Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Nie zapalający się "check engine" - problem z odpaleniem

Guest kozi291
 Share

Recommended Posts

Guest kozi291

Witam, od kilku dni mam problem z odpaleniem auta (Vectra B, 2.0 DTI)w szczególności jak jest ciepły. Zauwarzyłem, że jak jest wszystko ok to po włączeniu zapłonu na chwilę zapala się żółta kontrolka "check engine" i gaśnie i wtedy bez problemu auto odpala. Natomiast czasmi jest tak że włączam zapłon i kontrolka się nie zaswieci i wtedy wogule auto nie odpala, jak ta kontrolka się nie zaświeca to jeszcze zauważyłem że chodzą wentylatory na chłodnicy. Jak przestają chodzić to wyłączam zapłon włączam i wtedy wszystko wraca do normy. Proszę o pomoc.

Jesteś pewny ,że to chek a nie kontrolka grzania swiec?

Jeśli jest jednak tak jak piszesz-to na poczatek spróbowałbym podpiąć Techa.

P.S.

Pisz w dziale VB-diesel. :unsure:

Edited by drano

Guest kozi291

Tak napewno to jest kontrolka check engine.

Odnośnie programu Tech2 - mam kabel pod USB taki jak do VW (KKL) podłączam do Vectry ale program wywala mi info "Przełacz na pin 7" - czy do Vectry musi być jakiś inny kabel ?

Poczytałem na forum trochę i mam pytanie czy to nie bedzie problem z czujnikiem temperatury tym przy termostacie ?

jesli włacza Ci sie wentylator silnika to sprawdz po maska jest taka skrzyna z bezpiecznikami tam jak cos nie styka to własnie auto nie odpala i włączaja sie wentylatory:) sprawdz te bezpieczniki a potem bedziemy myslec dalej, moze ktos z kolegów wypowie sie od czego te bezpieczniki są bo ja miałem taka sytuacje własnie jak Ty masz i okazało sie ze wyciagli mi bezpiecznik z tamtąd( koledzy mi żart zrobili)

Edited by kokus

Guest kozi291

jesli włacza Ci sie wentylator silnika to sprawdz po maska jest taka skrzyna z bezpiecznikami tam jak cos nie styka to własnie auto nie odpala i włączaja sie wentylatory:) sprawdz te bezpieczniki a potem bedziemy myslec dalej, moze ktos z kolegów wypowie sie od czego te bezpieczniki są bo ja miałem taka sytuacje własnie jak Ty masz i okazało sie ze wyciagli mi bezpiecznik z tamtąd( koledzy mi żart zrobili)

Sparwdziłem i tam bezpieczniki sa ok.

hmmm,

pozostaje podjechać na kompa i sprawdzić co jest nie tak <_<

a świece żarowe są ok?

Edited by juras7