Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Kontrolka chyba z kół

Skoczekxd
 Share

Recommended Posts

Zauważyłem ok 3 dni temu że zapaliła mi się kontrolka nie na komputerze tylko pod licznikiem na tym wyświetlaczu, i jest tam namalowane jakby koło z wykrzyknikiem i świeci na żółto. Czy ktoś wie o co chodzi i co może być winne?

nie nie to inaczej wygląda, moze pokaze Wam to tylko ściągne z neta instrukcję obsługi bo ja nie mam do mojej VC :|

P.S ile masz na blacie? 260?

wyczytałem w instrukcji ta kontrolka znaczy "Układ monitorowania ciśnienia w oponach" Czyli co muszę zrobic?

270 tam jest jak dobrze widzę :)

ale to jest zdjęcie z liczka od benzynki ;)

Edited by Miły

270 tam jest jak dobrze widzę :)

ale to jest zdjęcie z liczka od benzynki ;)

no wiadomo widać już po samych 8 tysiącach obrotów :D

Wiecie co może być z tymi kołami?

Mój mechanik jak mi objaśniał niektóre ikonki to stwierdził że ta odpowiada za nieprawidłową pracę układu kierowniczego.

Jak miałem awarię i wysiadło mi raz wspomaganie to dokładnie ona mi się wyświetliła. Może u Ciebie coś się zbliża :)

• 4 weeks later...

kolego @Skoczekxd - jeżeli na blacie zapaliła Ci się kontrolka z takim znaczkiem (poniżej)

przechwytywaniejq.jpg

bez żadnego powiadomienia na wyświetlaczu, oznacza to że czujnik lub odbiornik (w nadkolu) po prostu zamarzł albo jest grubo zasypany śniegiem i wywala błąd odczytu na jednym lub na kilku kołach - można sprawdzić op-comem, ale zapewniam że tak jest :rolleyes:, u mnie w sezonie zimowym bardzo częsty przypadek, zdążyłem się już do niego przyzwyczaić <_<. Czujniki po odtajaniu wracają do normy (tak jest w moim przypadku), w czasie jazdy po prostu błąd zanika i jest wszystko w należytym porządku :unsure:. Co ciekawe, kiedy pojawia się błąd na blacie, zawsze sprawdzam ciśnienie na wyświetlaczu i o dziwo nie ma kresek na żadnym z kół tylko jest podane prawidłowe ciśnienie :wacko:. Powracając do sedna problemu - drugi przypadek - jeżeli zapaliła Ci się kontrolka na blacie i dodatkowo powiadomienie na wyświetlaczu to oznacza że któraś z opon upuściła trochę powietrza. Jak dobrze pamiętam to powiadomienie wyskakuje jeżeli różnica w kołach przekracza 0,2 bar'a - wystarczy dopompować. Niestety na koniec tego całego zamieszania, jeżeli nie ma powiadomienia na wyświetlaczu a kontrolka świeci na blacie i zgasnąć nie chce to zapewne walnięty czujnik. Pozostaje Ci podjechać na kompa i sprawdzić który czujnik szwankuje i wymienić, lub po prostu wyłączyć cały system (wykręcając wszystkie czujniki z kół) - nie będzie żadnego błędu, odbiorniki w nadkolach nie będą miały z czego sczytywać i wyrzucą na wyświetlaczu same kreski.

Edited by Barracuda

kolego @Skoczekxd - jeżeli na blacie zapaliła Ci się kontrolka z takim znaczkiem (poniżej)

przechwytywaniejq.jpg

bez żadnego powiadomienia na wyświetlaczu, oznacza to że czujnik lub odbiornik (w nadkolu) po prostu zamarzł albo jest grubo zasypany śniegiem i wywala błąd odczytu na jednym lub na kilku kołach - można sprawdzić op-comem, ale zapewniam że tak jest :rolleyes:, u mnie w sezonie zimowym bardzo częsty przypadek, zdążyłem się już do niego przyzwyczaić <_<.

nie chcę Cię martwić, ale to nie jest normalne zachowanie - raczej masz u siebie "coś nie tak".

Powracając do sedna problemu - drugi przypadek - jeżeli zapaliła Ci się kontrolka na blacie i dodatkowo powiadomienie na wyświetlaczu to oznacza że któraś z opon upuściła trochę powietrza. Jak dobrze pamiętam to powiadomienie wyskakuje jeżeli różnica w kołach przekracza 0,2 bar'a - wystarczy dopompować.

ta kontrolka oznacza awarię układu monitorowania ciśnienia. Spadek ciśnienia jest symbolizowany inaczej (wskazanie które koło ma ubytek na żółto - jeśli niewielki, lub na czerwono - jeśli znaczny)

@Grisza - normalne to na pewno nie jest :rolleyes:, czujniki mi świrują jak jest dużo śniegu i mocny mróz, kiedy temperatura na dworze się unormuje i woda z drogi obmyje mi ładnie nadkola, kontrolka się sama wyłącza, dodam jeszcze że w sezonie "nie zimowym" ;) takie zdarzenia nie mają miejsca, wszystko działa prawidłowo :unsure:. Co do drugiego przypadku, to już sam nie wiem - zegary w przedliftach mają osobną kontrolkę od ubytku ciśnienia w kołach, a ta przedstawiona na zdjęciu oznacza awarię ... tak? W poliftach nie ma tej ramki pod zeagrami, a wszelkiego rodzaju błędy zgłaszają się kontrolkami na blacie, w przypadku ciśnienia czy to jest błąd odczytu czujnika czy zbyt małe ciśnienie w oponie kontrolka i tak się zapala.

• 4 weeks later...

I u mnie jest dokładnie to samo. Zapala się na żółto lampka na blacie i po jakimś czasie gaśnie. Zdarza się, że przez kilka dni jest w porzo, a potem przez kilka dni znowu świeci. Na wyświetlaczu kompa ciśnienie jest cały czas dobre. Fakt, że teraz zima ale niedawno podczas odwilży myłem auto myjką ciśnieniowa razem z felgami i nadkolami. Samochód stoi w nocy w garażu i mimo tego, zjawisko powtarza się niezaleznie od temperatury na zewnątrz. Niby nie jest to usterka eliminująca jazdę ale wqrza. Pozdrawiam mjary

• 3 years later...

mi ostatno zapalilo sie cos takiego szukam i za bardzo nie wiem co to jest.

Wspomaganie kierownicy.Pasowalo by podlaczyc auto pod komputer i odczytac blad.