Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

zapalarka do papierosów nie działa w pozycji kluczyka 0

grzeech79
 Share

Recommended Posts

Witam was, jestem nowym użytkownikiem tego forum i mam na imię Grzesiek. jestem szczesliwym posiadaczem Vectry B 2.0 DTI 1998rok. Auto jest super i powiem nawet że jest bardzo wdzięczne ... bo jak dotąd nie miałem z nim żadnej usterki... pisząc o tym że jest wdzięczne mam na mysli użytkowanie i przede wszystkim prowadzenie tego samochodu.... Mam jednak do was małe pytanie... otóż jest w nim problem z elektryką wewnątrz ... głownie chodzi mi o zasilanie zapalarki do papierosów - czyli dlaczego nie działa mi ona w pozycji 0 ? (działa dopiero gdy włoże kluczyk do stacyjki i przekręcę na pozycję II) pytam dlatego ponieważ mam transmiter MP3 i gdy chcę sobie posłuchać z niego muzyki na postoju to bez włącznia zapłonu nie ma szans... dlaczego tak jest ? mam tez inne problemy dotyczące z niekompletnym wyświetlaniem danych koło licznika - cyferki są niekompletne... a pozatym też liczniki są nie do konca podświetlone... wybaczcie Panowie jesli ten temat już tutaj był , ale nie wiem jeszcze jak sie poruszać na forum ponieważ jestem początkujący.... no i proszę o pomoc :) pozdrawiam i odwdzięczę się czym bede mógł

bo zapalniczka ma zasilanie po stacyjce :P dlatego :P musisz przekrecic kluczyk w stacyjce zeby podac napiecie na zapalniczke.

chyba ze przepniesz przewod zasilajacy z plusa po stacyjce na stalego ;)

na wyswietlaczu brakuje punkcikow.... standardowa bolaczka - tasma wewnatrz do regeneracji [ok.50zl]

niepelne oswietlenie licznika - wymienic zarowki - porada na stronie glownej - http://www.vectraklub.pl/index.php/advices/pokaz/96

Edited by Ravcio1985

bo zapalniczka ma zasilanie po stacyjce :P dlatego :P musisz przekrecic kluczyk w stacyjce zeby podac napiecie na zapalniczke.

chyba ze przepniesz przewod zasilajacy z plusa po stacyjce na stalego ;)

a powiedz jeszcze jak to zrobić ? bo w niektórych oplach zapalniczki działają na postoju ... :)

Witamy serdecznie, co do tego szczęśliwego to korzystaj z niego puki możesz bo długo taki stan rzeczy się nie utrzyma :lauh:, żartuje oczywiście. Odnośnie problemu o którym piszesz, jest to celowe rozwiązanie konstrukcyjne mające na celu uchronić Twoje auto przed ewentualnym pożarem lub w najlepszym wypadku rozładowaniem aku , jak wiadomo zapalniczka pobiera dużo prądu (ma duży bezpiecznik, który wytrzyma wartość natężenia mogącą spowodować spalenie kabli) a przy okazji wytwarza dużo ciepła, w czasie normalnej pracy jest ok. Jednak pomyśl co by się stało jak by się zaciela w pozycji włączonej a Ty poszedł byś do domu ? niestety error. W związku z tym postanowiono odciąć cały obwód w przypadku gdy kogoś nie ma w aucie, o czym w najprostszy sposób świadczy nie przekręcony kluczyk

A co do zegarów to taj jak Rafał napisał żaróweczka, jak się do niej dostac jest tutaj

http://www.vectraklub.pl/index.php/advices/pokaz/96

jak zrobic - przecinasz gorny przewod przy bezpieczniku F37 tak zeby z 10-15cm wystawal ze skrzynki. kabelek od strony instalacji izolujesz.

druga czesc czyli te 10-15cm podlaczasz od razu [lub kawalkiem przewodu] np pod gorny pin bezpiecznika F39.

ja mam 3 zapalniczki. oryginalna w konsoli zalaczana + ze stacyjki.

pozostale: w tunelu srodkowym z tylu i w bagazniku na stalym zasilaniu. np. zebym mogl podladowac telefon albo podtrzymac baterie laptopa z bajka malemu w drodze ;)

