Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

problem z wtryskiem vectra b 1.6

3dekstron
 Share

Recommended Posts

Od pewnego czasu auto na benzynie szarpało i było słabe, na gazie chodzi dobrze. Znajomy mechanik powiedział że padły wtryski i trzeba wymienić, kupiłem używana listwę z wtryskami i założyłem auto nawet nie odpaliło -tak jak by próbowało ale nie dało rady.

Założyłem spowrotem stara listwę i tu odziwo auto zaczęło chodzić normalnie zrobiłem parę kilometrów pozapalałem i gasiłem auto -- było dobrze, do czasu jak przełączyłem na gaz i spowrotem na paliwo -- znowu pracuje jak by na dwa tłoki !!! i ni jak nie idzie tego wyeliminować.

1.Czy przyczyna tego leży we wtryskach czy w gazie?

2.Ciśnienie paliwa w układzie to 2.6 a ma być chyba 3, czy to może wpływać na ten problem?

ja bym tutaj szukał problemu w podłączeniu LPG.

sam napisałeś że do póki nie przełączyłeś na LPG to na benzynie śmigał bez problemu. po przełączeniu na LPG i powrót na benzynę jest znów kicha.

nie mam LPG i za bardzo się na tym nie znam, ale poczekałbym jeszcze aż gazownicy się wypowiedzą.

Edited by Furman

Której generacji masz instalację LPG?? Piszesz, że jak śmigasz na benzynie, przełączysz na gaz a potem znów na benzynę to zaczynają się problemy - obstawiam nieszczelny któryś elektrozawór gazu - w momencie przełączenia na benzynę po jeździe na gazie elektrozawór nie zamyka dopływu gazu i w tym czasie silnik chodzi na benzynie i gazie jednocześnie. Do sprawdzenia i przeczyszczenia masz elektrozawory

zakręciłem gaz -- dalej tak samo

bo dobra jazda na benzynie miała miejsce tylko raz po założeniu wtryskiwaczy, ten problem już został i po zapaleniu rano już silnik źle chodzi

znajomy mówił żebym zaczął od wymiany pompki paliwa a później ewentualnie wtrysków,

tylko dziwi mnie to że po złożeniu chodził dobrze, przecież chyba jak zapiecze takiego wtryska to już chyba na zawsze i jakoś ciśnienie paliwa też mu nie przeszkadzało?