Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
djviper

Przeróbka VC przedlift na polift - sam przód

Recommended Posts

Koledzy powoli przymierzam się do zakupu młodszej siostry dla mojej Viki bo ostatnio dużo grania i jednak jeden samochód sie męczy. Chce kupić VC z silnikiem DTI albo DTR-ka i przerobić przód na polifta.

Jakie mogą być koszty takiej przeróbki i czy jest ona czasochłonna. Pamiętam że ktoś z oddziału mazowieckiego ma tak przerobioną vectrę.

temat o tym już jest w dziale VC łacznie z listą części potrzebnych do takiego liftu

szukalem i niestety nie moge znalesc

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

zarejestruj się tu:

Please login or register to see this link.

są nawet obrazki z zabiegu

Do wymiany błotniki, pas przedni, lapmy, maska, zderzak, halogeny

Ostal24 przerabiał zobacz w jego temacie

a czy konsola sie roznila czy tylko nawiewy?

a zawiasy maski tez musze kupic?

kozacko zrobione

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by rezo

Deska rozdzielcza jest inna, ma inne kształty, listwy ozdobne również są inne, tak samo jak zegary, nawiewy.

ogólnie powiem Ci że fajna opcja do zabawy też nad nią pomyśle jak będe miał pare drobnych hehe

Oprócz ogarnięcia chodzby wszystkich części to trzeba mieć troche pojęcia żeby to zrobić, oczywiście samemu, i żeby to nie wyglądało jak u kowala

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

jak ma sie wszystko to nie bedzie problemu

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Please login or register to see this quote.

Życzę powodzenia i żeby się udało bez komplikacji

/emoticons/default_ok.gif" alt=":ok:">

A czy jak ktoś posiada xenony w przedlifcie i chce zmienić na polifta cały przód i żeby nie szukać lamp xenonowych które są drogie w wersji EU można zmienić poprostu na zwykłe lampy w wersji poliftowej ? czy będą jakieś błędy na wyświetlaczu po zmianie z xenonów na zwykłe lampy

Please login or register to see this quote.

Beda bledy.Wymiana ta nie bedzie na pewno ta z gatunku P&P

Zenony mozna wylaczyc opcomem, z tego co pisali. Odlaczysz przetwornice i jesli koncowka kabla zasilajacego przetwornice nie bedzie pasowac do zwyklej zarowki to wtyczke mozesz sobie przelutowac. Do przetwornic idzie napiecie 12V.

Zasilanie-->przetwornica--->zarnik ksenona. Musialbys wyrzucic te dwa ostatnie plus opcom. Ewentualnie nie wylaczasz ksenonow i zamieniasz fabryczne na HIDy bez canbusa i tez powinno dzialac. HIDy pasuja do H7.

Szkoda troche fabrycznych ksenonow chyba, ze sa w kiepskim stanie. Po tylu latach odblysniki e lampach jak i przetwornice, zarniki moga juz srednio lub slabo swiecic.

Edited by zbiku01

Panowie, zmienił się pas przedni, ale czy zmieniła belka zderzaka przedniego wraz z uchwytami ?????

Ja przerabialem ostatnio swoja na polifta, bede mial czas to napisze co i jak. Ale jak cos konkretnie chcesz zapytac to pisz. Belke zderzaka zostawialem swoja

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Witam

Posiadam Vectrę C  2002r i będę w niej zmieniał przód na polift.

Obecnie mam lampy Xenon (ledwo świecą - matowy odbłyśnik) a chcę założyć zwykłe soczewkowe na h7 gdyż nowe Valeo kosztują za komplet około 1000zł a Xenony do polifta są drogie i nie wiadomo w jakim stanie mają odbłyśnik.

Czy w ogóle da się założyć zwykłe lampy na h7 zamiast Xenonowych żeby nie było problemu z elektroniką i błędów ?

Czy można zostawić samopoziomowanie ?

Opcom jakby był potrzebny to jest.

Jeżeli to nie sprawi problemu to proszę kogoś obeznanego w temacie o odpowiedź.

Pozdrawiam

Ja tylko napisze, że mam takie nówki Valeo i świecą mega 😀 Do tego mam Hidy Mtech. Jak masz dostęp to bierz te z ciemnym środkiem, ciut droższe ale efekt tego wart, wygląda kozak 😉