Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Przedkladka piast z 4x100 na 5x110

PtaQ90
 Share

Recommended Posts

z tego co widzialem wiekszosc VA mialy rozstaw srub 4x100, aczkolwiek niektore mialy 5x[domyslam ze 5x110], tutaj moje pytanko te 5x... byly w 2,5V6? jesli tak, czy dalo by sie przelozyc cale zawieszenie, tzn cała kolumna, amorek, sprezyna, kompletne hamulce, ewentualnie sama piaste + hamulce aby z 4x100 osiagnac 5x110? Jak by sprawa wygladala z ABS? trzeba by bylo wymieniac pompe czy oryginalna by podołała ? bawił sie ktoś w coś takiego? ile owa przyjemnosc uczynila? Zainteresowalem sie tematem, poniewaz zakochalem sie w strukturalnych stalowkach z VC :D

Edited by PtaQ90

jak masz 2.0 to masz masz juz duze przeguby a więc lista potrzebnych klamotów:

-piasty 5x110 od vectry b

-przednie jarzma oraz zaciski oraz tarcze z vb (288)

-tylnie piasty z tarczobębnami od vb (trzeba przewiercic w tarczach kotwicznych nowe dziury do piasty ale jak bedziesz mial wsio w rekach to zrozumiesz)

-nowe rurki 70 cm miedziane do tylnich hamulcy.

Dlaczego podaje wszystko od vectry B??

bo jest tego pełno, pasuje idealnie bez przeróbek, są dużo lepsze hamulce itp. Pompa hamulcowa zostaje stara ale jak bedzie pedal miękki to trzeba w niej uszczelniacze wymienic (koszt znikomy, a nowa-używana pompa wcale nie musi byc lepsza).

Ja u siebie smigam na takim zestawie ponad pół roku i nie zamierzam wracać do 4x100 i mizernych hamulcy :tancze:

• 3 weeks later...

dzieki za info ;) jak tylko bedzie zastrzyk gotówki biorę sie do roboty :)

Wiem ze hamulce beda lepsze, ale jak spowodujesz wypadek takim autem i ktos zginie, to bedzie prokurator nie tylko za nieumyslne spowodowanie wypadku, ale spowodowanie katastrofy na skutek niezgodnych z przepisami przerobek auta - zaloze sie ze zaciski od VB nie maja homologacji do VA... A wiem, ze swiadomosc naszych organow scigania w Polsce wzrasta i nie wystarczy tu tylko aby samochod jechal - musi byc legalny w kazdym calu. A jak nie zrobi tego prokurator, to zrobi to firma ubezpieczeniowa, ktora uruchomi rodzina osoby(osob) poszkodowanych, a ta bedzie sie wylgiwac od wyplaty jak sie da - wiec jak auto bylo niesprawne, albo sprawne inaczej, to juz nie ich wina... tylko posiadacza pojazdu.. Nigdy o tym nie myslalem tymi kategoriami, ale po tym wypadku busa i kilku rozmowach zaczynam...

Edited by Janus

zawsze mozna przelozyc z VA 2,5v6 tam tez byly 5x110 ;)

chyba ze sie myle, najlepiej jakis wlasciciel VA 2,5v6 by sie wypowiedzial ;)

Edited by PtaQ90

zawsze mozna przelozyc z VA 2,5v6 tam tez byly 5x110 ;)

chyba ze sie myle, najlepiej jakis wlasciciel VA 2,5v6 by sie wypowiedzial ;)

Byly, owszem. Ale to tak jakbym ja zalozyl do swojej C18Nz tarczobebny na tyl. W C20NE owszem byly, ale jak sprawdzalem homologacje zaciskow tylnych zarowno Ate jak i Boscha to dla C18NZ nie bylo nic... Po prostu "takie zwierzeta w przyrodzie nie wystepowaly". To co czasami robimy na wlasna reke to sa mutacje samochodow. Sam przyznam ze mam z przodu tarcze wentylowane 256mm i zaciski Ate z Calibry, i mam nadzieje ze diagnosta nie zauwazy roznicy - co hamulce tarczowe to tarczowe. 20mm w srednicy tarcz tak od razu nie widac. Ale tarczobebny vs bebny juz bija po oczach...