Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

 • Start new topics and reply to others
 • Subscribe to topics and forums to get email updates
 • Get your own profile page and make new friends
 • Send personal messages to other members.

Kontrolka chyba z kół


Skoczekxd
 Share

Recommended Posts

Zauważyłem ok 3 dni temu że zapaliła mi się kontrolka nie na komputerze tylko pod licznikiem na tym wyświetlaczu, i jest tam namalowane jakby koło z wykrzyknikiem i świeci na żółto. Czy ktoś wie o co chodzi i co może być winne?

Link to comment
Share on other sites

nie nie to inaczej wygląda, moze pokaze Wam to tylko ściągne z neta instrukcję obsługi bo ja nie mam do mojej VC :|

P.S ile masz na blacie? 260?

wyczytałem w instrukcji ta kontrolka znaczy "Układ monitorowania ciśnienia w oponach" Czyli co muszę zrobic?

Link to comment
Share on other sites

270 tam jest jak dobrze widzę :)

ale to jest zdjęcie z liczka od benzynki ;)

Edited by Miły
Link to comment
Share on other sites

270 tam jest jak dobrze widzę :)

ale to jest zdjęcie z liczka od benzynki ;)

no wiadomo widać już po samych 8 tysiącach obrotów :D

Wiecie co może być z tymi kołami?

Link to comment
Share on other sites

Mój mechanik jak mi objaśniał niektóre ikonki to stwierdził że ta odpowiada za nieprawidłową pracę układu kierowniczego.

Jak miałem awarię i wysiadło mi raz wspomaganie to dokładnie ona mi się wyświetliła. Może u Ciebie coś się zbliża :)

Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...

kolego @Skoczekxd - jeżeli na blacie zapaliła Ci się kontrolka z takim znaczkiem (poniżej)

przechwytywaniejq.jpg

bez żadnego powiadomienia na wyświetlaczu, oznacza to że czujnik lub odbiornik (w nadkolu) po prostu zamarzł albo jest grubo zasypany śniegiem i wywala błąd odczytu na jednym lub na kilku kołach - można sprawdzić op-comem, ale zapewniam że tak jest :rolleyes:, u mnie w sezonie zimowym bardzo częsty przypadek, zdążyłem się już do niego przyzwyczaić <_<. Czujniki po odtajaniu wracają do normy (tak jest w moim przypadku), w czasie jazdy po prostu błąd zanika i jest wszystko w należytym porządku :unsure:. Co ciekawe, kiedy pojawia się błąd na blacie, zawsze sprawdzam ciśnienie na wyświetlaczu i o dziwo nie ma kresek na żadnym z kół tylko jest podane prawidłowe ciśnienie :wacko:. Powracając do sedna problemu - drugi przypadek - jeżeli zapaliła Ci się kontrolka na blacie i dodatkowo powiadomienie na wyświetlaczu to oznacza że któraś z opon upuściła trochę powietrza. Jak dobrze pamiętam to powiadomienie wyskakuje jeżeli różnica w kołach przekracza 0,2 bar'a - wystarczy dopompować. Niestety na koniec tego całego zamieszania, jeżeli nie ma powiadomienia na wyświetlaczu a kontrolka świeci na blacie i zgasnąć nie chce to zapewne walnięty czujnik. Pozostaje Ci podjechać na kompa i sprawdzić który czujnik szwankuje i wymienić, lub po prostu wyłączyć cały system (wykręcając wszystkie czujniki z kół) - nie będzie żadnego błędu, odbiorniki w nadkolach nie będą miały z czego sczytywać i wyrzucą na wyświetlaczu same kreski.

Edited by Barracuda
Link to comment
Share on other sites

kolego @Skoczekxd - jeżeli na blacie zapaliła Ci się kontrolka z takim znaczkiem (poniżej)

przechwytywaniejq.jpg

bez żadnego powiadomienia na wyświetlaczu, oznacza to że czujnik lub odbiornik (w nadkolu) po prostu zamarzł albo jest grubo zasypany śniegiem i wywala błąd odczytu na jednym lub na kilku kołach - można sprawdzić op-comem, ale zapewniam że tak jest :rolleyes:, u mnie w sezonie zimowym bardzo częsty przypadek, zdążyłem się już do niego przyzwyczaić <_<.

nie chcę Cię martwić, ale to nie jest normalne zachowanie - raczej masz u siebie "coś nie tak".

Powracając do sedna problemu - drugi przypadek - jeżeli zapaliła Ci się kontrolka na blacie i dodatkowo powiadomienie na wyświetlaczu to oznacza że któraś z opon upuściła trochę powietrza. Jak dobrze pamiętam to powiadomienie wyskakuje jeżeli różnica w kołach przekracza 0,2 bar'a - wystarczy dopompować.

ta kontrolka oznacza awarię układu monitorowania ciśnienia. Spadek ciśnienia jest symbolizowany inaczej (wskazanie które koło ma ubytek na żółto - jeśli niewielki, lub na czerwono - jeśli znaczny)

Link to comment
Share on other sites

@Grisza - normalne to na pewno nie jest :rolleyes:, czujniki mi świrują jak jest dużo śniegu i mocny mróz, kiedy temperatura na dworze się unormuje i woda z drogi obmyje mi ładnie nadkola, kontrolka się sama wyłącza, dodam jeszcze że w sezonie "nie zimowym" ;) takie zdarzenia nie mają miejsca, wszystko działa prawidłowo :unsure:. Co do drugiego przypadku, to już sam nie wiem - zegary w przedliftach mają osobną kontrolkę od ubytku ciśnienia w kołach, a ta przedstawiona na zdjęciu oznacza awarię ... tak? W poliftach nie ma tej ramki pod zeagrami, a wszelkiego rodzaju błędy zgłaszają się kontrolkami na blacie, w przypadku ciśnienia czy to jest błąd odczytu czujnika czy zbyt małe ciśnienie w oponie kontrolka i tak się zapala.

Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...

I u mnie jest dokładnie to samo. Zapala się na żółto lampka na blacie i po jakimś czasie gaśnie. Zdarza się, że przez kilka dni jest w porzo, a potem przez kilka dni znowu świeci. Na wyświetlaczu kompa ciśnienie jest cały czas dobre. Fakt, że teraz zima ale niedawno podczas odwilży myłem auto myjką ciśnieniowa razem z felgami i nadkolami. Samochód stoi w nocy w garażu i mimo tego, zjawisko powtarza się niezaleznie od temperatury na zewnątrz. Niby nie jest to usterka eliminująca jazdę ale wqrza. Pozdrawiam mjary

Link to comment
Share on other sites

 • 3 years later...

mi ostatno zapalilo sie cos takiego szukam i za bardzo nie wiem co to jest.

Wspomaganie kierownicy.Pasowalo by podlaczyc auto pod komputer i odczytac blad.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...
UP