Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Nierówna praca i problem z odpaleniem 0335, 0325

Guest Gazela_2007
 Share

Recommended Posts

Guest Gazela_2007

Witam forumowiczów.

Proszę o pomoc. Mam problem z moim zakażeniem Vectrą B 1.8 16v 98r gaz . Problem polega na tym że od kilku dni dzieją się dziwne rzeczy. Kilka razy miałem duże kłopoty żeby w ogóle odpalić. Myślałem że pompka paliwa nie chodzi ale po przekręceniu kluczyka słychać jak pracuje więc to nie to. Samochód odpalił dopiero jak wcisnąłem pedał gazu do podłogi i długo "chechłałem" . Od razu wywaliło błąd 0335, 0325 a silnik zaczął pracować bardzo nierówno jakby na 3 cylindrach. Pojeździłem trochę z palącym checkiem ( na 3 garkach ) zgasiłem silnik po 5 minutach odpalam i wszystko wróciło do normy. Jeździłem kolejny dzień i było ok. Następnego dnia stojąc na światłach silnik nagle zgasł. Sytuacja się powtarza : problem z odpaleniem ( odpalił jak poprzednio po wciśnięciu pedału gazu do podłogi ): od razu świeci się check ( błędy te same 0335, 0325 ) praca jakby na 3 "garkach". Dojechałem na miejsce zgasiłem silnik po 10 minutach zapalam i wszystko ok. Postanowiłem wymienić świece ( pomyślałem że gubi iskrę ) ale nic nie pomogło.

Może macie koledzy jakieś pomysły co to może być.

Błędy wskazują na czujnik położenia wału ale jak dla mnie dziwna jest praca na 3 cylindrach przez którą prawdopodobnie wyskakuje błąd.

A może to cewka szwankuje ??

0325 - Nieprawidłowy sygnał z czajnika spalania stukowego 1

0335 - Nieprawidłowy sygnał z czujnika obrotów wału korbowego „A"

• 1 year later...