Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Followers 0
huliszek

NIE pali vectra diesel 2.0

9 posts in this topic

Posted (edited)

Witam. mam taki problem murga mi ten check, i nie moge odpalic. Po szybkim przekreceniu kluczyka gdy jeszcze tylko swieci to tak jakby chciala odpalic i prubuje wejsc na oboty, ale gdy zaczyna mrugac to juz tylko kreci

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">. Co dalej mam z tym zrobic.? prosze o pomoc

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">. pompe robilem w styczniu koszt 1tys

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">..

Edited by Ravcio1985
0

Please login or register to see this quote.

skoro mruga check,to trzeba bledy odczytac i wtedy bedzie wiadomo co dalej,bez tego ciezko cokolwiek zdzialac

0

Please login or register to see this quote.

Mrugający check oznacza problem z immobiliserem, ale lepiej, tak jak kolega powyżej napisał, zczytaj błędy, bo bez tego to jak wróżenie z fusów.

0

Posted (edited)

czy przed awaria upadl kluczyk? wpadl do wody? jesli tak to wina kluczyka -> immobiliseru. otworz kluczyk, zrob to tylko delikatnie i z uwaga na to czy nie wypada z niego "mala czarna kostka"

Jesli kluczyk nie upadl i jestes pewny ze nie byl otwierany to powinna tam byc, ta mala prostokatna kosteczka to wlasnie immobiliser, jesli jej nie ma to wypadla, jak znajdziesz to wystarczy ja wlozyc w odpowiednie miejsce wewnatrz kluczyka i zlozyc kluczyk, przy okazji wymien bateryjke, jesli jednak zgubiles ta osteczke to wizyta w aso, sciagniecie kodow i programowanie immobilisera na nowo, koszty ? z pewnoscia wysokie.

dodam jeszcze ze immobiliser w kluczyku nie jest do niczego podlaczony, jest to po prostu maly chip ktory siedzi sobie na swoim miejscu i przed kazdym rozruchem laczy sie z samochodem, a raczej samochod z nim. jesli check mruga to raczej problem z immobiliserem i w sumie nawet to logiczne, nikt raczej nie odpala samochodu z predkoscia swiatla a wiec samochod zawsze zdazy sie polaczyc, jesli specjalnie starasz sie zrobic to jak najszybciej zanim zapali sie check to mozliwe ze samochod jeszcze nie zdazyl zlapac sygnalu, a raczej nie dostrzegl jeszcze ze tego sygnalu nie ma wiec moze wykazac chec odpalenia ktora niestety bez sygnalu pozostaje tylko checia

Edited by ra_decki
0

Posted (edited)

NIe stety nie dziala, mam dwa kluczyki i na obu jest to samo

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">.. jak pech to pech.. nie wiem co mam zrobic

Edited by huliszek
0

Uzupełnij chociaż profil a może jakiś sąsiad zaoferuje ci pomoc.

0

problem może być z czytnikiem umieszczonym pod stacyjką, może nie dostawać zasilania, tym samym nie czyta kluczyka, nie śle sygnału do koputera i jest problem - sprawdz styki i zasilanie immo (ogólnie okablowanie immo pod stacyjką) jeżeli wszystko będzie ok to idz do jakiegos znachora ślusarza (takiego z nowoczesną techniką) - panowie dysponują teraz takim sprzętem że sczytają kod twojego immo i zaprogramują kluczyki, fakt - jest to kosztowne, ale coś za coś

miganie czeka po przekręceniu czy nawet przed - to problem immo

pozdr

Marek

0

dzieki. zaprowadzam fure do mechanika i sie dowiem

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">.. a nie orientujecie sie jaki koszt tego ?

0

Witam migający check to najczesciej problem z imo, przyczyna w twoim przypadku moze byc uszkodzenie imo przez to ze np ktos w aucie bawił Ci sie magnesem tak jak było w moim przypadku tez przez to przechodziłem. Nie masz czasami przy kluczyku jakiegos breloczka z magnesem?

0