Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

NIE HAMUJE TYŁ VECTRA B KOMBI

MAXIMUS W-WA
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich,mam pytanie .Zauważyłem teraz przy wymianie oponz letnich na zimowe ,że od dłuższego czasu moje tarcze hamulcowe z tyłu w ogóle nie biorą udzału przy hamowaniu.Mam lekki nalot rdzy i nic więcej.Czy nie powinny one podczas hamowania brać udziału jak tarcze przednie?Może zapiekły mi się cylinderki ?Albo cos innego?Jak to sprawdzić?I co ewentualnie zrobić jeżeli ma to działać a nie działa.Dziękuję za pomoc.

Witam wszystkich,mam pytanie .Zauważyłem teraz przy wymianie oponz letnich na zimowe ,że od dłuższego czasu moje tarcze hamulcowe z tyłu w ogóle nie biorą udzału przy hamowaniu.Mam lekki nalot rdzy i nic więcej.Czy nie powinny one podczas hamowania brać udziału jak tarcze przednie?Może zapiekły mi się cylinderki ?Albo cos innego?Jak to sprawdzić?I co ewentualnie zrobić jeżeli ma to działać a nie działa.Dziękuję za pomoc.

z tyłu są tarczobębny więc cylinderków niema. Prawdopodobną przyczyną są zapieczone zaciski. Proponuję zdjąć klocki i sprawdzić czy cokolwiek rusza zaciski. Jeśli nie, możesz kupić zestaw naprawczy do zacisków i zmienić gumki gumeczki uszczelki itd. Warto też je przesmarować specjalnym smarem do zacisków. To na pewno pomoże :)

Sprawdz kolego też jaka jest grubośc okładzin ciernych (klocków). Jesli nie znasz histori wymiany płynu hamulcowego to proponuje go wymienić i dokładnie odpowietrzyć układ. Powodzeniabry.gif

dzięki kolego;)czeka mnie zatem małe co nieco naprawianko przy zaciskach:)jak zrobię to powiem co się działo:)pozdr

z tyłu są tarczobębny więc cylinderków niema. Prawdopodobną przyczyną są zapieczone zaciski. Proponuję zdjąć klocki i sprawdzić czy cokolwiek rusza zaciski. Jeśli nie, możesz kupić zestaw naprawczy do zacisków i zmienić gumki gumeczki uszczelki itd. Warto też je przesmarować specjalnym smarem do zacisków. To na pewno pomoże :)

tarcze są ql i to samo klocki-nowe:)układ działa jak należy:)stawiam na zapieczone zaciski:)ale czy to to napiszę jak się do tego zabiorę i naprawię:)dzięki pozdrawiam

Sprawdz kolego też jaka jest grubośc okładzin ciernych (klocków). Jesli nie znasz histori wymiany płynu hamulcowego to proponuje go wymienić i dokładnie odpowietrzyć układ. Powodzeniabry.gif

• 3 weeks later...

no i zrobiłem:)okazało się że zapiekły się klocki hamulcowe na prowadnicy .wyczyściłem wszystko-syfu było sporo(rdzy i brudu z błota)posmarowałem pastą ceramiczną,ranty tarczy doszlifowałem tak aby nie było zadziorów i jak odpaliłem i się przejechałem od razu odczułem dodatkowe brakujące hamulce:)nie ma jak samemu pogrzebać i zrobić i się cieszyć:)dzięki wszystkim za podpowiedzi i pomoc pozdrawiam Maximus

dzięki kolego;)czeka mnie zatem małe co nieco naprawianko przy zaciskach:)jak zrobię to powiem co się działo:)pozdr

tarcze są ql i to samo klocki-nowe:)układ działa jak należy:)stawiam na zapieczone zaciski:)ale czy to to napiszę jak się do tego zabiorę i naprawię:)dzięki pozdrawiam

witma

Dołączę się do tematu, bo u siebie przy zmianie kół zauważyłem, że muszę wymienić gumkę ochraniającą tłoczek przed kurzem (brudem) i tu moje pytanie: czy ktoś się orientuje ile kosztuje zestaw naprawczy (same gumowe elementy, bez tłoczka) bo u mnie w okolicy w sklepach śpiewają po 60 zł na jeden zacisk tylny? I jeszcze jedno, jaka jest średnica tłoczka w tylnym zacisku, rok 2000 kombi, 2,0DTI?

pozdrawiam

edycja:

na drugie pytanie odpowiem sobie sam (dla innych, którzy też nie wiedzą): średnica tłoczka to 35mm

druga edycja:

na pierwsze pytanie też odpowiem sobie sam: u Stachowiaka firmy Autofren w cenie 75 zł, lub Scan-Tech w cenie 35 zł (oczywiście na jeden zacisk)

Edited by Seba_STA