Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
szlapa4

Zawieszenie....strach zamiast przyjemności

Polecane posty

Witam!

Trochę szukałem, trochę czytałem, ale do końca nie znalazłem tego co szukałem...więc opiszę sprawę.... otóż na co dzień jeżdżę kadettem bo taniej bo na gaz...ale dalsze wyjazdy i tym bardziej rodzinne to jednak vectra bo ładniejsza, bezpeczniejsza itp... ale od kiedy ją mam to w trakcie jazdy odnoszę wrażenie że nosi tyłem.... o ile na równej drodze auto płynie, to na gorszych nawierzchniach już rzuca tyłem... ja odnoszę wrażenie tak jakby koła podrzucało i przy spadaniu ukłądały się jakoś inaczej i jest odczywalne szarpnięcie autem- "dópą" auta....takie wrażenie- niedano przejeżdżałem przez włocławek to czaszki w oczach... byłem na pełnej geometri przodu i zbieżności tyłu, sprawdzili mi na szarpakach i amorki i nic nie znaleźli... tzn wg nich 62-64 J ( jednostki ) amorków to dobre amorki i nie należy ich zmieniać....macie jakieś pomysły dlaczego tak nosi tyłem ? bo mi ręcę opadaja- stary leciwy kadett się pewniej prowadzi niż vectre- to coś nienormalnego chyba.... dodam że mam nówki oponki wyważone 4szt równe Bridgestone Turanza ER 300 195/65/15...

ogolnie z tego co czytałem, to w zawieszeniu każdy ma lub miał inny problem... a mój jest specyficzny... taki jakiś dziwny.... dodam, że jechałem inną vectrą też x18xe i tam auto bdb trzymało się drogi....

Ja stawiam na amorki, a co WY mi podpowiecie? jakoś nie wierzę w te maszyny do sprawdzania stanu amortyzatorów....

Edytowano przez szlapa4

Amory

Oraz tuleje plywajace i w progach moga tak odziaływac na auto.

obstawiam na pierwszym miejscu tuleje, następnie amortyzatory. Tuleje najlepiej czuć na rondzie, wydaje się wtedy, że tył całkiem żyje swoim życiem

Edytowano przez frodo998

auto w zakrętach idzie dobrze trzma się drogi- to samo na równej nawierzchni...problemem są nierówności i wtedy lata

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Najpierw sprawdź tuleje i amory!

jestem już na etapie wymiany amorków- czekam na pierćienie aliminiowe od stachowiaka ( reszta lux ) tylko trochę zdziwiłem się, bo mam wszedzie oryginalne części auta a tu amorki jakieś BOGE czy jakoś tak..... kurde tuleje na przeglądzie i potem raz jeszcze jechałem mówili, że dobre są ...to co ? - nie wierzyć im i wymieniać?

u mnie było to samo tył auta na nierównościach bujał na lewo i prawo. i winne temu były tuleje pływające. jak auto stoi na kołach to trudno wyczuć luz na tulejach,najlepiej sprawdzić podnosząc tył do góry np lewarkiem, wtedy jak trzymając koło ruszasz nim " góra dół" to czuć że jest luz. wtedy wymiana tulei pływających i o niebo lepiej się jezdzi

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

U mnie również tył dziwnie się prowadzi, lata po jezdni i się tłucze! Na poniedziałek jestem umówiony na wymianę tylnych tulei pływających i silentblocków, zobaczymy jaki będzie rezultat, na pewno podzielę się odczuciami!

u mnie po wymianie tulei pływających i głównych noszenie na boki ustało więc tak jak wcześniej pisali zacząłbym od tego.

Amorki już mam to wymienie - wymieniam- jak się nie poprawi to zajmę się tulejami- znajdę przyczynę i naprawię - dzieki za wszystkie posty- + polecą jak naparawię auto i będę więdział kto trafił z usterką

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> zna ktoś dokładny koszt oryginalnych tuleji - wszystkich i tylko GM - zakładam tylko oryginalne podzespoły do mojej vectruni....

