Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

"choinka" na desce, włącznikach i kierunkowskazach

Misiek16V
 Share

Recommended Posts

To się narobiło jakaś masakra :(

Wczoraj założyłem nowy przekaźnik ogrzewania tylnej szyby bo mi nie grzała i odpaliłem auto włączałem wszystkie odbiorniki m.in. światła, ogrzewanie foteli(lewy kierowcy nie wiedzieć czemu po lecie nie grzeje klawisz świeci), tylnej szyby z lusterkami, dmuchawy, klimy i wszystko grało ale po chwili przestała mi działać znów szyba tj.jest zasilanie a brak sterowania klawisz szyby przestał świecić, słychać natomiast że działa przekaźnik podgrzewania lusterek więc wnioskuję że klawisz działa prawidłowo. Przekaźnik wyjąłem ponieważ nie miałem miernika zmostkowałem złącze i widać że szyba działa(iskrzy przy podłączeniu obciążenie na alternatorze słyszalnie wzrasta). Ponieważ nie miałem rozpiski bezpieczników i przekaźników zacząłem wyciągać wszystkie bezpieczniki i przekaźniki żeby sprawdzić czy są ok i czy zacznie szyba działać. Niestety tak się nie stało a na domiar tego zrobiła mi się tzw. choinka w całym samochodzie tzn. po otwarciu drzwi i tylko wtedy pulsuje cyklicznie podświetlenie klawiszy jak od przerywacza(przy wyjętych też więc jak już to jakiś przerywacz kontrolek na desce jeśli taki istnieje), zapala się na stałe kontrolka kierunkowskazów i kierunkowskazy na zewnątrz(po wyjęciu przerywaczy gasną inaczej zwiecha), zapala się kontrolka haka a po włączeniu świateł awaryjnych wszystko migota (przy włożonych przerywaczach), po zamknięciu drzwi lub wciśnięciu krańcówki drzwiowej wszystko się uspakaja.

Zagadka nie z tej ziemi. Może ktoś oriętuje się gdzie może leżeć przyczyna, bo wiadomo że gdzieś jest jakieś zwarcie, może przebicie minimalne może brak masy gdzieś i ja obstawiam albo przy włącznikach środkowych albo bezpiecznikach albo lewym progu może jakaś woda tam wlazła ?? No z tym wyjmowaniem przekaźników to chyba zbieg okoliczności ?

Niestety moja żona z dziećmi tym samochodem jeździ a mnie wiecznie nie ma na miejscu więc proszę w miarę możliwości o szybką odpowiedz.

Z braku czasu i mojej obecności zaczne chyba od zdjęcia skrzynki bezpieczników i wymycia ich płynem Kontakt PCC do mycia PCB

Byłem w garażu wymontowałem wszystkie przekaźniki, odpiąłem wtyczkę z prawej strony wielopinową i wysunąłem z tablicy bezpiecznikowej jakąś płytkę DELPHI B01751Za.Czy ktoś wie do czego to służy? Bo mam przepaloną jedną ścieżkę i spaloną jakąś diodę lub kondensator ta płytka ma nazwę GM90506094(nazwa fabryczna). Nie mam pojęcia co z tym dalej zrobić.

Byłem w garażu wymontowałem wszystkie przekaźniki, odpiąłem wtyczkę z prawej strony wielopinową i wysunąłem z tablicy bezpiecznikowej jakąś płytkę DELPHI B01751Za.Czy ktoś wie do czego to służy? Bo mam przepaloną jedną ścieżkę i spaloną jakąś diodę lub kondensator ta płytka ma nazwę GM90506094(nazwa fabryczna). Nie mam pojęcia co z tym dalej zrobić.

dobrze kombinujesz :P

to jest multitimer ktory steruje wieloma rzeczami m.in tymi o ktorych piszesz.

o multim poczytasz tu -> http://forum.vectraklub.pl/index.php/topic/116579-oswietlenie-wnetrza/page__p__1336897entry1336897

podmien go z kims kto ma VB lub kup drugi.

mozesz tez sprawdzic stan zlacz w nogach kierowcy -

tak spalony jest jakiś element czarny największy na tylnej stronie płyty chyba dioda ale nie jestem pewien może ktoś wie co to jest ??

p1110466a.th.jpg p1110467a.th.jpgp1110465a.th.jpgp1110468a.th.jpg

Edit: dodalem zdjecia / R1985

Edited by Ravcio1985

zjarała się na popiół dioda prostownicza SMD i dwie ścieżki - diode akurat miałem natomiast ścieżki polutowałem i wszystko gra. Zdjęcia chętnie dodam bo może się komuś przyda ale nie wiem czemu przez naszą stronkę zgłasza błąd. Jak chcesz to mogę ci przesłać tak jak mówisz albo na emaila.

A i jeszcze zapomniałem dodać że przyczyną tej awarii jest przekaźnik grzania tylnej szyby albo zbyt mała wydajność prądowa sterowania zapomniałem zmierzyć jaki powinien być prąd sterowania przekaźnikiem ale w tym moim kształtuje się na poziomie 150mA.

Edited by Misiek16V