Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

osad na oleju?, bialy kolor oleju?

Spawacz
 Share

Recommended Posts

Witam, mam takie pytanko zakupilem dzisiaj olej 1L 10w/40 GM na dolewke wlewajac olej widac jakis bialy osad cos w podobie mleka... Nie wiem jak to mozliwe i skad takie soc moglo sie tam wzosc nigdy przed tem tego nie bylo... plywaly tam takie nie za duze plamy bialego osadu. Pytanie czy to jest normalne ze cos takiego moze plywac w oleju? przebieg na oleju 11000km nie zmianile jeszcze dlatego ze dolalem juz lacznie okolo2,5 L bo obywa;p powod uszczelka miski olejowej i uszczelka z pod pompy oleju cieknie troszke a nie mam kiedy wymienic;p

Witam, mam takie pytanko zakupilem dzisiaj olej 1L 10w/40 GM na dolewke wlewajac olej widac jakis bialy osad cos w podobie mleka... Nie wiem jak to mozliwe i skad takie soc moglo sie tam wzosc nigdy przed tem tego nie bylo... plywaly tam takie nie za duze plamy bialego osadu. Pytanie czy to jest normalne ze cos takiego moze plywac w oleju? przebieg na oleju 11000km nie zmianile jeszcze dlatego ze dolalem juz lacznie okolo2,5 L bo obywa;p powod uszczelka miski olejowej i uszczelka z pod pompy oleju cieknie troszke a nie mam kiedy wymienic;p

MOże uszczelka pod głowicą.

A jakiego rzędu robisz przebiegi?

Jeśli silnik się nie dogrzewa, robisz po 2-3 kilometry i gasisz to normalny jest biały glut pod korkiem :rolleyes:

Przegoń ją z 50 kilometrów i powinno być okej :)

Dokładnie, jeżeli robisz krótkie trasy przez co masz niedogrzany silnik - to może występować biała maź.

I jest to normalne.

W zbiorniku jest czysto, robie duze przebiegi do roboty mam 25 km w jedna strone podczas jazdy temperatura silnika to okolo 78 stopni

Dziwne mechanik mowil ze napewno termostat jest sprawny. tak jak jest teraz +10 to na trasie jest po nizej 80 stopni. W koreczkach jak postoje z 2 min to zaraz skocze do 90.

a ile wogol powinno byc na trasie stopni 82?

Na trasie ok. 85

Miasto 90

78 to za mało

tak jak jest teraz +10 to na trasie jest po nizej 80 stopni.

To znaczy, że jak będzie -10 stopni to będziesz miał temperaturę 70 stopni.

Sytuacja po prostu będzie gorsza jak spadnie temperatura.

Maź to od nie dogrzania silnika. Ja miałem podobnie w tamta zimę i kupiłem termostat za 30zl i problem zniknoł i nawet spalanie zmalało. ale zaoszczędziłem i teraz znów muszę kupić termostat bo tamten rok działał dobrze. Teraz znów jest temp. niecałe 80C

ja bym jeszcze sprawdził na komputerze jaka jest temperatóra na drugim czujniku cco idzie do ECU czy się pokrywają z tym co pokazuje wskaźnik na zegarach., Bo czasami tem zegarowy potrafi zaniżać o ok 10C

Edited by dexter23pl

tamtej zimy jak bylo -25 stopni to i tak temperatura jest 78. czy napewno to bedzie termostat czy moze byc cos innego?