Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Świecąca kontrolka poziomowania xenon.

Guest maba34
 Share

Recommended Posts

Guest maba34

Witam mam problem z kompem pokładowym , mianowicie pokazuje mi że nie pali się przednia prawa lampa ( xenon ), doprowadza mnie to do pasji . Fakt że jednego dnia rano ta lampa się nie zapaliła , ale po południu było ok , ale napis pozostał . POMOCY CO ROBIĆ

Edited by Ravcio1985

nie wiem co masz za kompa

ale zaden nie pokazuje ze nie pali sie jedna lampa

tematow o xenach jest od groma

komunikaty z tym zwiazane tez sa juz opisane

Guest maba34

nie wiem co to za typ ale pisze że nie pali się prawa przednia ( takiego tematu nie znalazłem )żarówki sprawdziłem wszystkie , a może jest jakiś sposób zresetowania czy coś takiego

co dokladnie jest napisane ?!?!?!?!

a tematu poszukaj dokladniej

bo jest i sa opisane wszystkie komunikaty kompa pokladowego

komunikat o XENONACH na midzie to ten:

Headlamp Range Adjustment Headlamp , Low beam fld/vision ---- Układ automatycznego poziomowania reflektorów światła mijania (przy ksenonach).

dotyczacy czujnikow.

VB to nie VC ;) w VB komp nie rozpoznaje ktora strona tylko powiadamia czy przednie czy tylne :)

Edited by Ravcio1985

• 3 weeks later...

Ja jak bymmogł sie podłączyć pod temat i troszke go odświeżyć, jednocześnie uzyskać porade co zrobic.

Zakupiłem niedawno VB 00r Z22SE. Od poczatku na wyświetlaczu komunikat LOW BEAM FLD/VISION i palący sie CHEEK.

Problem jest w tym iż bład jest pokazywany po okolo 5 sek od włączenia zapłonu (nawet jesli nie włącze świateł).

Byłem juz u kilku osób podinali sie pod kompa i u 3ch nic nie wykazało zadnego błędu :( (a on jest), nadal walcze i po podłączenia w czwartek pod TECHA eureka ukazało błąd 1002 co to znaczy i w czym jest problem w moim przypadku?

Za pomoc z góry dziekuje.

sprawdz czy masz wogole czujniki samopoziomowania pozakaladane na lewych wahaczach na przodzie i tyle.

blad dotyczy wlasnie samopoziomowania za ktore odpowiadaja powyzsze czujniki.

sprawdz ile masz kabelkow we wtyczce lewej lampy.

powinno byc ich 13

opis zlacz lamp xenon masz tutaj - http://forum.vectraklub.pl/index.php/topic/106360-opis-zlaczy-glownych-w-nogach-kierowcy-wszystkich-drzwi-czamkaalarmu-el-szyb-diagnostyki-sygnalow-ecu-licznika-multitimera-haka-i-innych/

Dzieki welkie,

A jesli chodzi o samo poziomowanie to dziala sprawdzalismy wlasznie TECHem podnosiły sie i opuszczały.

Zapomniałem dopisać w poprzednim poście iż tech powiedział jeszcze jedno:

"LEWA LAMPA NIEZAPROGRAMOWANA" - czy jakoś tak to leciało

Chcielismy ją zaprogramować ale sie nie udało wpisywalismy nr VIN i tez nic nie szlo :(

to co napisales czyli lewa niezaprogramowana wystarczy by wyskakiwal blad, poniewaz lewa lampa jest powiedzmy "glowna" i z niej idzie sygnal na wyswietlacz odnosnie komunikatu.

gora-dol to jest test po wlaczeniu swiatel,

a obciazales tyl auta i sprawdziles czy swiatla sie reguluja?

Edited by Ravcio1985

• 3 weeks later...

Witam forumowiczów.

Wiem że na temat błędów poziomowani i samych xenonów było już wiele.

W jednym poście ktoś pisze że dwa czujniki poziomowani odpowiedzialne są za poziomowanie obydwu lamp.

W innym poście ktoś pisze że nie poziomuje mu jednej lamy i ktoś mu radzi sprawdź czujniki na wahaczach.

No właśnie to są dwie sprzeczne inormacje i dlatego pytam w nowym poście tylko proszę nie odsyłajcie mnie do szukajki bo spędziłem kilka ładnych godzin na czytaniu o xenonach poziomowaniu wymiany na bixenony itp.

Powiem tylko że po przeczytaniu wątków to już nic nie wiem z tego.

Mam od jakiegoś czasu VB z xenonami i jeden z nich nie poziomuje się tzn nie chodzi mi o test podczas startu góra dół lecz o poziomowanie się podczas jazdy. Jedna lampa podczas jazdy widać że chodzi a druga się nie poziomuje i do tego świeci się cały czas kontrolka poziomowani lamp na wyświetlaczu.

Może ktoś mnie oświeci dlaczego nie działa poziomowanie w jednej lampie i jak to się ma do tych porad które są ze sobą sprzeczne.

czytales ale nie wyczytales

podlacz pod kompa a dowiesz sie co dolega

mozliwe ze silnik w lampie poszedl na spacer

albo cos z kablami

samo sie nie znajdzie

a czyjniki na zawieszeniu mozna sprawdzic i przeczyscic dla swietego spokoju

a tak na boku

mogles ciagnac jakis istniejacy temat

a nie zaczynac nowy !!!

