Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

silnik gasnie

Guest wgm
 Share

Recommended Posts

koledzy mam dziwny problem z silnikiem po zapaleniu wszystko jest wporządku wszystkie kontrolki gasną prawidłowo silnik pracuje równo po jakiś 5 lub dziesieciu minutach samoczynnie gaśnie i bez problemu go zapalam ponownie i powturka z rozrywki przy przyspieszaniu ma dziwne zachowania szarpanie i jak by paliwka nie dostawał oprucz tego zaczeło szarpac kierownicą przy dodawaniu gazu sam juz niewiem co mam z mechanikiem począć

opisze co było wyminone:

rozrząd kompletny

poduszka silnika

czujnik wałka rozrzadu GM

silniczek krokowy GM

czujnik połzenia przepustnicy BOSCH

sam juz niewiem co mam dalej sprawdzać i wymieniać aby bylo wporzadku

prosze o podpowiedzi i rady

pozdrawiam i z góry dziekuje

... sam juz niewiem co mam z mechanikiem począć

opisze co było wyminone:

rozrząd kompletny

poduszka silnika

czujnik wałka rozrzadu GM

silniczek krokowy GM

czujnik połzenia przepustnicy BOSCH

sam juz niewiem co mam dalej sprawdzać i wymieniać aby bylo wporzadku

prosze o podpowiedzi i rady

pozdrawiam i z góry dziekuje

Sprawdź układ paliwowy - kiedy wymieniałeś filtr paliwa?? Jak dawno nie był wymieniany to wymień go w pierwszej kolejności. Sprawdź też ciśnienie paliwa na listwie wtryskowej

Sprawdź układ paliwowy - kiedy wymieniałeś filtr paliwa?? Jak dawno nie był wymieniany to wymień go w pierwszej kolejności. Sprawdź też ciśnienie paliwa na listwie wtryskowej

witam filtr paliwa wymieniałem w zeszłym roku

cisnienie sprawdzane na pompie paliwa i jest 3 bary czy jakos tak wymienilem takze cewke troszke pomoglo lecz autko jest mulowate a niebylo takie

może to wina pompy paliwa albo jej sterowania ?

może trzeba zasilanie na pompę podać osobno na czas testów ?

Tak żeby wykluczyć błąd związany z jej sterowaniem.

Ja bym również sprawdził sterowanie pompy paliwa,gdyby to była wina samej pompy silnik by niepracował normalnie od samego włączenia silnika a kolega mówił że przez pare minut jest dobrze a katrolki gasną wszystkie raczej wina elektryczna jak mechaniczna

A przepływomierz sprawdzałeś? Jak nie to spróbuj go odłączyć i pojeździć troszkę bez niego.

Na twoim miejscu sprawdził bym jeszcze ciśnienie w cylindrach. Może uszczelka gdzieś się sypnęła.

A przepływomierz sprawdzałeś? Jak nie to spróbuj go odłączyć i pojeździć troszkę bez niego.

Na twoim miejscu sprawdził bym jeszcze ciśnienie w cylindrach. Może uszczelka gdzieś się sypnęła.

teraz prubowałem zapalić swoja viki lecz co zapalila to gasala dopiero jak ja troszkę potrzymałem na obrotach to zaczela normalnie chodzić więc myślałem że bedzie już okey dodałem jej gazu i wyłaczyłem i dostala samozapłonu pierwszy raz mam znią takie cyrki

pozdrawiam

teraz prubowałem zapalić swoja viki lecz co zapalila to gasala dopiero jak ja troszkę potrzymałem na obrotach to zaczela normalnie chodzić więc myślałem że bedzie już okey dodałem jej gazu i wyłaczyłem i dostala samozapłonu pierwszy raz mam znią takie cyrki

pozdrawiam

dzieki za rady i pomoc przeplywkę odłaczyłem i zapaliła bez problemu pracuje noramlnie mysze sie tylko bez przeplywki przejechac i sprawdzic mam nadzieje ze jak bende jezdzil bez przeplywki to sie nic niewydarzy złego

• 1 month later...

bez przepływki będziesz miał ciut wyższe spalanie, no i pożegnasz się z kontrolą trakcji biggrin.gif. Ot taka zależność.

Witam przepłływkę wymieniłem zgasło wszystko i po paru sekundach zapalił sie czek fakt ze zakupiłem przepływke made in czajna chyba jest do bani ta przepływka czy macie jakies dojscie do dobrych przepływek w dobrej cenie