Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

stukanie recznego

Xspeed
 Share

Recommended Posts

Panowie szukam schematu a najlepiej zdjecia jak wyglada mechanizm recznego znajdujacego sie nad srodkowym tlumikiem.

Cos mi tam puka o oslone termiczna i chcialbym to naprawic,jednak napierw bym sie chcial zorientowac co moze byc uszkodzone :(

dysponowalby ktos czyms takim ?? :)

nie oslona jest napewno dobrze przykrecona.

dzis patrzylem na kanale i wyraznie dzwiek wydobywa sie z pomiedzy podlogi a oslony.

W oslone napewno tez tlumik nie puka.

i pukanie pojawia sie przy ruszaniu dzwignia recznego :)

moze linka za luzna i ta blaszka stuka o oslone ? nie masz za luznego recznego ? linki lacza sie tam z takim kawalkem plaskownika i linka ktora idzie do dzwigni. moze to.

Miałem też stuki w momentach skręcania.Po paru dniach doszedłem bo zauważyłem że jedna linka (prawa) po prostu pękła i stukała lekko w koło.Skończyło się wymianą linki.Ale zerwaną pewnie byś zauważył że sobie dynda :)

linki wczoraJ patrzyłem i niby sztywno.

A najpierw chce sie zorientowac jak tam jest zrobione.

Bo zebym tam zajrzał to musze sciagac wydech (srodkowy) i oslone termiczna :(

No nikt nie ma rysunku czy zdjecia ??

Witam kolegów, mam pilne pytanie i szukam odpowiedzi bo auto stoi i mechanika. Jak cofam do tyłu wyjeżdżając z garażu samochód zjeżdża z takiego progu po skosie (tzn. najpierw jedno koło tylnie potem drugie). W momencie zjazdu kół słychać taki mocny stukot i czuć w manetce ręcznego aż takie walnięcie (trzymam ręczny ręką dlatego poczułem) co to jest??? Co się dzieje że czuć takie jakby naprężenie i stuknięcie w ręcznym i stukot???przy okazji ręczny słabo trzyma bo na ostatnim ząbku Pomóżcie

Edited by adamos1987

tzreba sprawdzic szcezki od recznego, pewnie sa pozapiekane i nalezalo by nowe i do tego nowa linka pewnie by sie zdala

tzreba sprawdzic szcezki od recznego, pewnie sa pozapiekane i nalezalo by nowe i do tego nowa linka pewnie by sie zdala

Kolego czyli to one mogłyby dawać odgłos takich stuknięć dosyć mocno słyszalnych i odczuwalnych w manetce ręcznego podczas np zjeżdżania z krawężnika???? a jak np, zaciągne ręczny i za hak bujam auto góra dół to słychać taki głuchy stukot to też szczęki???

to i ja się dopiszę do tematu dziś rano wyjeżdżam z garażu zaciągam ręczny zamykam garaż i wszystko jest ok. Jadę do pracy (jakieś 12km) i nie mogę zaciągnąć ręcznego. Nawet lewarek nie pozwala się unieść jakby go coś blokowało. Przy próbach podniesienia lewarka stukała dość mocno jakaś blacha pod samochodem (jakby ktoś młotkiem stukał). Co dziwniejsze po pracy wsiadam w samochód i ręczny chodzi bez zarzutu. Czy mróz mógł tu mieć coś na rzeczy?

witam

podlaczam sie rowniez do tematu jaki opisal adamos1987

mam to samo ze jak cofam z garazu,najezdzam na prog tylnymi kolami to slychac takie mocne pukniecie,i czuje to tez gdy trzymam dzwignie recznego,takze przejezdzajac przez kraweznik powoli jest walniecie,gdy skrecam w prawo na drobnych nierownosciach rowniez z okolicy prawego kola slychac jakies stukanie...mial ktos rownie podobny problem i uporal sie z nim?

witam

podlaczam sie rowniez do tematu jaki opisal adamos1987

mam to samo ze jak cofam z garazu,najezdzam na prog tylnymi kolami to slychac takie mocne pukniecie,i czuje to tez gdy trzymam dzwignie recznego,takze przejezdzajac przez kraweznik powoli jest walniecie,gdy skrecam w prawo na drobnych nierownosciach rowniez z okolicy prawego kola slychac jakies stukanie...mial ktos rownie podobny problem i uporal sie z nim?

kolego co do tego że czujesz w momencie puknięcia uderzenie w ręcznym to u mnie poleciały szczeki, zostały wymienione bo hamulec ręczny łapała dopiero na ostatnim pstryknięciu i walenie ręcznego ustąpiło, wymienił też dwie tulejki na wahacczu po jednej na stronie bo koła miały luz z tyło i problem się praktycznie rozwiązał, walcze ze stukami z przodu tyle że mechanik nic nie widzi po rozebraniu zawieszenia z przodu, stuknięcie jest jak przodem podjeźdzam np. pod krawęznik co to jest mechanik nie wie ;-) może wiesz ty ;-)

no to jest bardzo prawdopodobne bo u mnie reczny jest kiepski i dopiero na ostatnim zabku lapie wiec niebawem udam sie do mechaniora :)dzieki za odp :) nie slyszalem zeby z przodu cos u mnie walilo takze nie pomoge ci w tej sprawie :( moze ze sprezyna cos bedzie no nie wiem..