Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Silnik VB 2.0 16V

ramogster
 Share

Recommended Posts

Witam,

strasznie zaniedbałem swoją VB aż w końcu autko mi się rozkraczyło całkowicie.

Mam zamiar przywrócić ją do swojej świetności. Blachy zostawiam na wiosnę a teraz zabieram się za silnik i mechanikę.

Dlatego proszę o konkretną poradę czy dać silnik do remontu (kopci niemiłosiernie, bierze litry oleju) czy wymienić go na inny np. z Allegro (koszt gołego silnika to koło 1500 zł.) No i najważniejsze to gdzie najlepiej i niedrogo mi zrobią remont lub przekładkę (ma BRC) w okolicach Ożarowa świętokrzyskiego (Opatów, Ostrowiec świętokrzyski).

Ja wybrałem remont, dlatego że mój silnik, poza tym że brał olej tak działał bez zarzutu, nigdy nie wiesz na co trafisz. Co jak kupisz silnik który chodzi podobnie jak twój albo za 10kkm zacznie chodzić tak samo ? To jest loteria, jakbym miał kupować silnik na podmianę to tylko z naprawdę zaufanego źródła.

Witam,

strasznie zaniedbałem swoją VB aż w końcu autko mi się rozkraczyło całkowicie.

Mam zamiar przywrócić ją do swojej świetności. Blachy zostawiam na wiosnę a teraz zabieram się za silnik i mechanikę.

Dlatego proszę o konkretną poradę czy dać silnik do remontu (kopci niemiłosiernie, bierze litry oleju) czy wymienić go na inny np. z Allegro (koszt gołego silnika to koło 1500 zł.) No i najważniejsze to gdzie najlepiej i niedrogo mi zrobią remont lub przekładkę (ma BRC) w okolicach Ożarowa świętokrzyskiego (Opatów, Ostrowiec świętokrzyski).

Najlepiej wymienić n a inny, dobry, z pewnego źródła - tylko właśnie to "pewne źródło" jest kłopotem :)

Najlepiej wymienić n a inny, "pewne źródło" jest kłopotem :)

Skrzynia,sprzęgło z oprzyrządowaniem, poduchy i hamulce (4 x tarcze wentylowane + 6 x klocki) wymienione.

Pozostało przed zimą znaleźć to dobre źródło lub dobrego mechanika.

na Twoim miejscu ratowałbym obecny. Przynajmniej będziesz wiedział czym jeździsz. Po przekładce może się okazać, że będzie trzeba remontować za jakiś czas. Przemyśl to.