Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Followers 0
davidus

Kable od zapalniczki

7 posts in this topic

Witam,od razu mówię że nie jestem specem ale lubię uczyć się nowych rzeczy(w miarę mi to idzie

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:"> ),otóż mam taki problem i jeżeli dałoby się wolałbym to naprawić samemu niż jeździć po elektrykach,w końcu pasuje troszeczkę pogrzebać przy autku,a nie z każdą błahostką jeździć po specjalistach bo kiedyś może się to zemścić.Do rzeczy:nie mam prądu w zapalniczce,sprawdzałem na włączonym zapłonie,wymieniłem oczywiście też żarówkę i sprawdziłem(tzn.chciałem sprawdzić) bezpiecznik(37),którego nie ma,nie ma nawet jak go włożyć.

Moje pytanie:

1.Nie wiecie gdzie mogą być podłączone te przewody od zapalniczki

2.Gdzie powinny być podłączone skoro nie ma miejsca na bezpiecznik

3.Czy między zapalniczką a źródłem zasilania powinien być bezpiecznik i na jakim przewodzie

4.Idzie to zrobić samemu czy lepiej jednak oddać w ręce elektryka

Pytam się teraz żeby po rozebraniu panelu środkowego i co tam jeszcze będzie trzeba,nie szukać na gwałt odpowiedzi

/emoticons/default_dash.gif" alt=":dash:"> wole mieć jakiś pogląd na sprawę zanim się za to zabiorę :36: Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł co jeszcze sprawdzić słucham.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

0

Nie martw się - u mnie też nie ma bezpiecznika 37 i pinów w jego gnieździe... co więcej od samego początku zapalniczka działa na stałe

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Ale niestety nie udało mi się dojść do tego którędy i gdzie idą kable od niej.

0

Posted (edited)

BEZPIECZNIK F37 10A [PRZEWOD CZARNY] ----- ZAPALNICZKA ----- MASA [bRĄZOWY]

schemat masz w zalaczniku.

na gorny pin F37 przychodzi napiecie ze stacyjki [+12V po stacyjce].

z dolnego pinu F37 idzie przewodem czarnym bezposrednio do zapalniczki.

z zapalniczki brazowym przewodem idzie masa.

przewod czarny idzie od skrzynki bezpiecznikow wiazka w strone tunelu srodkowego az do zapalniczki.

Please login or register to see this attachment.

Edited by Ravcio1985
1

Posted (edited)

Ok jak znajdę chwile czasu to postaram się za to zabrać,mam nadzieje że niczego nie spier....

/emoticons/default_klaps.gif" alt=":klaps:">

No i d*pa zbita rozebrałem panel środkowy ale te kable od zapalniczki idą gdzieś dalej i są oklejone z innymi kablami.Tak więc bez rozebrania całego lub prawie całego kokpitu nie dostane się,dopiero zaczynam przygodę z elektryką samochodową i nawet jakbym dostał się do tych kabli nie wiem czy wiedziałbym co gdzie podpiąć żeby było pewnie.Skończy się na wizycie u elektryka

/emoticons/default_angry.png" alt=":angry2:"> trochę szkoda w sumie zależało mi tylko na podświetleniu zapalniczki.

Edited by davidus
0

może troszkę nie w temacie. ale akurat mi zależy na prądzie w gniazdku zapalniczki. mam zasilanie gniazdka jeżeli jest włączony zapłon. co zrobić aby prąd był także kiedy nie mam kluczyka w stacyjce. (wkurzające gasnące cb i nawigacja)

0

Podłączyć cb pod akumulator

Navi przeciez ma baterię, więc jeśli nawet wyłączysz silnik, to navi będzie działać

0

Posted (edited)

Please login or register to see this quote.

jezeli nie masz skrzyni automatycznej to przepnij przewod z dolnego pinu bezpiecznika F37 [zasilany + po stacyjce] do dolnego pinu bezpiecznika F39 [zasilany stalym napieciem].

do tego musialbys przeciac przewod od podswietlenia zapalniczki i podlaczyc przewod pod +12V po stacyjce.

opisywalem ten trik na forum

Edited by Ravcio1985
1