PS. szukałem na alledrogo i nie ma tam chyba całego kompletu....czy ktoś mógłby mi zapodać link lub wypisać, gdzie można takie coś dostać - firma GM lub lamforder - podobno dobra i jakies orientacyjne koszty? - naprawę zrobię sam

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

czytam waszą poradę odnośnie tulei i prawdą jest - moje auto - tzn tylne koła stoją tak / \

Wg mojej opini to mam luz mały na tulejach nr 6 i 7 - rysunek:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

jakie to tulje- nr jak ktoś ma?

Edytowano przez szlapa4

Wymień od razu wszystkie i nie ściemniaj że o twoim przypadku nic nie było , wystarczy poszukać .

oj ja nie mówię, że o moim przypadku nic nie było - w końcu masa tych autek jeździ

problem z tym, że mi na stacji powiedzieli żę wszystko lux a lux nie jest i to trochę przeraża bo skoro lux to po co coś grzebać

ale doczytałem różne wersje i jednak coś jest nie tak...albo z moim autkiem albo z stacją, która wcisnęła mi kit....

Edytowano przez szlapa4

w EPC pokazuje tylko tyle:

kolego szlapa4 tuleje pływające to elementy nr. 21 na twoim rysunku, to one najczęściej jak mają luz to są przyczyną

dziwnego zachowania tylnego zawieszenia na nierównościach. czasami nawalają też tuleje wahacza wzdłużnego to te z nr.20, ale wtedy zbieżność w tylnym zawieszeniu siada

a te 6 i 7 nie siadaja? bo na moje to tam jest luz ale sprawdze to lada dzień dokładnie

no i jestem po wymianie amortyzatorów.... problem pozostał- nic się nie zmieniło - no może oprócz tego, że auto sztywniejsze.... ale... znalazłem rozwaloną osłonę tuleji pływającej przy lewym kole dolna tak, że z niej wychodzi jakiś smar - czy to może być przyczyną tego iż koło wozi a przez to całe zawieszenie jest niestabilne - pytanko czy tylko tę tuleję wymienić skoro reszta jest OKI? aha i te tuleje to są jakieś z smarem o osłonami? bo moje maja jakby takie osłony.... nigdy innych tuleji nie widziałem na żywca :-| dlatego pytam...

To samo u mnie... Poleciał amorek. Przy okazji wyszła walnięta tuleja wzdłużna... Polecałbym wymianę wszystkich gum przy okazji. Użyj gum Lemfordera-ciszą i przyjemnością jazdy pocieszysz się dużo dłużej niż przy użyciu tanich zamienników.

heh u mnie okazało się że amorki były OKi

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> niepotrzeban wymiana ;( ale cóż kupiłem to niech sobie są, ale z tymi tulejami to trochę załamany jestem bo muszę kupić sobie lewarek 10t i zrobić wyciskarkę

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

widzisz, potwierdziło się to co było pisane wcześniej. Twoje objawy są typowe dla tulei. Wymieniaj od razu komplet w całym zawieszeniu.

i nie kupuj tańszych zamienników - siądą za około 10 do 15 tyś km

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

wszystkie tzn? 10 bo ja to sam robił będę - mam sprzęt, a czego nie mam to dokupuje

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> myśle o lemforder tuleje oraz gm od stachowiaka ta tuleja wachacza tylnego

Czy wiemieniać też to?

i jakiej firmy bo lemfordera nie ma a gm jest tylko z tymi blachami po 470 x2 i 270zł x2

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez szlapa4

te małe tulejki wahacza tylnego poszukaj firmy SWAG (jeżeli będziesz wymieniał) - ogólnie tam bardzo mało pracuje zawieszenie i wymienia się tylko: główne i pływające Lemfoerder

Edytowano przez frodo998

tych pierwszych nie musisz wymieniać - bardzo rzadko siadają.

4 szt. tych - po dwie na koło:

2 szt. - po jednej na koło:

Bardziej te tuleje tylko ze Lemfordera

bardzo fajny komplet od Stachowiaka

no tak - muszę jeszcze zrobić takie coś:

tylko czy lewar 5t by starczył, czy musi być 10t? - mam reszte materiału - musze tylko kupić lewarek... i mam dobrego spawacza, który mi to zrobi za parę zł....

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.