Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Jakie kable głośnikowe do Car Audio?

Stanley-VC
 Share

Recommended Posts

Witam,

Przegrzebałem troszkę forum i nie mogę znaleść informacji o odpowiednim przekroju kabla do głośników samochodowych.

Mam zamiar wymienić kable w swojej Viki. Docelowo myślę nad wzmacniaczem 4-kanałowym (po namowach klubowiczów ;) ).

Przednie głośniki to Powerbass S-6C. Jakie kable są optymalne żeby poczuć różnicę w dźwięku?

Mam do wykorzystania 10m kabla 2x1,5mm OFC, ale zastanawiam się czy nie szkoda zachodu z taką średnicą i nie kupić może 2x2,5?

na siłę można wszystko oblecieć 1,5mm2 ale ja ma tak:

do zwrotnicy -> 2,5mm2

od zwrotnicy do midbasów -> 2,5mm2

od zwrotnicy do tweeterów -> 1.5mm2 (sorry, tu mam też 2,5mm2)

do suba -> 4,0mm2

Edited by rafix1

A jak wymienić kabel tweetera skoro jest on wmontowany w konstrukcję głośnika? rozbierać?

Byłem zaskoczony tym, że kable z zestawu powerbass były cieńsze od fabrycznych oplowskich...

Jakie kable są optymalne żeby poczuć różnicę w dźwięku?

Nikt Ci tego nie zagwarantuje że poczujesz różnicę. W 80% przypadków to tylko efekt placebo

========================

Edit:Żeby nikt nie pomyślał że jestem przeciw takim rozwiązaniom - sam w domu mam 4mm2, ale różnicy nie słyszę (zestaw Denon AVR 1709 + JBL E80) ;>

Edited by djolaf

Nikt Ci tego nie zagwarantuje że poczujesz różnicę. W 80% przypadków to tylko efekt placebo

========================

Edit:Żeby nikt nie pomyślał że jestem przeciw takim rozwiązaniom - sam w domu mam 4mm2, ale różnicy nie słyszę (zestaw Denon AVR 1709 + JBL E80) ;>

Chodziło mi o zagwarantowanie głośnikom właściwej dawki mocy :) nie myślałem, że przez kabel zejdę na niższe pasmo basu itd. :)

========================

Dokładnie, fabrycznie idą 1 czy 1,5, pod radio to wystarcza w 100%, jak będziesz zakładał wzmak to pociągniesz je od razu do tyłu, a teraz to porobisz na nich zapasy ? Jeżeli chodzi o te gwizdki w PB to jest tragedia z lutowaniem w nich, trzeba się przepalić przez obudowę :) Od zwrotnicy do gwizdków zostaw oryginalne i nie kombinuj, jak już chcesz wymienić to do zwrotnicy i do midbasa.