Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Problem z dobraniem poduszki silnika

noorbi
 Share

Recommended Posts

Panowie mam problem z doborem odpowiedniej poduszki silnika z prawej strony od pasażera a jest to dla mnie bardzo ważne gdyż mechanik dzwonił po sklepach i powiedzieli mu 395 zł za ową poduszkę a na allegro widzę ze mozna kupić poduszkę do wectry za 110 zł nowa i teraz moje pytanie jak ją dobrać po odpowiednim modelu gdyż na aukcjach to trochę dziwnie pisze

http://moto.allegro.pl/poduszka-silnika-prawa-opel-vectra-b-2-0-dti-od-01-i1232272742.html

http://moto.allegro.pl/poduszka-silnika-prawa-opel-vectra-b-2-0-di-dti-i1224368322.html

http://moto.allegro.pl/poduszka-silnika-prawa-opel-vectra-b-2-0-dti-od-01-i1248043251.html

dane mojego samochodu

Opel vectra b

2.0 DTI 16v 101km sedan

rok 99

nr nadwozia WOLOJBF19X1047537

proszę o pomoc bo to jednak szkoda wyrzucić tyle kasy gdyby było to niepotrzebne

ta pierwsza to używka, poza tym nie pasuje wg VIN od 11000001- (u Ciebie jest X1047537) więc....

ta druga Y1100713-Y1999999 + Y7048351-Y7999999 (coś stachowiak źle przepisał z katalogu albo wie, że pasuje) więc...

ta trzecia to ta sama co pierwsza - tyle, że nowa

KAtalogowo to chyba powinieneś szukać o numerach GM9156099 / 6 84 910 TULEJA, HYDRO, MOCOWANIE PRZEDNIE, PRAWY

ta ma zakres VIN odpowiadający Twojemu

W1103533-Y1100712

W5119293-W5999999

W7056781-Y7048350

Wg stachowiaka ta druga jest odpowiednikiem także tego numeru. Ja nie widziałem ichfizycznie więc doświadczony sprzedawca może mieć rację. Tyle że dello to nie jest jakaś renomowana firma.

Edited by zubek73

czyli mam rozumieć że ta pierwsza a tym samym trzecia byłaby zła a ta druga powinna pasować tak?

No tylko że jak mówisz że to nie jest jakaś renomowana firma i ma mi paść to może jednak poświęcić trochę więcej na coś innego co mi sprzedawca zaproponował...

Tak jak napisałem - ja nie mam w tym praktyki (czytam tylko katalog) ale akurat temu sprzedawcy możesz zaufać. Może poleci coś lepszej firmy (nie wszystko wstawia na allegro)

Stachowiak raczej dobrze napisał. Są 2 poduszki - jedna w zwykłym sklepie kosztuje ok 380 zł, druga ok 160 zł. Serwisy wsadzają oczywiście tą drugą, bo pasuje :P Mnie o tym informowała znajoma w sklepie motoryzacyjnym (GSI) :)