Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Dziwne chrobotanie

Guest Kokuś
 Share

Recommended Posts

Witam mam mały problem szukałem juz o tym chrobotaniu na forum ale to nie to ;/ gdy zdejmne noge z gazu i auto toczy sie na biegu samoczynnie to wtedy słuchac takie chrobotanie nie mam pojecia co to moze byc;/ Prosze o rade

Może to być sprzegło, ale podaj wiecej szczególów zeby ktos Ci mógl pomóc.bry.gif

Edited by Ravcio1985
ortografia ;)

Wiec tak mam to juz od 3 lat ale dwa lata temu wymieniem sprzegło na nowe wiec to na pewno nie sprzegło, dzieje sie to jak samochód jedzie na niskich obrotach, hałas dobiega z okolicy kół. Jak co to moge nagrać ten dzwiek jesli mi sie uda. Dodam ze dopiero teraz zacząłem sie tym interesowac bo dzwiek jest głośniejszy ;/

Jesli słychać takie chrobotanie podczas puszczenia sprzegła po prawej stronie z przodu to obstawiam na poduszke silnika. Sprawdz przy okazji poduszke skrzyni, bedziesz widział naocznie ze poduszka jest walnieta, po tym ze jest zalana lub zapocona olejem. Poduszka skrzynia jak i silnika jest olejowa, gdy go straci morze wydawac taki dzwiek. Zapewne dzwiek jest slyszalny bardziej w granicach od 2tys obrotów do 3tys. Zgadza sie?

Edited by Marco123

poduszke silnika tą górną po stronie pasażera wymieniałem były takie objawy jak piszesz ale to sie dzieje jak auto toczy sie na biegu bez gazu albo podczas delikatnego ruszania bez dodawania gazu

witam u mnie coś podobnego słychać ale przy ruszaniu energicznym na pierwszym i drugim biegu sprawdzilem poduszki silnika i skrzyni są ok to chyba wina drażka reakcyjnego co o tym sądzicie

Musisz sprawdzić, najlepiej jak byś mial kanał. Wtedy bedziesz mugł sobie dokładnie sprawdzic co dolega twojej viki. Sprawdz przy okazji czy nie masz luzu na przegubach, morzesz miec luz i taki bedzie efekt.

Wejdz pod samochód, zdejmnij osłone silnika jesli masz. Nastepnie przytrzymaj przegub wewnetrzny ( od strony skrzyni) reka i pokrec tym przegubem od strony koła. Pamietaj żeby podniesc przód i zdjąć koła, będziesz miał wtedy wygodniej. Chyba ze masz kogos kto Ci pomorze. Mam nadzieje ze pomogłembry.gif

Witam!!!

Wiesz jak jeszcze możesz sprawdzić czy to przeguby

Wiedź na jakiś duży plac otwórz sobie szyby z przodu skręć koła najpierw w prawo i rusz ale pomału

Później w lewo i rusz

< koła skręcone na maxsa >

jak coś zacznie szczelać {klekotać) to znak że kolego przeguby pora wymienić

prędkość do 20 km/h

Edited by ddawidd

Przy zewnetrznych bedzie strzelac, ale przy wewnetrznych nie. Przy wewnetrznych bedzie lekkie szarpanie przy zmianie biegów z 1 na 2 i 3

• 3 weeks later...

U mnie takie chrobotanie słychać jak się toczę na 1 biegu bez gazu i jest lekko pod górkę lub z górki to dziwny odgłos dobiega jakby w lewej strony ( lewego koła)

Szarpanie przy zmianie biegów czasem tez występuje zwłaszcza na zimnym silniku auto tak jakby podskakuje i słabnie i dzieje się to głownie z biegu 1->2 . 2->3.