?

Edited by waldus

No tak "bzyczy " pompa ABS. Czułeś na pedale hamulca drżenie?

Jak zero hamowania? ABS powoduje odblokowanie koła podczas uślizgu i przez to może odniosłeś takie wrażenie :22:

No tak "bzyczy " pompa ABS. Czułeś na pedale hamulca drżenie?

Jak zero hamowania? ABS powoduje odblokowanie koła podczas uślizgu i przez to może odniosłeś takie wrażenie :22:

Nie było żadnego poślizgu pompa buczała jak zwariowana a auto toczyło mimo wciśniętego hamulca. Po godzinie zrobiłem próbę wszystko wrocilo do normy specjalnie blokowałem koła żeby zadzialał abs no i działał bardzo ładnie pulsacyjnie a bzyczenie było bardzo delikatne