Edited by gawlak

W jednym poście ktoś pisze że dwa czujniki poziomowani odpowiedzialne są za poziomowanie obydwu lamp.

bo sa 2 czujniki na lewnych wahaczach ktore za to odpowiadaja.

W innym poście ktoś pisze że nie poziomuje mu jednej lamy i ktoś mu radzi sprawdź czujniki na wahaczach.

jak nie poziomuje mu 1 lampy to wina lezy w lampie a nie w czujniku, poniewaz lampy sa ze soba sprzezone wiec jakby padl czujnik to by obie nie reagowaly.

Mam od jakiegoś czasu VB z xenonami i jeden z nich nie poziomuje się tzn nie chodzi mi o test podczas startu góra dół lecz o poziomowanie się podczas jazdy. Jedna lampa podczas jazdy widać że chodzi a druga się nie poziomuje i do tego świeci się cały czas kontrolka poziomowani lamp na wyświetlaczu.

Może ktoś mnie oświeci dlaczego nie działa poziomowanie w jednej lampie i jak to się ma do tych porad które są ze sobą sprzeczne.

podlaczyc pod kompa i wejsc w Xenon. sprawdzic bledy ktore powiedza co nie dziala i co naprawic.

Dzięki za poradę.

Mam jeszcze jedno pytanie czy to normalne że po przekręceniu kluczyka na zapłon i po odpaleniu auta kontrolka od poziomowania świeci się pomimo iż światła nie są włączone?

A i jeszcze jak odpiąć wtykę od lampy bo jakoś nie daję rady jej wypiąć. Ma ona jaką ukrytą zapadkę?

Ravcio1985 napisałeś że lewa jest główna czyli jak rozumiem od kierowcy czyli na początek można sprawdzić czy jest przejście między lampami bo u mnie nie reguluje prawa od pasażera.

Jeżeli test lamp jest ok idą obydwie góra dół a nie poziomuje jedna to oznacza że w lampie są dwa silniczki czy też ten jeden tym steruje?

Mam jeszcze jedno pytanie czy to normalne że po przekręceniu kluczyka na zapłon i po odpaleniu auta kontrolka od poziomowania świeci się pomimo iż światła nie są włączone?

kontrolka zaswieci sie po przekreceniu stacyjki. + ze satcyjki zasila uklad sprawdzania itp i on wykrywa ze cos jest nie tak i swieci sie blad.

A i jeszcze jak odpiąć wtykę od lampy bo jakoś nie daję rady jej wypiąć. Ma ona jaką ukrytą zapadkę?

wtyczka ma czerwony plastik. podwazasza go tam gdzie jest czerwona "glowka" i ten plastik wysuwa sie w gore a kostka odchodzi.

Ravcio1985 napisałeś że lewa jest główna czyli jak rozumiem od kierowcy czyli na początek można sprawdzić czy jest przejście między lampami bo u mnie nie reguluje prawa od pasażera.

Jeżeli test lamp jest ok idą obydwie góra dół a nie poziomuje jedna to oznacza że w lampie są dwa silniczki czy też ten jeden tym steruje?

bo lewa jest glowna.

sprawdz przewod ZOLTO-BIALY idacy z lewej lampy do prawej :)

Witam ponownie , brak czasu nie pozwolił mi na ciągnięcie tematu , ale koledzy mieliście rację ! w mojej Viki chodzi o poziomowanie lamp ( sam sobie przetłumaczyłem komunikat z kompa , bo poprzednie tłumaczenie było błędne ) , prawa lampa się nie poziomuje , również nie robi testu po włączeniu , cholera świeci za nisko , a z prawą jest wszystko ok

• 8 months later...

Witam,

Mam pytanie dotyczące poziomowania xenonów...mianowicie po odpaleniu i właczeniu świateł xsenony idą do góry i jest ok. Ale po przejechaniu kilku metrów gdy auto "bujnie się" na jakichś nierównościach zapala się "check",pojawia się komunikat "Lauchtweite Fahrlicht" i światła świecą znacznie niżej....ma ktoś pomysł co może być przyczyną?

Edited by michal4243

Prawdopodobnie padł czujnik samopoziomowania albo nie łączy jakiś przewód. Najlepiej odczytać błędy ewentualnie spojrzeć w bloki pomiarowe i wszystko będzie jasne

Bloki pomiarowe to narzędzie w programie diagnostycznym, np. w op-comie które wyświetla dane z czujników itp. Na tej podstawie można określić co nie działa poprawnie.

• 3 weeks later...

To i ja się podepne pod temat.

Ostatnio mechanik wymienial mi prawa lampe xenonowa. Czy przy wymianie trzeba przeprowadzic jakies dodatkowe czynnosci ?

Chodzi o to, ze po wlaczeniu lamp nie ma tego testu , góra-dół. Lampy świecą, w dół. Błędów w module poziomowania lamp komputer (opelscanner) nie wykazuje.

Jakies propozycje ?

Update:

Po kilku eksperymentach wyglada na to, ze ten test dol/gora po wlaczeniu lamp jest u mnie tylko po przekreceniu kluczyka w stacyjce po wlaczeniu lamp. Z tego co mi sie wydaje to wczesniej bylo tak, ze wystarczylo wlaczyc same lampy zeby byl ten "self-test".

Problem jest taki, ze lampy swieca nizej niz powinny.

Obie lampy byly wymontowywane. Czy jest mozliwosc nieprawidlowego montazu xenonow ?