Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
chicken1983

TC kontrola trakcji

Polecane posty

Mam pytanie do wszystkich odnośnie kontroli trakcji w VB

Rozumiem że układ ten powoduje że podczas ruszania koła napędzane nie buksują. Sprawa dotyczy tego jak to jest realizowane- czy poprzez przyblokowanie przednich kół hamulcami czy poprzez ograniczenie mocy silnika.

O co cały temat się rozdrabnia. Jeżeli koła są przyblokowywane przez hamulce to dzieje się to chyba poprzez pompę ABS. Czy była by możliwość takiego zaprogramowania sterownika abs lub TC (nie wiem jak to jest realizowane) by wykorzystać ten układ jako elektroniczną szperę? Chyba każdy wie o co mi chodzi.

Kolejne pytanie- czy dało by się zrobić coś podobnego do układu stosowanego w Mercedesie ML, mianowicie nie ma tam blokady mostu czy mechanizmów różnicowych lecz poprzez układ który hamulcami blokuje to koło które jest w powietrzu przenosząc cały moment na koło mające kontakt z nawierzchnią.

Ostatnio jeździłem troszkę bo bezdrożach i doszedłem do wniosku że to mogło by byś pozyteczne np. w wypadach na ryby lub czymś podobnym. Pytanie czy jest to możliwe do zrobienia

ale ty masz 1.8 a tam nie ma TC. chyba ze pytasz o inna Vectre.

Witam z tego co wiem to TC w standardzie było montowane w 2.0 16V ;2.5 V6 ;2.6 V6 reszta za dopłatą

1. TC można założyć w Vectrze 1.8 (ja zakładałem w X18XE i X18XE1)

2. TC najpierw opóźnia zapłon, następnie wypadają wtryski, ostatecznie - są lekko hamowane koła przednie. Nie ma możliwości całkowitego ich zatrzymania w trakcie regulacji TC

3. Pewnie możesz założyć taki układ do Mercedesa, ale jeśli chodzi o adaptację z Opla - możesz mieć kłopot z dopasowaniem sygnałów (potrzebujesz sygnał obrotów do sterownika TC, co nie jest trudne, ale potrzebujesz też sygnał wykonania regulacji TC, co już jest trudne).

4. Jeśli mogę coś doradzić, szukaj układów z młodszego modelu

Nie mam TC u siebie i raczej nie będę zakładał. Interesowało mnie bardziej to o czym napisałem. Jeżeli udało by się zrobić coś podobnego do układu montowanego w ML, byłoby to także przydatne zimą podczas ruszania gdy jedno koło się ślizga a drugie stoi w miejscu. w normalnym aucie można spróbować delikatnie naciskać na pedał hamulca aby przyblokować koło buksujące i dać napęd na 2 koło. Fajnie by było gdyby to robiła elektronika i nie trzeba by było mysleć o tym

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.