Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Silnik wyje gdy schodzi z obrotów

BIKER VB
 Share

Recommended Posts

Witam,

Właściwie to już się przyzwycziłem do tego dźwięku (mam tak już 3 lata odkąd kupiłem samochód) - nie jeździłem innym dieslem więc nie mam porównania.

Otóż u mnie silnik (? a może coś innego) wyje (wydaje takie UUUU - coś takiego jak głośny tylny most w dużym fiacie) przy schodzeniu z obrotów.

Samochód przyspiesza noramalnie, na wolnych obrotach chodzi równo, nie trzęsie się, przy przyspieszaniu chodzi cicho i dopiero zaczyna buczeć po odpuszczeniu pedału gazu (gdy przestaję przyspieszać). Im większe obroty tym głośniejsze buczenie. Generalnie robi się to męczące po przekroczeniu 2 tys obrotów i puszczeniu pedału gazu.

Pytałem kilku znajomych mechaników co to może być i nikt nie ma żadego pomysłu.

Dodam, że to buczenie jest jednostajne i zanika natychmist gdy z powrotem wcisną gaz. Poniżej 2 tys obrotów też delikatnie wyje po puszczeniu pedału gazu, ale jest to stosunkowo ciche wycie.

Ustalmy jeszcze parę szczegółów.

Odpal silnik i na postoju z wciśniętym sprzegłem zwiększ obroty np.do 4000 i puść gaz - wyje jak schodzi z obrotów?

druga próba podobnie tylko na luzie -wyje jak obroty spadają?

Wycie może powodować skrzynia biegów -poziom oleju? -łożyska w kołach.

Ustalmy jeszcze parę szczegółów.

Odpal silnik i na postoju z wciśniętym sprzegłem zwiększ obroty np.do 4000 i puść gaz - wyje jak schodzi z obrotów?

druga próba podobnie tylko na luzie -wyje jak obroty spadają?

Wycie może powodować skrzynia biegów -poziom oleju? -łożyska w kołach.

Przetestowałem go dziś rano. Zarówno czy wciśniętym sprzęgle jak i puszczonym na postoju nie wyje. Łożyska w kołach to wyły by cały czas a nie tylko przy odpuszczaniu gazu.

Może silnik powoduje, że coś wpada w rezonans. Przy odpuszczeniu gazu może silnikiem bardziej telepie.

Edited by BIKER VB

Czyli wycia nie powoduje silnik -wycie wystepuje podczas jazdy i to przy hamowaniu silnikiem z załączonym biegiem.

Jeśli nie łożyska -bo masz rację buczały by cały czas- to skrzynia biegów lub sprzęgło -taki wniosek się logicznie nasuwa.