Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

El. Szyba ramiona wyskoczyły z prowadnic.

Guest Gumix8088
 Share

Recommended Posts

Guest Gumix8088

Panowie nie wiem czy temat się powtarza czy nie. Bardzo mi zależy na czasie żeby dowiedzieć się jakim sposobem nałożyć ramiona siłownika na proawdnicę. Jakby tego było mało to te białe plastiki ,kótre są na ramionach i chodzą w szynach spadły z tych tulejek i nie mam jak ich nałożyć. Macie jakiś sposób na to? ja nie zdąrzyłem się nakombinowac bo ciemno się zrobiło. Jedyne co mi przyszło do głowy teraz to najpierw w szynę wsadzić plastki a potem jakoś ramię nakierować i próbować podnosić szybę, ramię dociśnie do plastiku i wskoczy-ale to na drzwiach a co z ramieniem do szyby od strony klamki? boje się ze jak zacznie ramię dociskać to szybę stłuke i dopiero będzie problem. A wszystko sie zaczeło od tego ze przedobrzyłem z regulacja śrubki TORX bo szyba mi do przodu uciekała... Tak wiec dałem ja za bardzo do dołu opuściłem szybę i jak coś stukneło to aż ramię w prowadnicy na drzwiach wygieło i spadł plastk prowadnicy. Jeśli jest jaki tutorial albo krok po kroku bardzo bym prosił. Pozdrawiam Gumiś

Guest Gumix8088

No właśnie o to chodzi ze nawet nożykiem trochę te dziurki powiększałem i ni! ku! ta!. kombinerkami nawet ściskałem i nic, a paluchy tylko poharatałem...

Guest Gumix8088

Okej dzięki za radę tak zrobię. A w jakiej kolejności ramiona nakładać? bo bardzo Ciężko trzymać szybę i jednocześnie celować ramionami w prowadnicę. Jest jakaś reguła? czy kombinować aż się uda? ramie na szybie od strony zawiasów stale mi spadało jak tylko próbowałem zakładać to na szybie od klamki a gdy już się udało to próbowałem to na drzwiach jakoś i wszystko się sypało;/

Guest Gumix8088

Okej dzięki. Tego będę sie trzymał.

PS: Czy na drzwiach od kierowcy jest jakieś sterowanie c. zamka które odpowiadałoby za c. zamek od strony pasażera? wczoraj jak wróciłem do domu zaryglowały się wszystkie drzwi. a dziś rano jak otworzyłem z pilota samochód to strona pasażera została dalej zamknięta... mogę tylko ręcznie otwierać od środka. Dobrze by było wiedzieć czy czegoś nie rozłączyłem na drzwiach od kierowcy bo potem będę drugi raz rozkładał...

Edited by Gumix8088

Guest Gumix8088

Hmm więc jak rozumiem jeśli wszystkie drzwi zamykają się z centralnego zamka a tylko na przedzie od pasażera nie, to tam siedzi przyczyna. Tylko gdzie szukać? ta linka sie obluzowała? gdzie to się skręca? Spróbuję podpatrzeć na drzwiach które już mam rozebrane ale nie ominie mnie ściąganie drugiej tapicerki...

Guest Gumix8088

Cud nad wisłą ;) samo się naprawiło :P po południu otwieram drzwi i działa:) szybę też mi się udało naprawić ale bez żabki się nie obyło żeby wciskać te plastiki. Niestety ramię jak raz się skrzywiło to już nie jest idealnie proste i bardzo podatne jest na powtórne zginanie. Jest ok ale nie nie będę się bawił szyba i nie będę opuszczał na sam dół bo właśnie jak jest na samym dole potrafi się wygiąć;/.

Po złożeniu wszystkiego do kupy okazało się że padł przełącznik od sterowania lusterkami... działa tylko prawa strona i tylko w górę i jak załapie to do dołu. prawa strona w ogóle nie rusza. Mam nadzieje ze nowy przełącznik załatwi sprawę bo jak nie to nie wiem co tam mogłem poruszyć. Tu gdzie wiązka od lusterek to w ogóle się nie dotykałem.

Edited by Gumix8088

Guest Gumix8088

Heeh dzięki :) poradziłem sobie w taki sposób ze na allegro kupiłem dwa przyciski i z nich wyjmę.obejdzie się bez lutowania a takie żaróweczki 4 kosztują 30 zł w norauto. wiec tyle samo mnie wyszło ,a będę miał części zamienne ;)

Guest Gumix8088

Ja te żaróweczki kupowałem jeszcze do asterki do podświetlenia konsoli pamiętam ze zabuliłem za nie ale jakoś specjalnie nie szukałem gdzie indziej. Po prostu myslałem ze tak ma być :) no nic, cześci zamienne będę miał w razie co :P a elektryka coś ostatnio mi się sypie :P