Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Problem po przekroczeniu 120 km/h ?

Guest StempelGiżycko
 Share

Recommended Posts

Guest StempelGiżycko

Witam mam problem ze swoja Viki. Po przekroczeniu 120 km/h zapala mi sie kontrolka wszytskim znana check engine.

Podłączony pod komputer z czytało blędu:

121,P0130,P1530

Czytałem na forum i szukalem ale niestety nic nie znalazłem konkretnego. Co jest nie tak. Autko po zapaleniu nie zamula normalnie dalej jedzie. Następna przyczyna po wlączeniu klimy włącza się i wyłącza.

Może ktoś mi pomóc.

121 - czujnik polozenia przepustnicy ale czy to moze miec wplyw na sonde lambda czy moze dlatego ze mieszkanka jest inna przy gazie?

P1530 - przekaźnik klimatyzacji to napewno jest przyczyna tego wlaczania się i wyłączania klimatyzacji.

Ale czemu włącza się check engine po przekroczeniu 120 km/h

Może ktoś z was mial taki problem?

Edited by StempelGiżycko

Przyglądnij się dokładnie temu czujnikowi położenia przepustnicy, najlepiej podmień go na sprawdzenie z jakimś sprawnym. Błąd czujnika może Ci wywalać przez to że przy wyższych prędkościach masz większy pęd powietrza w dolocie a co za tym idzie panuje tam większe podciśnienie niż na postoju. To ciśnienie może nie zgadzać się z ciśnieniem założonym przez ECU na podstawie między innymi odczytu z TPSa (czujnik położenia przepustnicy). Podmień czujnik i wszystko będziesz wiedział czy to to czy trzeba dalej szukać

Guest StempelGiżycko

o fajnie tez tak myslałem ze cos nie tak to przez ten czujnik. A co do tej klimatyzacji po wlaczeniu obroty spadaja i się wyłącza. Sama wlącza i tak w kółko macieja. Błędy usunąłem. Przejechałem się i podłączyłem znowu komputer i błędu nie ma ale usterka nie ustępuje. Wcześniej z czytałem błędy to wywaliło P1530 ? W lato sprawdzaliśmy tez sprężarkę bo głośno chodziło i moze ona nieszczelna. jaki jest objaw braku środka chłodniczego?

Edited by StempelGiżycko

• 2 weeks later...
Guest StempelGiżycko

Witam. Po dłuższej przerwie niestety dalej to samo z przekaźnikiem klimatyzacji. Druga sprawa nie mogę znaleść czujnika położenia przepustnicy czy ktoś może mi podsunąć pomysł gdzie on może być?