Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

uciekający tył na lewo przy hamowaniu

Guest ziomus
 Share

Recommended Posts

Mam problem trochę dziwny szukałem na forum ale nie bardzo odpowiedzi..

najpierw zaczęło się od braku hamulców, dziwne zachowanie wymieniony sterownik ABS(dziś) i odpowietrzenie niby jest lepiej pedał jest itp ale kontrolka nadal się zapala i wtedy brak znów ABS ....

ALE ALE prawdziwy problem jest taki iż od kiedy zmieniono mi opony na zimowe (nówki) po tym okresie auto przy gwałtownym hamowaniu dziwnie się zachowuje tzn. ucieka mi tył na lewo - stronę kierowcy , aż min zarzuca tak dziwnie ,, to wina zawieszenia czy jak w aucie wymieniłem ostatnio trochę rzeczy w tylnym zawieszeniu wiec już sam nie wiem ,

1.czy to wina elementów zawieszenia??(może jakieś uszkodzenie podnośnikiem w warsztacie oponiarskim)

2.czy może padł czujnik ABS i to koło nie hamuje jak powinno

dołączyłem foto które znalazłem na forum ... mam nadzieję iż nikogo tym nie urażę.

post-41466-1287783581,3423_thumb.jpg

Edited by ziomus

Moim zdaniem to nie jest wina zawieszenia. Sprawdz sobie zębatki od ABS, jeśli nie zansz hstori płynu hamulcowego to go wymien i dobrze odpowietrz. Sprawdz też w jakim stanie są klocki hamulcowe. Mam nadzieje ze pomogłem

W jakiej systuacji zapala ci sie kontrolka ABS? Przy pewnej predkosci czy zaraz po odpaleniu? Jesli chodzi o tyl to tam czujnik ABS jest wbudowany na stale w piaste. Ja mialem taki problem z tylem ze styki w zlaczu(gdzies przy wachaczu z tylu) nie stykaly dobrze i byl moment ze abs na suchej drodze walil w pedal rowno. Jezdz na stacje diagnostyczna za piwo sprawdza ci hamulce bo moze gdzies tloczek sie zatarl a ze ABS swieci to moze juz byc wina wspomnianej zebatki z przodu.

Skoro robiłeś zawieszenie z tyłu to powinieneś zrobić geometrię. Możliwe też, że masz jednak wywalone tuleje/amortyzatory i tył pływa. Co do ABS - zapewne walnięty któryś czujnik. Trzeba podpiąć kompa i będzie wszystko jasne.

po wymianie wczoraj sterownika na nowy(używany) i odpowietrzeniu układu były hamulce super tylko to ściąganie tyłu , ale już wieczorem ruszyłem autem i znów kontrolka ABS świeci się non stop od odpalenia auta do zgaszenia,najdziwniejsze że ABS samoczynnie załącza się pewnie przez zębatki z przodu ale już przy hamowaniu go niema znaczy czasem na początku,

z tym uciekaniem tyłu stało się dokładnie po tym jak wymieniono mi komplet opon , pomyślałem że przy wymianie coś tam może zruszyli ,

Chyba nic nie wymyślę będę musiał zacząć od diagnostyki zawieszenia , a potem kompa i sprawdzenia elektroniki ,

ALE mi się wydaje jakby czujnik w kole prawym strzelił i dlatego przy hamowaniu zbija na lewo ... ale tak gdyba można i sprawdza a kasa leci :-(

Dzięki za pomoc

A zawieszenie z tyłu robiłeś 2 strony ?

JA robiłem w styczniu tylko pływające bo trzaskały, a niedawno tył mi zaczął uciekać na hamowaniu w lewo no i na przejściach dla pieszych było też to samo, nawet bez hamowania.

Okazało się że tuleja główna w lewym wahaczu poleciała i wahacz chodził lewo prawo. Po wymianie i geometrii jak ręką odjął.

tak naprawiałem 2 strony :-) jutro diagnostyka i się okaże

A kontrolka ABS włącza się dopiero gdy przekroczę 80km/h i już wtedy świeci ??

Jak bedziesz na diagnostyce to zwruć uwage na zebatke ABS i przy okazji czy gdzies lekko sie nie saczy płyn hamulcowy. Jak tak to masz układ zapowietrzony. Powodzeniarolleyes.gif

kurcze byłem na diagnostyce i zawieszenie stan bdb (no lekko dolna tulejka metalowo gumowa koło prawe po 3000km ), hamulców nie sprawdzałem skuteczności bo jak odpowietrzałem ostatnio układ to działało bez zarzutów(przy zdjętym kole na podnośniku)

A ja już tracę koncepcje co może być ze przy hamowaniu tył ucieka mi w lewa stronę , czasem nawet tak ostro tzn im wolniej jadę i im mniejsza prędkość tym bardziej ucieka tył.

i problem z tą kontrolką ABS zapala mi się i wyłącza ABS , tył ucieka i przy działającym ABS-ie i przy niedziałającym.

Dziwne iż stało sie to natychmiast po założeniu nowych opon zimowych Frigo 2 , ale na te same koła co wcześniej

Edited by ziomus

A ja już tracę koncepcje co może być ze przy hamowaniu tył ucieka mi w lewa stronę , czasem nawet tak ostro tzn im wolniej jadę i im mniejsza prędkość tym bardziej ucieka tył.

Ponawiam pytanie : czy geometria była ustawiana po wymianie tulejek tylnego zawieszenia?

Jeśli nie to masz gotową odpowiedź...

I proponuję posprawdzać czy wszystko jest dobrze skręcone...

geometria do poprawki lekkiej bo 1 tulejka dolna się wybiła troszkę po 3000km reszta bdb.

Znalazłem powód odpinając kostki czujnika ABS od tylnych kół i bez ABS-u jest idealnie , podpięte znów kostki ucieka na lewo , więc moja sugestia że prawe tylne koło wcale nie załącza ABS-u przy hamowaniu stąd bierze na 3 i wykręca auto ?

Po weekendzie się tym zajmę teraz pytanie bo jestem ciekaw zanim podłącze pod Op-com czujnik ABS jest w piaście tam gdzie się wpina wtyczkę ta czarna niby puszka ??

Z góry dziękuje za zainteresowanie i porady.

http://moto.allegro.pl/lozysko-piasta-kola-opel-astra-vectra-tyl-abs-i1283751280.html - patrząc na części wyjąłem wtyczki z piast po obu stronach , jak już potrzebna nowa piasta czy ?? (mam hamulce bębnowe z tyłu)

Edited by ziomus