Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Hamulec klocki tylne

robaczek
 Share

Recommended Posts

Jestem osoba niesłysząca!Dawno 2 tygodnia temu kupiłem samochód opel vectra B kombi 2,0 DTI 16V tylko jeden mam problem hamulce klocki tylne jak zrobić wymiana i chciałem jaśniej mi trochę obrazy znaczy bo ma klocki mało i słabo odbija hamulec ręczny. :)

Kolego zacznij najpierw od tego tematu http://forum.vectraklub.pl/index.php/topic/72248-wymiana-szczek-recznego-post-1-regulacja-hamulca-recznego-post-7-w-tarczobebnach-na-5-srub/ i napisz nam czy masz z tyłu tarczo -bebny czy bebny. Jak bys cos nie wiedział to wal śmiało postaram sie pomóc.bry.gif

Nie jestem doświadczenia mechanik tylko dla mnie podstawa i tak mam tarcze tylne jak nowy tylko widziałem ma mało klocki ale trzeba kupić nowy klocki a ja myślałem że lepiej do naprawy to trudny zapłaci robota i nie mam wyjdź http://www.vectraklub.pl/index.php/advices/pokaz/1

Masz na myśli klocki z tyłu?

Z tyłu nie ma problemu zrobisz to sam.Wystarczy wybić bolce wyjąć klocki wcisnąć trochę tłoczki i założyć nowe.

Z przodu jak w poradzie też sobie poradzisz.

robaczek

jak kupiłes samochód i wiesz że nie jesteś obyty z mechaniką jak większość z nas to czy nie lepiej jest wydać ze 100zł i mieć wszystko zrobione dobrze i pewnie???

ja dałem właśnie 100zł i miałem wymienione przód , tył , i zrobiony ręczny. i patrząc jak to znajomy mechanik robił to stwierdziłem że JA - wolę dać mu zarobić i mieć spokój. :rolleyes:

- oczywiście jak spokojnie da rade wciśnąć te tłoczki .

Edited by Darek.G

Samochód opel vectra B jest pisze góry mogłeś sprawdź.No dobrze próbuję sam zrobić ale trochę kogo pomaga mi i mam kolega.Tak widziałem przez klocki ma mało bo moja kolega mówi że tak prostu muszę wymiana klocki.

Guest robertoz

Samochód opel vectra B jest pisze góry mogłeś sprawdź.No dobrze próbuję sam zrobić ale trochę kogo pomaga mi i mam kolega.Tak widziałem przez klocki ma mało bo moja kolega mówi że tak prostu muszę wymiana klocki.

Tak jak piszą koledzy, zadna filozofia,ja wymieniłem 4 tarcze i klocki sam a mechanikiem nie jestem,śmialo działaj.