Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

salvado

Moduł UEC

Polecane posty

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Ja piszę nie o dowolnym błędzie, bo jest tak ze teraz nie ma, a odepne czujnik zewnętrzny temperatury i będzie auto z kluczykiem, czego chyba nikt nie ma 

Witam,

Mam problem z klaksonem, sam się czasem włącza. W UEC bezpiecznik F3 jest odpowiedzialny za klakson oraz przekaźnik K4_X125. Lecz z tego co czytałem przekaźnik jest prawdopodobnie lutowany do płytki. Czy posiada ktoś zdjęcia rozebranego modułu UEC i mógłby wskazać, który to przekaźnik? Zamierzam to naprawić, lecz zanim się tego podejmę muszę znać wcześniejszy rozkład elektroniki UEC. Czy wypięcie UEC będzie się wiązała z jakimiś problemami podczas działania auta po ponownym jego zamontowaniu? Czy są jakieś problemy z wymontowaniem UEC i czy są jakieś do tego wskazówki? Za pomoc odwdzięczę się manualem naprawy klaksonu w Vectrze. Pozdrawiam.

Z tego co wiem żaden przekaźnik nie jest lutowany do płytki,

Nie ma problemu z wyciągnięciem 2 śruby boczne w uec, 

3 od kostek 

Czyli śrub i uec na wierzchu 

Calkiem prawdopodobne ze przekaznik bedzie wewnatrz ueca, przylutowany do plyty. Wg tis faktycznie k4_x125, za to w uecu na wierzchu nie ma takiego przekaznika. To ze sie sam zalacza klakson to moze problem w kierownicy bardziej niz w uecu.

Dziękuję Panowie za cenne uwagi. Czy przekaźnik K4_X125 będzie jakoś oznaczony na UEC i czy będzie to zwykły przekaźnik lutowany do PCB czy jakiś moduł elektroniczny? Wolę przygotować się przed demontażem UEC aby to zrobić za razem. Co do kierownicy to nie wziąłem tego pod uwagę. Co może być przyczyną? Widziałem, że są jakieś płytki klaksony w kierownicy, co może być przyczyną takiego stanu, lub jest jeszcze CIM. Czy jedno i drugie ma związek i są zależne od siebie? Wczoraj auto stało zamknięte na podwórku i kilka razy sobie za trąbił i raz dłużej z 2 min.

a nie pomyślałeś o alarmie ?

Rozkodowując VIN nie ma żadnej wzmianki, że auto posiada alarm, więc to wykluczam, chyba że jest inna możliwość tego zweryfikowania. Dodam, że jak auto trąbiła około 2 minut ciągłym dźwiękiem to raczej nie alarm gdzie po tym czasie przestał i od wczoraj do dziś spokój.

Czy moduł UEC też się loguje podobnie jak np. REC?

No a jak inaczej? :huh:

Nie. Uec akurat nie wymaga logowanua. Nie pyta o kod.

UEC wymaga logowania, ale o kod nie pyta. <_<

To jak go zalogoeac chcesz bez kodu ;)? Nic nie logujesz tylko ustawiasz konfiguracje can, konfiguracje wariantow i vin wklepujesz swoj.

val ma swój świat i swoje logowanie uec;)

Przecież jest taka sama opcja "Zaprogramuj" jak w każdym innym module. Inna sprawa, że on nie żąda kodu. <_<

Pewnie cos tam w techu jest. Opek w takich modulach jak rec, ddm, pdm, cim, bcm ma taka funkcje programuj immobilaizer tam sie wpisuje kod zeby nie wywalalo bledu immobilaizera. Uec nie ma tej funkcji i praktycznie jesli wyciagniesz go z auta z identycznym wyposazeniem to praktycznie nic nie trzeba progrsmowac ani nic i dziala odrazu. Jedynie to vin. Dlatego uec nie programuje sie identycznie jak pozostale moduly. No ale i tak mnie przdgadasz, odwrocisz kota ogonem i tak wyjdzie na twoje :D. Dla mnie logowanie to poptostu reset modulu starym kodem i zalogowanie nowym swoim. A programowanie to swoja droga.

Edytowano przez patryk-84a

Panowie proszę o pomoc.

Jakiś czas temu padł lewy bi-xenon, żarnik sprowadzony działa, wymontowałem przetwornice okazała się zalana w środku błoto i rdza, została wymieniona na nową lecz dalej się nie świeci po odczytaniu błędów wyskoczył B2575-04 Przerwany obwód lewego światła mijania. Jeśli dobrze pamiętam przed wymianą przetwornicy błąd był B2575-02.  Światło postojowe, kierunkowskaz jak i doświetlanie zakrętów działa. Na pin chyba 2 lub 3 żółty kabel w kostce przy lampie nie dochodzi napięcie, po podaniu napięcia bezpośrednio z akumulatora na ten żółty kabel xenon świeci. Wiązka nie wygląda na uszkodzoną :/ czy winowajcą może być moduł UEC ?? Ewentualnie czy ktoś może mi powiedzieć w którym złączu i który pin pod UEC odpowiada za lewy xenon.

Panowie, jakie oznaczenie powinien mieć moduł UEC dla Vectry C 2.2 DTI z bixenonami?

Mój obecny ma oznaczenie "AK", samochód jest z 2002r z H7 na pokładzie, więc na bank trzeba będzie go wymienić przy SWAPie na bixy.

Dla potomnych, UEC z takiego auta nosi oznaczenie "BF".

Mam pytanie odnośnie programowania UEC za pomocą OP-COMa. Co to jest za funkcja na ostatniej pozycji? Oprócz lampki postojowej można wybrać jeszcze światła mijania.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/monthly_2018_03/29216069_1838618072867707_3532058319705341952_n.jpg.01ee6ce706c535e7dc81854567401044.jpg" alt="29216069_1838618072867707_3532058319705341952_n.jpg.01ee6ce706c535e7dc81854567401044.jpg" />

lampka postojowa przy wł zapłonie;)

Dzięki za odpowiedź, u mnie jednak nic się nie świeci gdy włączę zapłon. Wszystkie światła są zależne od pozycji głównego przełącznika świateł i działają niezależnie od włączonego czy wyłączonego zapłonu.

bo to nie o to chodzi. Ta nastawa jest do tego jak na światłach gasisz auto. To jakie mają się palić. Jak są mijania to świeci się wszystko a jak postojowa to tylko te postojowe w5w

Faktycznie jest tak jak mówisz :)

Miałeś wpaść na poprawę kolorków na displeju :D 
To ja Ci proponowałem jak coś.

Dzięki za propozycję, jak najbardziej Cię kojarzę :)
Ogólnie nowa Vectra jest przeznaczona na części, tylko najpierw muszę ogarnąć silnik nim ją porozbieram.

mam proste pytanie ?

jeżeli z UEC nie wychodzi napięcie (dokładnie na X2/15 => prawe światło mijania) to uwalony UCE czy jest możliwość naprawy czy tylko wymiana na nowy ???

PS> oczywiście po podaniu napięcia bezpośrednio na X2/15 xenon świeci bez problemów .... z lewą lampą wszystko OK

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.