Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

wybor CB

Guest fasolka 303
 Share

Recommended Posts

Guest fasolka 303

Witam. Czy mogłby mi ktos poradzic ktore radio byloby dobre? Alan 109, COBRA 19 ULTRA III, CB INTEK M120 lub tez jakis inny w kwocie okolo 200zl

Witam. Czy mogłby mi ktos poradzic ktore radio byloby dobre? Alan 109, COBRA 19 ULTRA III, CB INTEK M120 lub tez jakis inny w kwocie okolo 200zl

Cobra ultra III - masakra nawet o tym nie mysl

Intek 120 i tym podobne - szumofon i bardzo awaryjne nie polecam

Alan 109 - dobra jakosc za niewielka kase odbiornik znosny

Jak ci nie szkoda do tych 200 dolozyc 10-20 zl to bierz Yosana 110 i bedziesz zadowolony

Edited by he_niu

Witam!

Czy posiada ktoś cb radio TTI 550? Jest gabarytowo nie wielkie i nie brzydkie. Czytałem opinie, niektórzy chwalą, niektórzy nie.

Może ktoś z klubowiczów posiada takowe radio i wypowie swoje zdanie?

Ogólnie to chciałbym, zamontować CB w środkowym panelu, zamiast tych uchwytów na kubeczki czy jak to tam kto nazywa.

Witam!

Czy posiada ktoś cb radio TTI 550? Jest gabarytowo nie wielkie i nie brzydkie. Czytałem opinie, niektórzy chwalą, niektórzy nie.

Może ktoś z klubowiczów posiada takowe radio i wypowie swoje zdanie?

Ogólnie to chciałbym, zamontować CB w środkowym panelu, zamiast tych uchwytów na kubeczki czy jak to tam kto nazywa.

TTI 550 moze i male ale przecietne radio z tragicznym przewodem od mikro ktory sie czesto rwie i ma slaby ekran co powoduje piski na modulacji nawet czesto w nowym calkiem sprzecie.

To i ja się podłączę z pytaniem.

Radyjko planuję YOSANa tylko nie wiem jeszcze czy PRO-120 czy Turbo JM-3031?

Czy anteny typu YOSAN GEORGIA są czegoś warte? - na pewno praktyczna ale ma tylko 32cm.. hmmm

...a może YOSAN MISSOURI? - nie ukrywam, że ceny są atrakcyjne.

Dzięki za poradę

To i ja się podłączę z pytaniem.

Radyjko planuję YOSANa tylko nie wiem jeszcze czy PRO-120 czy Turbo JM-3031?

Czy anteny typu YOSAN GEORGIA są czegoś warte? - na pewno praktyczna ale ma tylko 32cm.. hmmm

...a może YOSAN MISSOURI? - nie ukrywam, że ceny są atrakcyjne.

Dzięki za poradę

Radyjka yosana jak najberdziej polecam i jak juz brac to Turbo ale co do anten to lepiej cos sirio wybrac.

Wnioskuje ze chcesz cos z krotkich anten bardziej na miasto wiec moze byc sirio silver 90 mag albo as 100 mag.

Na trase przydaloby sie cos dluzszego np. ml 145.

Edited by he_niu

Radyjka yosana jak najberdziej polecam i jak juz brac to Turbo ale co do anten to lepiej cos sirio wybrac.

Wnioskuje ze chcesz cos z krotkich anten bardziej na miasto wiec moze byc sirio silver 90 mag albo as 100 mag.

Na trase przydaloby sie cos dluzszego np. ml 145.

Wolał bym coś z krótkich anten ale bardziej poza miasto - hehehe, ze względów praktycznych, z tego co piszesz to w parze nie idzie :)

No oki pomyśle coś nad tymi SIRIO, nie jestem zawodowym kierowcą i nie śmigam wielkich przebiegów autostradami, hmm.... qrde już chyba

sam nie wiem co chcę :)

he_niu ratuj

Wolał bym coś z krótkich anten ale bardziej poza miasto - hehehe, ze względów praktycznych, z tego co piszesz to w parze nie idzie :)

No oki pomyśle coś nad tymi SIRIO, nie jestem zawodowym kierowcą i nie śmigam wielkich przebiegów autostradami, hmm.... qrde już chyba

sam nie wiem co chcę :)

he_niu ratuj

Lepiej miec dobra antene bo to po pierwsze dobra jakosc wykonania a po drugie dobre parametry.

Lepiej miec dobra antene bo to po pierwsze dobra jakosc wykonania a po drugie dobre parametry.

Dzięki bardzo he_niu za pomoc, kupię na pewno radyjko YOSANa TURBO i antenkę SIRIO - na razie skłaniam się bardziej do AS-100, bo ML-145 to już dla mnie za długa (chodzi mi o praktykę w użytkowaniu).

Pozdrawiam

Unidenek 520 + antenka Sirio i jest super. Tyle, że niby nie ma homologacji. Ale pytalem w kliku sklepach to nie mają, bo nie legalne, ale zalatwić się da ;p

Tak samo na jakiś giełdach elektronicznych. Mówili że mogą zatrzymać nas do kontroli 50 razy a dopiero z 51 się przyczepią.

Znajomy ma takie radyjko właśnie, to ma już je 5lat i w Osobówce i w Tirze i nigdy się nie przyczepili :)

Ale widziałem są te radyjka, dokładnie takie samiuśkie, tyle że jest inna firma, jest Farun i Legend II :)http://allegro.pl/radio-cb-m-tech-legend-ii-legalny-uniden-520-fv-i1251426555.html

Ale oryginalnego Unidena, nie jest tak trudno kupić :)

Edited by chudy92

Unidenek 520 + antenka Sirio i jest super. Tyle, że niby nie ma homologacji. Ale pytalem w kliku sklepach to nie mają, bo nie legalne, ale zalatwić się da ;p

Tak samo na jakiś giełdach elektronicznych. Mówili że mogą zatrzymać nas do kontroli 50 razy a dopiero z 51 się przyczepią.

