Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

<< Wymiana alternatora oraz kilka innych pytan >>

jackall
 Share

Recommended Posts

Witam koledzy!

Prosze o informacje, czy bylo fotostory do wymiany alternatora w Vectrze B X20XEV?

Szukam i nie moge znalezc, dlatego pytam :).

Ewidentnie zdechlo mi cos w nim bo zgrzyta niemilosiernie, najprawdopodobniej jest to lozysko.

I teraz pytanie, czy kupowac uzywany alternator, czy regenerowac ten ktory mam?

Mam jeszcze problem ze woda, ktora dostaje mi sie do srodka samochodu, jakims dziwnym sposobem.

Dokladnie to z przodu auta po stronie kierowcy, przy obfitych opadach oraz niepoziomym polozeniu auta,

potrafi sie zebrac ponad 1-2 litry wody!(auto pochylone do przodu, oczywiscie). Polozenie poziome auta

= delikatnie wilgotny dywanik. Byc moze ktos mial podobny problem i go rozwiazal?, lub ma pomysl ktoredy ta woda sie tam dostaje.

nie bylo fotostory do wymiany alternatora

alternator lepiej regenerowac, bo nie wiadomo w jakim stanie jest uzywka, a tak to bedziesz mial prawie nowy, oczywiscie jak bedzie dobrze zregenerowany

Wyciagałem alternator latem z x20xev i co pamietam To Ci powiem.

Zaczynasz od zdjecia klemy z aku.

Musisz odkrecic i wyjac puszke filtra powietrza,przeplywke i rurke do przepustnicy(mozna ale nie trzeba,po wyjeciu troche wiecej miejsca,w przepustnice warto wlozyc jakas czysta szmate by nie naleciało syfu.

odkrecasz boczne mocowanie silnika wraz z poduszka.

zdejmujesz pasek wielorowkowy.

Warto sie zaopatrzyc w torx bo altek chyba wszytskie sruby ma na torx z wyjatkiem mocujacych przewody.

odkrecasz z gory takie jakby trojkatne mocowanie.po spodem trzyma sie na 2 wiekszyh srubach.

Altek na spokojnie mozna wyjac gora.

Jak cos to pisz do mnie na pw czy gg to POMOGE W MIARE MOZLIWOSCI ;)

Wyglada na prosta wymiane ;) ale to sie okaze w srode, jak bede mial wolne.

Musze tylko te Torxy kupic.

I dzieki wielkie za szybkie porady chlopaki :)

Bede dopytywal na gg

torx'y to podstawa.

Warto miec komplet kluczy z przedluzkami i grzechtkami bo niektore sruby (szczegolnie te od dołu) sa upierdliwe)

(ja nie mialem torxow i zwyklymi nasadkami tez dałem rade,ale jak ma sie torx o niebo lepiej)

Popatrz sobie na forum jak sciagnac pasek wielorowkowy z napinacza.oraz do wyciagania przydatna bedzie pomoc drugiej osoby (ja robilem z ojcem i szlo duzo szybciej)

Wyjecie i wlozenie altka zajelo mi jakos na spokojnie godzinke,moze chwile dluzej :)

• 9 years later...
On 11/15/2010 at 10:31 AM, Xspeed said:

...

odkrecasz boczne mocowanie silnika wraz z poduszka

...

Zanim odkręcimy mocowanie silnika nie trzeba go jakoś podnieść, czy utrzyma się na 3 pozostałych poduszkach?

Wysiadł mi regulator napięcia, nie mogę doprosić się mechanika, kiedy będzie mieć czas.

Zastanawiam się czy samemu to rozkręcić i zamówić odpowiedni regulator.

Dnia 27.03.2020 o 09:16, p4x napisał:

Zanim odkręcimy mocowanie silnika nie trzeba go jakoś podnieść, czy utrzyma się na 3 pozostałych poduszkach?

Wysiadł mi regulator napięcia, nie mogę doprosić się mechanika, kiedy będzie mieć czas.

Zastanawiam się czy samemu to rozkręcić i zamówić odpowiedni regulator.

Ten drążek silnika nie trzyma w pionie, jedynie ogranicza ruch wzdłuż samochodu także spokojnie, silnik nie spadnie :D