Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

ogrzewanie

Recommended Posts

Witam wszystkich

Wraz z nastaniem chłodnych dni zaobserwowałam dziwne zjawisko. Na początku myślałem ze to termostat, ale jednak nie. Otóż temperatura powietrza z prawej strony samochodu jest bardzo wysoka zaś ze strony kierowcy leci powietrze o mało przyjemnej temperaturze, tak jest na wszystkich ustawieniach nawiewu, czy nogi czy środek czy szyba.

Z moich spekulacji raczej nie jest to wina przegrody na nagrzewnicy.

Prosiłbym o pomoc

Pozdrawiam

Guest Sebaaa123

Nie wiem czy to pomoze i ma cos ze soba wspolnego,ale ja mialem podobnie z klima.

Z lewego i ze srodkowych nawiewow wialo chlodem,zas z prawego walilo cieplem,w warsztacie powiedzieli mi ze to jakie tam przewody od nawiewu(czy cos w tym stylu),moge sie mylic,moze to nie miec nic wspolnego z Twoim problemem,dlatego jezeli sie myle to przepraszam,prosze mnie nie wyzywac i nie bic !! xD

Guest Archeer13

Witam. Mam VC 2006 od 2lat i nic się nie działo do teraz. Temperatura zewnętrzna waha się od 20 do 70 stopni a regulacja temp. w środku nie reaguje. Dopiero przy max ustawieniu czuć porządnie ciepełko. Proszę o poradę. Pozdrawiam

• 2 weeks later...

Witam ja także u siebie zauwazyłem dziwne zjawisko,chyba że sie nie znam i tak ma poprostu być,otóż kiedy jade i mam normalną temperaturę pracy silnika z nawiewu leci naprawdę ciepłe powietrze,ale kiedy zatrzymam się np. na parkingu i nie zgaszę silnika to wraz z wzrastającą temperaturą silnika leci coraz chłodniejsze powietrze az do momentu kiedy włączy sie wentylator,który ochłodzi silnik do normalnej temperatury,wtedy znowu zaczyna lecieć ciepłe

Guest kuba_bs

Proponowałbym sprawdzić najpierw najprostszą opcję. O ile jeszcze problem występuje...

Mianowicie czy rurki w których biegną cięgna są dobrze przyczepione do zatrzasków. Plastik jak plastik mógł(zatrzask) po prostu pęknąć przy gwałtownym przesunięciu suwaka. Przymknął się dolot prawej strony a rurka w której biegnie cięgno jest na tyle blisko że operujesz tylko dolotem przy lewej stronie. Przy zimnym zmiany nie zauważysz bo jest chłodno, a przy ciepłym różnicę widać z oczywistych względów.

To tylko głęboka hipoteza, aczkolwiek jakby powiedział Murphy: popsuło się to czego nie sprawdziłeś ; ). Nie chce wprowadzać w błąd, tak mi wpadło na myśl z tymi cięgnami. Żeby to sprawdzić wystarczy wyjąć schowek, wsunąć głowę i popatrzeć do środka. Zatrzaski od rurek cięgien są w kolorach żółtych i brązowych(przynajmniej u mnie).

Powodzenia

Witam ja także u siebie zauwazyłem dziwne zjawisko,chyba że sie nie znam i tak ma poprostu być,otóż kiedy jade i mam normalną temperaturę pracy silnika z nawiewu leci naprawdę ciepłe powietrze,ale kiedy zatrzymam się np. na parkingu i nie zgaszę silnika to wraz z wzrastającą temperaturą silnika leci coraz chłodniejsze powietrze az do momentu kiedy włączy sie wentylator,który ochłodzi silnik do normalnej temperatury,wtedy znowu zaczyna lecieć ciepłe

Miałem identyczny problem w seacie. Przyczyną tego stanu rzeczy była pompa wody. W niewyjaśniony sposób zniknęła część łopatek z turbiny. Po wymianie grzanie super.

• 3 weeks later...
Guest jasko122

Witam wszystkich

Wraz z nastaniem chłodnych dni zaobserwowałam dziwne zjawisko. Na początku myślałem ze to termostat, ale jednak nie. Otóż temperatura powietrza z prawej strony samochodu jest bardzo wysoka zaś ze strony kierowcy leci powietrze o mało przyjemnej temperaturze, tak jest na wszystkich ustawieniach nawiewu, czy nogi czy środek czy szyba.

Prosiłbym o pomoc

Pozdrawiam

• 3 weeks later...
Guest Zbyszek2926

Witam wszystkich

Prosiłbym o pomoc

]]]]

Masz zapchaną nagrzewnicę ja miałem to samo poprostu musisz przemyć nagrzewnicę odpić pzewód wlotowy i wylotowy

nagrzewnicy i ją przepłukać ja to zrobiłem gorącą wodą z płynem np. (mycia naczyń)umnie to pomogło Pozdrawiam