Znajomy ma takie radyjko właśnie, to ma już je 5lat i w Osobówce i w Tirze i nigdy się nie przyczepili :)

Ale widziałem są te radyjka, dokładnie takie samiuśkie, tyle że jest inna firma, jest Farun i Legend II :)http://allegro.pl/radio-cb-m-tech-legend-ii-legalny-uniden-520-fv-i1251426555.html

Ale oryginalnego Unidena, nie jest tak trudno kupić :)

Te nowe chinskie unideny to juz nie to samo co kilka lat temu juz o tym nie raz pisalem to juz nie te dobre odbiorniki.

Ten farun legend to bardziej president johnny II niz uniden nie sugerujcie sie zewnetrznym podobienstwem bo to sa zupelnie inne radia a odbiorniki maja bez rewelacji no i wykonanie sprzetu w koncu to tylko farun.

he_niu ja mam to radio Uniden 520 z napisem z tyłu Made in China, i wydaje mi się że faktycznie licho działa w porównaniu z takim samym radiem ale co miałem z 5 lat temu . Jakie radyjko możesz polecić w tej okolicy cenowej zamist tej chińskiej padaczki? Anteneke mam sirio ML145

he_niu ja mam to radio Uniden 520 z napisem z tyłu Made in China, i wydaje mi się że faktycznie licho działa w porównaniu z takim samym radiem ale co miałem z 5 lat temu . Jakie radyjko możesz polecić w tej okolicy cenowej zamist tej chińskiej padaczki? Anteneke mam sirio ML145

Unideny made in china z przed 5-6 lat i wiecej sa lepsze niz te nowsze tez chinskie poprostu zmienili conieco na plycie i dlatego te nowsze gorzej dzialaja. Na ta chwile z nowych radyjek najlepiej wypadaja Yosany z tanszych ok. 250,- polecam PRO-120 jest tez Yosan Turbo za ok. 350,- ten to juz naprawde smiga az milo sluchac.

Edited by he_niu

od września 2009 roku wszystkie radia sprzedawane w sklepie są legalne. taki artykuł czytałem w gazecie :) był spory artykuł poświęcony radiom CB

coś takiego na wikipedii piszą:

"Urządzeń typu CB można używać w Polsce bez pozwolenia / zezwolenia – wystarczy że spełniają one niezbędne wymagania i jest to odpowiednio potwierdzone.

Od pewnego czasu w Polsce obowiązuje zakaz wprowadzania do obrotu urządzeń Uniden 510, Uniden 520 i Midland-Alan 1001Z. Zakaz został wprowadzony przez Urząd Komunikacji Elektronicznej na skutek niespełniania przez te urządzenia wymaganych norm technicznych.

Aktualnie obowiązujące uregulowania prawne w Polsce nie zabraniają korzystania z urządzeń nadawczo-odbiorczych typu CB radio podczas kierowania pojazdem."

najlepiej spytać kogoś z UKE jak to jest naprawdę :)

Edited by Zwierzak

"Urządzeń typu CB można używać w Polsce bez pozwolenia / zezwolenia – wystarczy że spełniają one niezbędne wymagania i jest to odpowiednio potwierdzone."

Tutaj, myślę że chodzi im o to co było iles lat temu, że trzeba było posiadać jakieś uprawnienia do korzystania z radia cb.

A co do Unidena, rozmawiałem z takim majstrem, to mówił, że podobno te radia za dobrze odbierają kanał policyjny, czy coś takiego.

he_niu są duże różnice po miedzy PRO-120 a TURBO? (chodzi mi o odbiór i przydatne funkcje) pytam, gdyż PRO jest sporo mniejszy i łatwiej go gdzieś zmieścić?

Duże będą straty przy zastosowaniu anteny 100 na klapie (sedan), niż dachu? ...czy po prostu 100 da dachu = 150 na klapie?

Duże będą straty przy zastosowaniu anteny 100 na klapie (sedan), niż dachu? ...czy po prostu 100 da dachu = 150 na klapie?

Myślę, że nia stracisz dużo na 100 na klapie :) Też mam 100 Hustler na klapie i nie zbiera tak strasznie. Ale wiadomo, że na dachu jeszcze lepiej.

Tutaj, myślę że chodzi im o to co było iles lat temu, że trzeba było posiadać jakieś uprawnienia do korzystania z radia cb.

A co do Unidena, rozmawiałem z takim majstrem, to mówił, że podobno te radia za dobrze odbierają kanał policyjny, czy coś takiego.

Powiedz temu majstrowi zeby zmienil dilera albo bral polowe.

he_niu są duże różnice po miedzy PRO-120 a TURBO? (chodzi mi o odbiór i przydatne funkcje) pytam, gdyż PRO jest sporo mniejszy i łatwiej go gdzieś zmieścić?

Turbo ma jeszce lepszy odbiornik od 120 i jest ogolnie bardziej rozbudowany ma tez wiecej funkcji mniej lub bardziej przydatnych. Generalnie obydwa modele sa dobre. Co do anteny to zalezy jakie zasiegi cie innteresuja jesli 5-10 km max to 100 na klapie da rade jesli wiecej to 150 jednak zawsze warto miec lepsza antene bo w razie co mozesz sobie zasieg zredukowc radiem a jak trzeba to masz duzy. Jesli z kolei czesciej po miescie jezdzisz niz w trasie to 100 ci wystarczy. Oczywiscie mam na mysli dobre anteny typu sirio as 100 czy ml 145 a nie jakies hustlery.

Edited by he_niu