Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

2.5 V6 Problerm z Silnikiem (Panewki ?)

rymianek
 Share

Recommended Posts

Witam

Problem nastepujacy....

1,Zaciagam reczny polsprzeglo gaz 2500 tys obr/min walenie pukanie az sie na bude przenosi

2,Podczas Jazdy przy 2500 tys warczy i wibracje pozniej mniejsze

Jeden mechanik mowi ze poducha pod skrzynia ( z przodu silnika wymienilem) i nic

Dzis mnie zaskoczyl co gorsza 2 mechanik (opinia panewki glowne wali wal wpada w wibracje)

Poduszke juz ma i tak wymienie jak nie przestanie to nie wiem co o tym sadzic :(

Dziekuje za uwage i licze na pomoc :)

ja mam to samo w 2.0 okazało sięże panewki i słychać było głuche walenie w okolicach jakby głowicy jednak po po odkęceniu miski widać opiłki z panewki którą przekręciło

Dodam jeszcze ze kontrolka oleju nie swieci auto sie zbiera jak powinno zadnych innych niepokojacych objaw tylko to walenie na polsprzegle i ruszaniu pod gorke, no i warczenie przy 2500 obr

Dziś zmienilem rozrzad i olej troche sie wyciszylo (szumiala rolka) lecz walenie jak bylo tak jest nadal.

Ech ja juz powoli wpadam w depresje :(

ASO jedno sie poddalo

drugie ASO ze poduszka

Pan Andrzej :) (garazowiec) ale podobno fachura wymyslil panewki.

Moze mi powiecie chociaz czy moze ta poduszka moze skrzyni wiem ze temat byl walkowany ale o tym czy moze walic pod obciazeniem i pod gorke nie doczytałem (stukot taki rownomierny jak predkosc obrotowa silnika) czuc w podłodze walenie.

Edited by rymianek

Jak narazie zrobie poduszke i kolektor bo warczy cos w nim w srodku (pewnie przegrody)

Zobaczymy co dalej.

Niestety to panewki ....

Jak myslicie szlif wału i nowe panewki czy kupować silnik ?

Edited by rymianek

wszystko zależy jak to wygląda, jeśli miałbyś wyciągać tłoki to musisz splanować głowicę+nowa uszczelka pod głowice+nowe pierścienie+nowe panewki żeby to miało wszytsko ręce i nogi

nie wiem jak jest w v6, ja zmieniam silnik bo u mnie musiałbym wymienić jeszcze 2 korbowody ...

no ja tez bym motor zmienił. Przynajmniej plug&play jeśli można to tak nazwać :D No i ze starego pare gratów bedziesz miał w zapasie a co do d*py to na złom i tez pare groszy wpadnie :)

A jeszcze ostatnie pytanie moze mi doradzicie ?

Mozna zmienic same panewki ? To koszt 300 zk plus robota 150

Zakladajac oczywiscie ze wał nie bedzie do szlifu .

Pojezdze na takim rozwiazaniu czy to wogole nie ma sensu ?

zależy w jakim stanie jest wał, panewki główne czy korby poszły?? Może być również inna przyczyna tego, brak wystarczającego ciśnienia oleju - pompa oleju, napisz coś więcej kolego jak wygląda wał i jakie są uszkodzenia, będzie nam łatwiej coś podpowiedzieć.