Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Problem z ręcznym

Guest krzysiek25
 Share

Recommended Posts

Guest krzysiek25

Witam mam taki problem z hamulcem ręcznym, choćbym nie wiem jak mocno go szarpnął to nie jest w stanie zablokować tylnych kół mało tego nawet auto ledwo co zwalnia, przy zaciąganiu opór czuć już od pierwszego ząbka dość duży i zwiększa się dość szybko (choć w corolli u ojca ręcznym blokuje koła dwoma palcami), dodam że już wymieniłem linki, szczęki, wyczyściłem i nasmarowałem ten mechanizm rozpierający i nic się nie zmienia.

Proszę o pomoc bo już mi się pomysły skończyły

Dziękuje

Jeszcze jedno pytanie żeby nie zakładać kolejnego tematu: z jakiej stali należy dorobić nowe mocowania do zacisków hamulcowych?

Chcę założyć zaciski 4 tłoczkowe brembo do przodu i znalazłem firmę która oferuje takie dorobienie jednak ja bym chciał zam to zrobić, chodzi o taką jakby przejściówkę miedzy fabrycznym mocowaniem a nowym zaciskiem.

Edited by krzysiek25

Guest krzysiek25

wiem że nie służy do hamowania co nie oznacza że ma nie hamować.

Jak go wyregulować bo tym regulatorem co jest u góry kręciłem i tylko szybciej mi się pojawiał opór na rączce ale hamowania nie było lepszego.

Guest krzysiek25

a może jak montowałeś to utłuściłeś szczeki i teraz nie lapia tak jak powinny.

wszystko wymyłem odtłuszczaczem do układów hamulcowych

regulacja jest w kolach

jak zdejmowales to widziales zebatke

i przy dzwigni na srube

jak to nic nie da

to nic nie poradze

napisalem juz ze reczny nie sluzy do hamowania auta

a Ty sie upierasz ze ma blokowac kola i hamowac

Guest krzysiek25

Jeszcze jedno pytanie żeby nie zakładać kolejnego tematu: z jakiej stali należy dorobić nowe mocowania do zacisków hamulcowych?

Chcę założyć zaciski 4 tłoczkowe brembo do przodu i znalazłem firmę która oferuje takie dorobienie jednak ja bym chciał zam to zrobić, chodzi o taką jakby przejściówkę miedzy fabrycznym mocowaniem a nowym zaciskiem.

ok to tylko to mnie teraz interesuje, dzieki

Guest krzysiek25

Kolega chce chyba poszalec samochodem i potrenowac kontrolowany poslizg :>

Tak właśnie jak kolega mówi. wiem że dla niektórych to żenada czy coś ale ja chcę się tym pobawić i chyba można to zrozumieć :)

auto z wielowahaczem to ponoć się średnio do tego nadaje.

Tu bym się nie zgodził ponieważ, miałem honde civic vgen coupe która też ma zawieszenie wielowachaczowe i muszę przyznać że nie było z tym problemów jedynie musiałem zmienic tylne hamulce z bębnowych na tarczowe z vti.

Guest krzysiek25

napisalem wyzej co mozesz zrobic

u mnie blokuje kola

hamulce sam regulowalem :P

Dałem rade miałem uszkodzone odziwo oba regulatory miały zerwane gwinty choć nie wiem jak to się mogło stać. Ja przy poprzednich demontażach nie rozkręcałem ich i dlatego umkło to mojej uwadze ale cóż będę pamiętał na przyszłość. :) dzieki

A czy ktoś coś wie na temat tego swapa przednich zacisków na 4-ro tłoczkowe brembo w alfie są takie montowane. Widziałem już raz takie cudo w Vectrze ciekawe jak hamowała:)

Edited by krzysiek25

trzeba dorobic flansze

inaczej nie zamontujesz

a hamuje na bank lepiej od fabrycznych

sa gotowe zestawy do vectr

ale kosztuja pare tysiecy