Edited by Ravcio1985

dziekuję wam koledzy, musze to jakoś przetrawić ( szczególnie z tymi zegarami - mam nadzieje ze uda mi sie to samemu zrobic mam odpowiednie narzędzia) a z tym zabezpieczeniem przeciwpożarowym to niegłupie ... ale w moim samochodzie raczej niepotrzebne i wolałbym sobie raczej posłuchać muzyki :)

a ja spróbuje w dzien, na zmianie - mam na to 12 godzin :) pokombinuję coś tylko nie wiem jeszcze gdzie taką żaróweczkę kupić? bo tylko lewa strona jest niepodświetlona... a pozatym ten mały wyświetlacz nie swieci słyszałem że to nie doklejona taśma ?

dzieki Jarek :) muszę do tego poprostu tylko przywyknąć :) jak na razie nie wiem jak sie poruszać, a Twoje informacje na temat zapalniczki są bardzo cenne tylko jak na razie nie wiem jeszcze co i jak krok po kroku :)

Zwykła w5w w każdym samochodowym. wyjmujesz starą z cokołu i wkładasz nową. A jak byś już miał ochotę to na allegro możesz kupić diodowe i to będzie jakiś początek modyfikacji :P

Z wyświetlaczem to na 100% odklejona taśma, kolega Furman od nas to naprawia, możesz się go zapytać ile by chciał za taką przyjemność. Jest naprawdę solidny i spokojnie go mogę polecić.

Mnie zastanawia cały czas ta sprawa zapalniczek w VB.... zarówno w mojej jak i u znajomego od początku działają "bez kluczyka".  Może kwestia kraju docelowego ? chociaż na schematach nic o tym nie ma...

Ale moja nie chwaląc się to dziesiątki godzin spędzone z lutownicą :P trochę na to czasu trzeba poświęcić niestety, ale od czegoś się zaczyna :P, a później samo idzie. Większą ilość zdjęć masz tutaj:

Pozdrawiam i życzę sukcesów w modyfikacjach.

A sprawdzałeś czy nie było nic dłubane przy kablach?

Z wyświetlaczem to na 100% odklejona taśma, kolega Furman od nas to naprawia, możesz się go zapytać ile by chciał za taką przyjemność. Jest naprawdę solidny i spokojnie go mogę polecić.

Furman robil za 50 tida, mida troche wiecej ale daje gwarancje na rok i juz wielu robilo i znany na forum wiec mozesz byc spokojny [Kolega z Wroclawia] pisz mu PW :)

odnosnie zarowki - taka sama jak w pozycjach na przodzie podswietla licznik w ilosci 2 ;)

Mnie zastanawia cały czas ta sprawa zapalniczek w VB....

na schemacie jest z + po stacyjce :) moze ktos sobie przerobil albo szly w specjalne wersje gdzie robili stale zasilanie zapalniczce :P np. policji do cb :leze:

Wielkie dzieki Ravcio najpierw zrobie tą zapalniczke :) - jak bys mógł to napisz dokładniej ( jak dla laika co i jak :) ) a z zegarami się troszkę pomęczę ; )

Jarek wierzę Ci ale efekty są naprawdę widocznę i piękna jest Twoja Viki... bez tego tuningu i oswietlenia to wewnątrz wygląda prawie jak moja :)

Znajomego była z salonu i nikt nie majstrował....

U mnie - no cóż... biorąc pod uwagę kongo jakie mam w przewodach w tamtej okolicy (częściowo za moją sprawą ;) ) to nie tak prosto sprawdzić... np. do tej pory nie udało mi się wyciągnąć skrzynki bezpieczników, bo trzymają ją przewody... Jak zrobiłem porównanie z autem kol. Olmeca to u niego można się było wręcz ganiać tyle było miejsca....

Ale pewnie przyjdzie pora że się wk*^%$^ i wyciągnę :D

Wielkie dzieki Ravcio najpierw zrobie tą zapalniczke :) - jak bys mógł to napisz dokładniej ( jak dla laika co i jak :) ) a z zegarami się troszkę pomęczę ; )

post 5 - opis ;)

Ale pewnie przyjdzie pora że się wk*^%$^ i wyciągnę :D

Nomi, wiazki kabli sa spiete tasma/opaskami ktore zapewne trzymaja ;)stad problem z wiekszym wyjeciem skrzynki na wierzch ;)